Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hopkins71

    csendes tag

    válasz runner 125 #2455 üzenetére

    Hello,

    Szerintem felejtsd el az ilyen vackokat. Pénzt nem szabad érte adni!
    Ez egy műanyag szerkezetes kétpálcás cucc, ami ha elromlik, eldobhatóbb.
    (Írom ezt én, aki teljesen másképp néz egy órára, mint egy átlagember.)
    Az ETA 2824-es, vagy 2892-es automata nagyon jó választás, bár az utóbbi kicsit drágább órákba lelhető fel.(szervizelésük örök időkre megoldott)
    Ha nem fontos, hogy "szembejön" az órád, akkor a Candino quartz-ok is ajánlhatóak.
    Ebből nekem is van egy 7 köves quartz ETA-val....már 8 éve tökéletesen és pontosan működik. Acéltokos, zafírüveges...30-40 E Ft,-os árfekvés.
    Atlantic-ba is sok jópofa modell van, nem horror áron, jó minőségű szerkezetekkel, tokokkal, és csatokkal.

  • Hopkins71

    csendes tag

    válasz seiko #2457 üzenetére

    A szerkezeti fotón jól látszik az eldobható kivitel néhány ismérve.
    -Teljesen műanyag szerkezet
    -Nincs külön alaplemez és híd(hidak), egybe van az egész szerkezet, nem bontható meg!
    -Nincs kőcsapágyazás(felirat:no jewels...azaz nincsenek kövek)
    Ami érdekes, hogy akár több tízezer forintot is elkérnek egy-egy olyan modellért, amit eme remek "motorral" szereltek.

    A Vaterán érdemes nézelődni!

    Nemrég vettem egy ilyet 56 rugóért.....csodás és ritka darab egy jobb csat áráért.
    http://uhr-forum.de/v-candino-chronometer-gangreserve-verkauft-t7423

  • Hopkins71

    csendes tag

    válasz werttzui #2461 üzenetére

    Ne haragudj, hogy én válaszolok, annak ellenére, hogy nem engem kérdeztél...
    Ha tetszik a Rolex fazon, ez is lehet egy alternatíva:
    Steinhart automata

    Nekem van is egy eladó! (A vaterás ár feléért)
    Nem rossz kis óra, ennyiért meg pláne. (Mondjuk nem neves, és egy nagy márkára "hajaz" a design, ez lehet zavaró)

    Bővebben az óráról itt olvashatsz!

    [ Szerkesztve ]

  • Hopkins71

    csendes tag

    válasz seiko #2465 üzenetére

    Szia!

    Ha ismernél engem, meg az ilyen órákat, akkor azt hiszem nem tetted volna fel ezt a kérdést, mert tudtad volna, hogy fölösleges.....
    Egyébként nem akarom kézzel-lábbal eladni, mert nem oldaná meg az ára egyetlen problémámat sem, csak gondoltam, ha valaki keres egy 2824-el szerelt korrekt órát elfogadható áron, akkor annak esetleg jól jöhet, feltéve ha bejön neki ez a fazon.

    Amiért (már ne is haragudj) nagyon butus a kérdésed:

    Ha új lenne, és 2 évig garanciális, nem ennyiért adnám...
    Mutass nekem még egy 2824-es tokozást, ami eladó, olyat, ami ilyen ár-érték viszonyt képvisel. (gondolok itt zafírüvegre, a teljes hosszúságú tömörszemes, búvárhosszabbítós csatra, a bónuszként hozzáadott eredeti, használatlan gyári bőrszíjára, amin egy 8.000-Ft-os Rios acél pillangózár van, a 300 m-ig vízálló koronazáras acéltokra....hm?....azért nem tennék mellé egy mostani bóti Seiko 5-öst...még kettőt se)

    Csak viszonyításként: kb. 2 éve adtam el egy Omega Seamaster-re való nagykapcsos kaucsukszíjat.....40 E Ft,-ért vitték el....csak fotót kért az eladó...2 év garanciát, meg számlát nem...
    szóval:
    Ha valakinek tetszik egy ilyen, és szeretne is egy ilyet, akkor megér ennyit, ha nem akkor nem.
    Bóti áron vásárolni újat mindenki tud.....
    Használtan, jó áron jót venni, meg csak az, akinek szerencséje van, ill. ha nem egy pitiáner, hozzá nem értő tagot fog ki, mint eladót.

