Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsana

    senior tag

    válasz phranxinatra #64558 üzenetére

    Nincs harag, de ha már így megszólítottál, akkor megpróbálom elmagyarázni, hogy megérts. Egy teljesen ártalmatlan kérdéssel próbáltam rávilágítani arra, hogy az nem lesz jó, amit írt, és ahelyett, hogy kifejtette volna a véleményét, egyből rám támadt. Ha leírta volna, hogy mire gondol, akkor talán nem lett volna ez a félreértés, továbbá nem is csak az elírásról van szó, mert ha jól írja elsőre, akkor sem jók szakmailag az összefüggések. És itt lehet most lovagolni a szavakon, hogy a Magyar értelmező kéziszótár mit mond, meg milyen német eredetű jelentése van, bele lehet magyarázni mindent, de egy hozzáértő órásnak ha azt mondod, hogy kuplung, az bizony csakis egyetlen egy dologra gondolhat, arra, amire én, és amire Antal Péter is, akit s8 el is ismer. De erre csak tovább erőltette a dolgot, mert nagyon fájt volna neki beismerni, hogy tévedett, és akkor még előjött ilyen márkaszervizes haverokkal. Igen, elszakadt a cérna, és persze, hogy ezek után nem tudok jó indulatú lenni az ilyennel. És igen, valóban nem szívlelem az ilyen embert, aki azt gondolja, hogy mindenhez ért, és hozzászólási kényszere van, mert ő mindenkinél mindent jobban tud. De itt előttünk még semmit nem tett le az asztalra, csak a szájkarate megy. Annyiszor kértem már, hogy amiben nem biztos, azt ne erőltesse. És akkor még jön Mariner az összefoglalójával, ami tele van csúsztatásokkal, és téves következtetésekkel, és itt most a szakmai dolgokra nem is térnék ki, mert azt már körbe rágtuk, de hogy leszóljon, hogy én csak 2-3 éve csinálom... Kívánom, hogy vigye olyan óráshoz az óráit, akik 20-30 éve a szakmában vannak, akik után mégis dolgozom. És itt sokszor nem is a hozzáértéssel van a baj, hanem a trehánysággal, lustasággal. Mikor én személyesen megkérdeztem a huszonéve praktizáló órást, hogy legyen kedves segíteni tanáccsal, hogy ő hogy teszi vissza a Novodiac incabloc rugót, mert én mindig kínlódva, erre nagy kerek szemekkel rám nézett, s visszakérdezett, hogy visszatenni? Ő ki se veszi, csak alulról beolajozza. Na az az óra biztosan soha nem lesz pontos, egyrészt mert ki sem takarította a köveket, másrészt a rászáradt olajra ráolajoz, szépen feloldva a szennyeződéseket. És most minden nagyképűség nélkül írom, hogy akinek megcsináltam az óráit, olyan visszajelzéseket küldenek, hogy ilyen pontos még sosem volt az órája, meg már három órásnál is járt vele, stb. s mégsem lett jó, én meg a szaros 2 éves gyakorlatommal megcsináltam. És nem dicsekvésből írom, de most is egy olyan Doxa automatát csináltam meg, amit a tulaj szerint kint Németországban sem tudtak megcsinálni, legalább is az a három órás, akinél próbálkozott. Igaz, két hónapba telt, de a két éves gyakorlatommal megcsináltam, és csak azért, mert akartam segíteni, és nem elhajtani a gazdáját. Akaráson múlik az egész! És még valami. Maga Vályi Huba mesélte, hogy a márkaszervizesektől nem kell hasra esni, pláne a mai világban, mert a nagy óragyártók márkaszervizei nem is javítanak már, hanem fogja, és kicseréli a szerkezetet. Hát ahhoz nem kell nagy tudás, betanított munkások azok is. Na ennyit a márkaszervizesekről, és most ezzel nem lenézni szeretnék senkit, de nem fogok elalélni, mert beírta, hogy elszaladt egy márkaszervizes haverjához. Tudom, hogy van ott nagyon sok jó szakember is, de mivel, mint ahogy eddig sem derült ki semmi konkrétum s8 hozzászólásaiból, így most sem, hogy hol járt, de talán most nem is ez a lényeg. Ezt a mester-nem mester dolgot már a többiek megválaszolták helyettem, és akkor is leírtam, hogy minden tiszteletem Hantos úré, nagyra tartom, sokkal több mindent tud, mint én, csak a fogalmakat tisztáztam, és akkor sem volt semmi rossz szándék bennem, ez csak Mariner részéről volt egy rossz szándékú felemlegetés. Én mindenkihez segítőkészen álltam/állok hozzá, ez ezután is így lesz, de ha egy szakmailag hozzá nem értő ember elkezd kóstolgatni, azt bizony ezután sem fogom hagyni, ez van. Én leszek a fórum RTL Klubja.

    http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Új hozzászólás Aktív témák