Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsana

    senior tag

    válasz Empsepo #18273 üzenetére

    Ez nem órás bőrze, hanem bolha piac, ahol sok minden más mellett rengeteg órás is van. Ömlesztve vannak az órák az asztalokon, és ilyen duri butik jellegű. Van, hogy úgy kell a halmazban elő túrni az óra hátlapját, mert az nincs is rajta, vagy a fél szíjat, szóval muris az egész. Meg az a tudományosság, ahogy beárazzák az órákat! :-) Kiválasztottunk 6 db órát, 5 jót, meg egyet csak a tok miatt, egyébként rossz volt. Elkezdi sorolni, hogy na ez a kettő drágább, darabja 15 Euro, akkor hozzá csap ahhoz a kupachoz még egyet, majd a másik hármat egy másik kupacba, köztük a rosszal, erre azt mondja, hogy összesen 150 Euro. Á, mondjuk az sok, erre elkezdi magyarázni, hogy melyik miért sok. Még a tok miatt kiszúrtra is mondta, hogy ő azt milyen drágán vette. Erre kivettük belőle a két 15 Euróst, hogy akkor azt nem kérjük, a többi így mennyi lenne. Erre mondott 110 Eurót, mert egyre ráfogta, hogy az milyen jó óra. Ekkor újra elosztottuk őket, kivettük a kupacból ezt az utóbbi agyon magasztaltat, vissza raktuk a két 15 Euróst, meg mondtuk, hogy az egyik az gyakorlatilag csak tok, és a végén elhoztuk az egészet 80 Euro-ért! :-) Én meg alig bírtam visszatartani a röhögést, szerencsétlen úgy össze kavarodott. Akitől a Sully-t vettük, annál volt az, meg egy Rondania, mindkettőt 80 Euro-ért akarta adni, meg volt egy kis zacsiban 100 db korona 10 Euroért. Végül 105 Euro-ért hoztuk el tőle ezt a három tételt, köztük az én kis Sully-mmal. És egy pár árus tényleg nem is tudja, mit árul. Mondjuk az egyiknek, hogy nem megy az. Azt mondja, hogy csak elem kell bele, és menni fog. Ja, mechanikus óra! Jól meg kell nézni őket belülről is, mert volt pl. olyan automata, amelyik csak az egyik irányba húzta a kis kereket, a másik irányba nem. No meg volt olyan, hogy levettük a hátlapot, és a hátlap alá be volt vágva egy karton lap. Nem is értettük, miért. Szóval varázslatos móka.

    http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Új hozzászólás Aktív témák