Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mosanke

    senior tag

    válasz Dzsana #21808 üzenetére

    Hát igen így van.
    Viszont én hogy milyen hülye vagyok. Lehet, hogy meg kellett volna vennem mégis azt a Citizent, bár nem vágyom mostanában még egy másik órára és nem is tudtam volna mit kezdeni vele. Max. mind a két kezemen lett volna egy-egy óra. :DDD Kicsit hülén mutattam volna így az emberek között az igaz.
    Ma szintén a belvárosban járva, elmentem az órás előtt is de, már nem volt a kirakatban ez a Citizen. Bementem és rákérdeztem :- ma kora délelőtt el lett adva. Egy ide látogató turista házaspár vette meg. Ez az óra a klasszikus user error által került az óráshoz valamikor márciusban. Az előélete, hogy a tulajdonosa ajándékba kapta két évvel ezelőtt de nem is használta, még a kezén sem volt fent egyszer sem (állítólag), és szépen bent pihent a dobozában eddig. Láttam és tényleg úgy is nézett ki mintha teljesen új lett volna. Kapacitor csontra merülve és azt kellett cserélni, ezért volt ott az órásnál. Aztán az emberke ott is hagyta eladásra. Kapacitor csere és azóta remekül megy az egyébként (mondhatni) teljesen új óra. És a különlegessége amit tud, és emiatt bosszankodok most, - hogy ha 24 órán át nem kap elegendő fényt (300 lux felett) akkor leállítja a mutatókat. (Power Save funkció) Az időt természetesen ez alatt is számolja tovább, megy az elektronikája, és ha újra fényt kap akkor azonnal beállítja a mutatókat az aktuális pontos időre. Azt mondta az órás, hogy amióta nála van ez a Citizen (március óta) azóta kint van a kirakatában és nagyon pontos, szinte semmit nem ment el azóta a beállított valós időhöz képest.
    Bocsi, hogy kicsit hosszúra sikeredett a hsz.-em. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák