Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Domonkos

    Ármester

    Hali!

    A kozeljovoben szeretnek egy orat vasarolni es nem tudom, hogy az alabbi feltetelekkel mi lehetne jo valasztas:

    - Árkategória - 5k Eur.*
    - Használt vagy új - mindegy*
    - Kvarc vagy mechanikus - mecha, automata
    - Mire használnád: Napi hasznalat - iroda, HO, informalisabb ugyfellatogatasok, boltba jaras stb. - Kb. minden, ami nem sport, vagy kotelezoen tul formalis.

    Bar egy eve magam sem gondoltam volna, hogy majd kelleni fog, vagy hogy egyaltalan akarok majd valami hasonlot - es kerlek keszuljetek fel az emiatti amator kerdeseimre :D - de minel jobban megismerem ezt a szegmenst, annal jobban kezd tetszeni. Tulsagosan meg nem vagtam bele magam, de pont emiatt szeretnek egy kis utmutatast kapni.

    Jelenlegi favoritom az Omega Speedmaster day-date (ref: 3521.30.00).
    Ez majdnem minden szempontomnak megfelel:
    - Feher szamlap
    - Kronograf
    - Datum
    - (plusz kelloen ikonikus, hogy ne szoljak meg; ~remelem)

    Raadasul a budzsebe is boven belefer. - Ha talalnek vegre elado peldanyt az EU-n belulrol...

    De mondok inkabb olyanokat, amik nem tetszenek (nyitott vagyok, hogy meggyozzetek az ellenkezoikrol):
    - Semelyik submariner stilusu ora. Bar ertem a raciot, en pont nem szeretnem szandekosan viz ala meriteni az orat. Noha felveve nem all tul rosszul, az "aranytalanul pici" szamlap es a tomzsi mutatok akkor sem tetszenek.
    - Rolex Daytona: Nekem az eredeti szija hatalmas nagy csalodas. :( Egyik munkatarsam hozta mutatoba, de mar felvetel elott feltunt, hogy mennyire "nem stabil". Kezben tartva is furcsa volt.
    - GS Spring drive - tul letisztult. Plusz nem is letezik belole kronograf(?) - amit, mint nemreg ra kellett jojjek szinte napi rendszeresseggel hasznalok. Dress-watch kategoriaba inkabb felvennem, de ott sem ez a befuto.
    - Barmi, ami tul magas. A Speedy 14 millimeterenel biztosan nem kell semmi magasabb.
    - Akarmi sotet szamlappal. Szurkuletben en keptelen vagyok leolvasni kek vagy fekete szamlapos orarol az idot. :(

    Csuklo: 17.5 cm

    * nem feltetlen ez a felso hatar, de nem szeretnek semmit sem kockaztatni az elertektelenedessel. Plusz lehet, hogy nem is uj, esztetikailag tokeletes peldanyt kellene valasszak, ilyen merteku hasznalat mellett. Benne van a pakliban, hogy par honap mulva nem fog tatszeni es tovabb szeretnek majd rajta adni...

    Javaslatokat, egyeb megfontolasra erdemes tipusokat es vasarlasi tippeket orommel fogadok! :)
    Igazabol azt sem tudom, hogy mennyire kotelezo az ilyet szemelyesen venni.
    Lesznek meg kerdesek... De elso korben most ennyi. :K

    Elore is koszonom! :)

    [ Szerkesztve ]

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Új hozzászólás Aktív témák