Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ruci

    csendes tag

    válasz jookomak #1918 üzenetére

    Az órával nem kell forgolódni, mert a szinkronizáció éjjel 2-kor történik amikor alszom, csak mikor leteszem, akkor olyan irányba forgatom. A mechanikus órákban egyáltalán nem az zavar, hogy fel kell őket húzni, hanem az, hogy időnként utána kell állítani az időt, és ahhoz kell egy rajtam kívül álló tényező, amihez igazítok.

    Mikor gyerek voltam, a 80-as években meglátogattak minket minden nyáron az USA-ba kimenekült távoli rokonok. A férfi kezén felhúzhatós OMEGA óra volt. Én nem értettem egyáltalán az órákhoz, ezért megkérdeztem tőle, hogy miért nem quartz-órája van. Erre ő azt mondta, hogy minek, hiszen ez is van olyan pontos, mert 3 hónap alatt nem siet 10 mp-nél többet. Én persze elhittem, még a kezemre is felpróbálhattam. Azt nem tudom megmondani, hogy milyen tipus volt, csak arra emlékszem, hogy az óra gyönyörű volt. Aztán itt a fórumban az avatottabbak írják, hogy ilyen pontos mechanikus karóra nincs is...

  • Drebin hdgy.

    csendes tag

    válasz jookomak #1918 üzenetére

    Nekem is van ilyen Wave Ceptor Casióm (WVQ-550 DE 1A), az én tapasztalatom szerint még az sem fontos, hogy levegyem éjszaka és Mekka, izé... Frankfurt felé fordítsam. Ha nem fekszem rá teljes terjedelemmel, az esetek több mint kilencven százalékában szinkronizál. Imádom a szép mechanikus órákat, de pontosságfétisiszta is vagyok, nagyon örülök, hogy van egy ilyen szerkezetem. (Amelyen ezentúl – analóg – kronográf is van, és egy zónaidőt is tud, szintén mutatósan. Ráadásul szerintem nagyon jól is néz ki.)

    De lehet, hogy tévedek.

Új hozzászólás Aktív témák