Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tiszteletes

    aktív tag

    válasz g0n21 #164165 üzenetére

    Köszönöm válaszod!

    Hivatalos központi szerviz nem hivatalosnak tekinthető telefonos válasza. Igen egy 2009-ben debütált low price ETA c01.211-es szerkezetnél 2015-ben elértünk a második "stepping"-jéhez. Legyen még olcsóbb az amúgy is költséghatékony szerkezet. Én már csak azt nem értem, hogy miért nem volt cél az, hogy legalább ne látsszon olcsóbbnak... :O

    Ők is rengeteg visszajelzést kapnak nem csak ilyen telefonos, és egyéb fórumon, de olyan formában, hogy a két hetes órát viszik vissza, mert baj van vele... És presszionálják a gyártót, ahol tudják, de meg lehet nézni, hogy mennyit ér.... És az órát valóban Svájcban rakják össze.. Már ha a gép svájci elhelyezése jelent valamit....

    Szóval ott tartunk, hogy az alkatrészeket legyártják az órához anyag áron ~10-30 000 Ft-ért. Áthozzák Kínából, meozzák, 1% selejt kiesik...
    A gép összerakja, hitelesítik, bevizsgálják. Rezsi óradíjban adjunk hozzá egy órára vetítve még 30 000-et.
    A nagykerekbe kiszállításra készen megvan az óra 60 000-ből a gyártónak.
    Minimum kér 150 000-et a nagykertől. A nagykertől a bolt megveszi maximum 180-230e-ért. Te pedig megkaphatod 315e-10% --->284e-ért a 60e-s "siss made" órádat.
    Hát elmehetnek a "svábok" az anyjukba!

    Mindenki jól járt, kivéve a végfelhasználó, és az akinek ezekkel az órákkal majd javítás szinten szarakodni kell. A kereskedők minden szinten kaszálnak.

    [ Szerkesztve ]

    Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

  • csabulaxi

    senior tag

    válasz g0n21 #164165 üzenetére

    "A topik az aktív tagok alapján jelenleg ~80%-ban Seiko és Vostok fan. A maradék 20 pedig Omega, Rolex, JLC, IWC, stb.. .(igen, sok más márka van még mindkét oldalra, tudom)."

    szerintem ez marha nagy hülyeség

    írok én is hasonlót

    Szerintem aki idekeveredik, annak a legvégső órás álma a Rolex sub, csak nem engedheti meg magának (és nem is akarja bevallani magának), kivétel WIZARD.

    "A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

Új hozzászólás Aktív témák