Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zoarden

    tag

    válasz apuc #202938 üzenetére

    Köszönöm petipetyának, dzsi23-nak, apucnak, alphaville-nek
    az észrevételiket, bár egy részüket már a csak az esemény után tudtam elolvasni.

    Tegnap kipróbáltam az Orientet - már amennyire szíjhosszbeállítás (rövidítés) nélkül lehet
    és vegyes érzéseim vannak.
    Egyrészt eléggé csillog ami rontja a leolvashatóságot (ráadásul közelre már szemüveg kell), bár ez nekem inkább férfiékszer és kevésbé zavar hogy nehezebb a percet beazonosítani.
    Márészt ha a másik kezemmel a szijat a csuklómra szorítom egy kicsi kényelmetlenséget érzek a felfekvésben.
    A sráccal a beszélgetés odáig jutott a japán órákról hogy aztán egy Seiko presage snowflake-et ( SRPC97J1 )
    is felpróbáltam mivel élőben még nem láttam. Az kényelmesebbnek tűnt a maga 47mmm-es tokfülmagasságával.
    Ez plusz két mm az Orientnél nagyon kevés de úgy látszik érezhető különbség.
    Az acélszíj pedig mindkettőnél látszólag ugyanúgy tud hajlani...
    Nem mondom azt hogy kényelmetlen, de mindennapos állandó viseletre gondolva mégis kicsit elgondolkodtat az orient megvétele.
    Csak az a nagyon vonzó olcsó ára ne lenne (~80k) a DK05002D-nek a beszerzési forrásnál, könnyebben elvetném.

    A másik dolog hogy a snowflake nagyon-nagyon jó, eléggé megfogott. A HD-s Grand Seiko videokón látható érzés, látvány átjött ezen is ott élőben...
    Tudom a skeletonos Orientnek pont ellentéte, de szubjektíve úgy érzem hogy egyszerree kell majd egy eltisztult
    egyszerű szépség meg egy másik, amiben láthassam a hajszálrugót, horgonyt.
    De a Seikora most ennyi pénzt (160k) nem akarok kiadni.
    Egy bécsi stílusú cca 100 éves felesütős falióra restaurálását is ki kell fizetnem hamarosan...
    Mondjuk az mindenképpen nagy lesz a 17-es csukómra ;-)

    I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

Új hozzászólás Aktív témák