Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • veloke

    tag

    Szia!

    Egy-két hete vásároltam Én is egy hasonló( Seiko SKZ231) típusú órát használtan, gyönyörű állapotban. Eddig csak jót tudok Róla elmondani, amikor először megpillantottam, már akkor megtetszett, élőben sokkal szebb, mint a képeken. A benne dolgozó szerkezet 7s36, talán egy komponensében tér el a standard 7s26-tól. Olyan iszonyat nagy pontosság nem várható el Tőle, nekem 5 nap alatt kb 50 sec+ szedett össze, ami véleményem szerint nem olyan rossz egy "alsó-közép" kategóriás automata órától. Gyönyörűen lumineszkál. Két extra funkciója van a normál Seiko 5-ökhöz képest, az egyik az iránytű, melyen az irányokat a külső lünettáról lehet leolvasni, valamint a standard módszerrel tájékozódni az óra kismutatójának segítségével. A belső lünettán egy km skála található, a segítségével a térképeken való távolságokat tudjuk meghatározni. Az Atlas modellen úgy látom a belső lünettán található az iránytű, és az extra koronával tudjuk tekergetni. A külső lünetta pvd bevonatú, a map meter-en műanyagot használtak a koronák rögzítéséhez.

    Röviden ennyit tudok elmondani róla, nem vagyok hozzáértő, de véleményem szerint ilyen árfekvésben ilyen kaliberű órát elég nehéz lesz találni, mint amilyeneket a Seiko 5 kínál......

Új hozzászólás Aktív témák