Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mariner

    tag

    válasz tupacamaru #9789 üzenetére

    Megromlanak szép lassan?!Ezt hogyan érted?Egy áramkörökből álló valami,vagy működik vagy nem,de nincsen a kettő között átmenet,hogy csak egy kicsit működik stb.HA a pontosságra gondolsz,akkor az meg teljesen normális,hogy időnként kalibrálni kell,mivel a magasságértéket például a légnyomásból számítja az óra,ami mint tudjuk egy adott helyen sem állandó,hanem erősen az időjárás függvénye.Most 239m magasan ücsörgök(persze nem a székem ilyen magas,csak a tartózkodási helyem a tengerszinthez viszonyítva)és a légnyomás985hPa,ha a légnyomás csökken akkor azt úgy érzékeli,mintha magasabban lennék a tengerszinthez viszonyítva,holott csak melegszik az idő.Emiatt ezt is érdemes bekalibrálni,időnként azaz egy általad ismert magasságú ponton,a magassághoz egy légnyomásértéket rendelni,és ahhoz képest számolja ki mekkora magasághoz tartozik az érzékelt légnyomás,azt feltételezve,hogy a nyomás csak a magasság függvényében változott,nem az időjárás miatt.Az iránytűnél is a tartózkodási helyhez kell beállítani a kompenzációt,ugyanis az óra a mágneses éjszaki pólust érzékeli,de a földrajzi északi pólus irányát mutatja,vagyis minél közelebb vagy az északi sarkhoz annál nagyobb az érzékelt és mutatott irány között az eltérés,azonban a föld azonos pontján mindíg ugyanakkora(pontosabban a föld pozicíója is befolyásolja valamelyest),így ha én mondjuk Budapesten beállítom ezt az eltérést(mondjuk8fok)akkor biztos lehetek benne,hogy elhanyagolható hibával az óra pontosan a földrajzi északot mutatja majd.Más a helyzet ha elugrok Norvégiába és változatlan beállítással ott vagyok kíváncsi merre van észak.(Könnyebb helyzetben vagy ha van ott egy norvég és megkérdezheted:"hé paraszt,melyik út vezet itt Budára?!Persze a petrencerúd is tévedhet pár fokot...")A földrajzi helyekhez tartozó és időben is korrigált eltérések a netről megnézhetőek.
    Az igazság persze az,hogy senki nem látott 50éves T-Touch-ot,tehát még az is lehet,hogy idővel valóban bedobja a törölközőt,bár a márka azért valamelyest garancia a hosszú távú,kiváló működésre!
    u.i:míg ezt leírtam 4 méterrel lejjebb kerültem székkel együtt,már csak 235m magasan vagyok:(

    MZ/X jelentkezz!

Új hozzászólás Aktív témák