    Saját sztori a Seiko5-ről:
    Mikor leszereltem a sorkatonai szolgálatból, vettem magamnak egy Seiko 5-öst.
    6 évig hordtam ezt az órát, kb. 10.000 Ft,-körül volt az ára.
    A járatra nem lehet panasz. Annak ellenére, hogy nagyon igénytelenül megmunkált szerkezetről van szó, nagyon pontos volt.
    Kb. 2 év múlva megkarcolódott az ún. Hardlex (Seiko specialitás) üveg.
    Seiko szerviz árajánlata 3000 Ft,- körül volt (így elmaradt az üvegcsere)
    4 év múlva a csat tokhoz csatlakozó szeme eltört. Mivel integrált csatos volt az óra, csak a gyári csat volt rá jó. Egy új csat akkor 4000 Ft,-körül lett volna, de szerencsére sikerült szerezni egy ilyen szemet „bontottan”, így ez megoldódott.
    6 évesen bekrepált az automata felhúzó szerkezet. Megnézte egy órás barátom: a rendkívül finom fogazású felhúzókerék, ami közös tengelyen volt a rotorral, teljesen elkopott, nyilván az ebbe a kerékbe kapcsolódó másik kerék fogastengelye is tönkrement. Alkatrész akkor kb. 5 rugó lett volna, munkadíjat nem számolva.

    Összegezve:

    +Szépen ketyeg a Seiko 5, pontos is, egyes modelljei jól is néznek ki.
    +Olcsó…a Vaterán már 15.000 Ft,- ért van belőle bőven, újan

    - Olcsó, gyenge minőségű, lemezből hajtogatott csat
    - Hardlex kristályüveg, ami ahhoz nem elég kemény, hogy ne karcolódjon, ahhoz viszont igen, hogy a karcolást polírozással ne lehessen eltüntetni, csak gyári üvegcserével, ami a jó szerviz háttérnek köszönhetően beszerezhető, de legalább jó drága, és ugyanolyan szar.
    - 6 évig működő felhúzó mechanizmus, ami egyenlő a gazdasági totálkárral.

    Tehát: A Seiko5-ös szép, nem kerül sokba, a fentiek miatt még is azt mondom, hogy drága ez az óra……

    [ Szerkesztve ]

  • Hopkins71

    csendes tag

    válasz seiko #2468 üzenetére

    Szia!

    Félreértesz….nem „hirdettem”, csak megemlítettem, hogy van nekem egy ilyen, ha kell valakinek. (tudom, hogy egy fórumon egyébként sem illő hirdetni, arra ott vannak a hirdetési, ill. az aukciós oldalak)
    Ha nem kell, akkor marad, semmi gond, nem „megszabadulni” akartam tőle.
    Az viszont nem esik jól, hogy olyan kisstílűnek gondolsz, aki megpróbálja „elhallgatni”, hogy az általa árult dolog nem új. ( azt írtam, hogy nekem van egy ilyen, nem azt, hogy az üzletembe kapható…ezért gondoltam, hogy nem szorul különösebb magyarázatra részemről, hogy nem új)

    A csat széttöréséről: Ezt a csatot is (mint mindent) szét lehet törni, abban biztos vagyok, mint ahogy abban is, hogy egy ilyen tömörszemes acélcsat minden szempontból messze felülmúlja egy Seiko 5 lemezcsatját. (amin persze nem is kell csodálkozni, mert ha a két óra újkori árát hasonlítjuk össze, akkor ennek az árából 6 db Seiko 5-öst lehet venni, és még egy fagyira is futja a visszajáróból…tehát nem egy kategória már ár szempontjából sem)

