Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • g0n21

    senior tag

    válasz manager2220 #218516 üzenetére

    A vám a részletkérdés, mivel az csak 3-4%, de azért nem suták, tudják fejből mi a karóra vámtarifaszáma :D Az áfa ami sok, és az már elég kis tételtől van.
    A hozzáállásukról annyit, hogy javításra küldtem ki HK-ba óraszíjat, kifele is vámoltattam, mindent lepapíroztattam, visszafele 28000 + 3500 forintot fizettem a javítás után (324usd), mert kitalálták, hogy ha kint javítanak valamit, akkor az áfaköteles ITTHON. Mert f.sz voltam, és tisztességes. No mindegy, majd lesz erről cikk, mert egy kritikán aluli fospisztolynak tartom amit a magyar királyi levél-, és csomagküldő vállalat "munka" címén csinál. Az egészet az utolsó gemkapocsig be kéne szántani és piaci alapon szervezni...
    Hogy az EMS-sel küldött br. 88 grammos csomag 20 nap alatt jusson el HK-ba, aztán megint 20 nap alatt vissza, mindezt oda egy akciós G-Shock áráért és vissza még egy akciós g-shock áráért, az tényleg katasztrófa.
    fujjdefelúhztam magam.

    Ellenben rendeltem kínából egy vibrográfot, és a néni felhívott, hogy mi az. Mondom pontosságmérő.
    Jajj, hát neki ilyen vámtarifája nincs, akkor mi legyen, legyen az "egyéb mérőműszer"?
    Mondom, legyen.
    négy munkanappal később hozta a postás - nyilván, volt rá plusz teher, de úgy számoltam.

    [ Szerkesztve ]

    Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

Új hozzászólás Aktív témák