Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Radioactive

    tag

    Sziasztok!

    Mi a véleményetek az Orient Star márkáról? Kinéztem egy órájukat, méghozzá az alábbit:
    http://www.tutuora.hu/orient/dk05004k.html#photos

    Nem feltétlen itt venném, csak itt szépen le van írva róla sok minden, magyarul. Az alapkeretem órára olyan 80.000Ft lett volna, de mióta láttam ezeket a Skeleton szériájú Orient órákat, nagyon tervezem a keret növelését. Van róluk tapasztalat? Sajnos, szégyellem, de nem ismerem a márkát. Ha nem Orient, akkor a 80-100-as keretben mit tudnátok ajánlani? Nézegettem Casio Edifice-t, de azok jellemzően ennél lentebbi árkategóriában vannak. A Tissot még nincs ilyen árban, jelenleg Seiko-m van, kb. 30 éves darab már, és tökéletesen működik, de kéne egy kis frissítés.

    Köszönöm!
    Radioactive

    "Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

  • Radioactive

    tag

    válasz von toth #112098 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a válaszod! Igazából a dátumváltó sosem érdekelt egy órán, az órám 30 évében nem hiszem, hogy sok olyan nap volt, mikor pontosan mutatta a dátumot... Mit gondolsz, gondoltok az előbbi hozzászólásomban írt Orient-ről ezzel szemben:

    http://www.oktogonorabolt.hu/citizen/AT8011-04E

    Ez is tetszik, bár lehet, hogy ez az én kezemre már nagy lenne, rosszul mutatna... tudja a fene. Szóval inkább Citizent javasoltok, vagy Orient-et? Elég nagy a különbség a működési mechanizmust tekintve mondjuk, nem tudom, mennyire hasonlítható össze a kettő...

    Köszönöm!

    "Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

  • Radioactive

    tag

    válasz von toth #112175 üzenetére

    Köszönöm a válaszaid! Nem tudom még, hogy a kettőből melyiket veszem... Az Orient tetszik jobban, de talán a Citizen jobb márka... vagy hát én azt ismertem eddig is, ellenben az Orienttel. Azért 120k elég sok pénz ahhoz, hogy valami kevéssé időtállót vegyek... szerinted lehet gond bármelyikkel is hosszú távon? Vagy a kérdés másképp: melyikkel lehet több gond hosszú távon? Pl. a Citizen milyen energiatárolót használ az Eco-Drive-nál? Nyilván valami akksit... azoknak véges az időtartama, könnyű azokat cserélni? A mechanikához kevésbé értek, mint az áramhoz, mondhatni egyáltalán nem, de egy automata óra mozgó alkatrészei nem pontatlanodnak el az idő teltével? Kotyogás, rugónyúlás, stb.? Ezek egy laikus kérdései, ne ítéljetek el. :)

    Köszönöm!

    "Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

Új hozzászólás Aktív témák