    Az, hogy nekem csak 6 évet bírt a Seiko-m, annak ellenére, hogy vigyáztam rá, és max. kávét kevergettem, de azt is jobb kézzel…lehet, hogy belenyúltam egy nem túl jó szériába, és így jártam.
    Nekem amúgy tetszenek a Seiko-k, csak nem ezek a (már lassan kilóra árult) mai olcsó automaták. Az 5-ösből a régiek (70-es évek) még egészen mások voltak. Egy-egy szép állapotú régi példányért ma is 30.000 Ft,- feletti összeget fizetnek ki, pedig se nem új, se nem garanciális.
    (Az újak meg várják a „sorukat” 15-ér’ a Vaterán…most is kínálnak legalább 20-at.)
    Pl. A régiek közül a Seiko Bellmatic egyik típusa kifejezetten tetszik, ha találok egy egészséges példányt belőle meg is veszem.

    Az üveg megint olyan dolog, mint a csat. Persze, ezt is le lehet pusztítani. Csak a Seiko üvege 2 év után csereérett volt, pedig mint már említettem, moslékot nem, legfeljebb kávét….
    Zafíros órám volt már vagy tíz (jelenleg csak négy van), de még egyiket sem sikerült összekaristolni. Egy olcsóbb Candino quartz-on pedig megpróbáltam szándékosasan is megkarcolni, de erővel sem sikerült.

    Ez az ár-érték meg…nem is tudom. 15.000 Ft,-ért tologatják őket a Vaterán. Ebből egy ezres, amit a Vatera kér a sikeres értékesítés után, mint sikerdíjat.
    Tehát marad 14…ha ebből min. 2 rugó haszon nincs, akkor már értelmetlen a fényképezgetés, a feltöltés, meg (nagyon sokszor) a hülye kérdésekre való készséges válaszolgatás.
    Szerinted? 12k-ért egy rendes (nemes) bőrszíjat sem kapsz, nem még egy acélcsatos, acéltokos automata órát.

    Tehát igaz, ami igaz, az ár-érték aránya tényleg jó.
    Ugyanolyan alacsony az értéke, mint az ára.

  • Hopkins71

    csendes tag

    válasz seiko #2470 üzenetére

    AZ ár-érték okfejtést nem magyarázatnak szántam, csak egy megközelítés egy bizonyos példán keresztül.
    Pont az óra téma az, ahol ár-érték viszonyról nem igazán lehet beszélni.
    Pl. volt Omega Seamaster GMT-m is, és abban is ugyanaz a 2892-A2-es automata szerkezet ketyegett, mint ebben a Candino-ban, amit most hordok.
    Az Omega sem volt ebből adódóan semmivel sem pontosabb, mint ez, sőt, nem is volt szebb.(persze ez is csak az én véleményem)
    Egyik óra sem volt új, amikor hozzám került.
    Az Omega most kaucsuk szíjjal+fémcsattal+dobozzal, kártyákkal kb. 300-320 E körül mozogna használtan.
    Ez a Candino ennek az 1/6-a volt....pedig ugyanaz a werk, ugyanaz az üveg, szintén tömörszemes, nagyon jó minőségű pillangózáras fémcsat,applikált, kékített indexek,gilossált számlap,kékítet breuget mutatók, sőt ezen még járástartalék kijelző is van...szerintem nem szar, és még szép is.
    Na, itt definiálja valaki nekem az ár-érték viszonyt.....

  • Hopkins71

    csendes tag

    válasz seiko #2472 üzenetére

    Pont erről beszélekl/írok.

    Az Omega ill. Rolex (vagy pl.:Breitling, Panerai, és még lehetne sorolni) végképp nem az a kategória, ahol ár-érték arányról kellene beszélni.
    Egy Candino-nál, egy Atlantic-nál, egy Tissot-nál, vagy Certina-nál lehet, de ezeknél nem.

    Aki egy új(vagy újszerű) Omega-t, Rolex-et, netán IWC-t vesz, az nem azért veszi mert kell neki egy óra....ezt ugye tudod.
    Pontosan úgy van ez, mint az autónál is.
    Egy S500-as Mercedes-t nem azért vesz valaki, mert, kell neki egy autó, amivel elszaladgál, ami olcsón fenntartható, kedvező áron megvehető, és befér a garázsába.
    (aki ezen szempontok szerint választ, az Suzuki-t vesz, 8 évest, mer' az nem drága, nem fogyaszt sokat)
    Aki Mercedes-t vesz, annak nem egyszerűen egy autóra van szüksége, hanem egy Mercedes-re, ugyanúgy mint annak az óravásárlónak, aki egy Rolex-el szemezget, mert neki sem csak egy óra kell, hanem egy Rolex.

  • Hopkins71

    csendes tag

    válasz seiko #2474 üzenetére

    Ezzel magam is tisztába vagyok.
    Az előző hozzászólásomra csak az ebben a szegmensben NEM létező ár-érték viszonyra szerettem volna rávilágítani.
    Valószínűnek tartom, hogy más luxusmárka megvásárlásánál is megfizeti a vevő az örökös garanciát. Nem hinném, hogy egy Patek Philippe, vagy egy Wacheron Constantin esetében ez másképp lenne.
    (pl. furcsa lenne, ha egy 50-es években gyártott PP.-et leejtene a tulajdonosa, és azt mondaná neki a gyár, hogy dobja a kukába. Ha nem is létezne raktáron mondjuk, billegőtengely, akkor legyártanák hozzá.)
    De ehhez szerintem nem kell ilyen magasságokig elmenni.
    Biztos vagyok benne, hogy az ETA kaliberekhez is lesz még alkatrész még vagy 100 évig!

  • Hopkins71

    csendes tag

    válasz boba6 #2488 üzenetére

    Mit értünk azon, hogy "komolyabb Casio"?
    A Casio is óra, csak nem olyan értelemben, mint egy Omega.
    Azaz, mutatja az időt, de nem egy értéktárgy, hanem egy eldobható divatcikk.
    Ezért szerelik őket "no jewels" műanyag szerkezetekkel.

    [ Szerkesztve ]

  • Hopkins71

    csendes tag

    válasz seiko #2489 üzenetére

    Szerintem ennek lelke van.......
    Ezt az órát 1973-ban gyártották, és még így néz ki...
    Nemcsak szép, hanem jó is......
    Ja...és ha kapaszkodunk sokan a villamoson, nem biztos, hogy a mellettem álló is ugyanilyenben fog kapaszkodni.

  • Hopkins71

    csendes tag

    válasz seiko #2496 üzenetére

    Ezzel csak azt akartam sugallni, hogy egy márkás mechanikus órát nehogymá' egy lapon említsünk egy CASIO-val, mert végképp nem egy kategória.
    Az, hogy mindkettő csak az időt mutatja, az igaz.(sőt...a CASIO esetenként ettől sokkal többet is tud, és az is lehet, hogy pontosabb, mint egy ilyen öreg szerkezet)
    Akinek az óra csak egy tárgy, ami az időt mutatja, (estleg jól néz ki, ill. tetszik neki), annak ezt hiába is ecsetelném, mert felesleges.

    Ja, és a kép saját (készítésű), csakúgy mint az óra, ami szintén saját (tulajdon).

    [ Szerkesztve ]

  • Hopkins71

    csendes tag

    válasz seiko #2523 üzenetére

    Ez ketyeg benne, saját foto.

    Nem rossz kis óra, már aki szereti.
    A TAG Aquaracer automatájában is 2824 van.

    [ Szerkesztve ]

  • Hopkins71

    csendes tag

    válasz Giovanny #2525 üzenetére

    Nem mindegyikben, de ebben
    igen.
    Kicsit feljebb ott a foto is róla!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák