Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mariner

    tag

    válasz TimeCenter #19155 üzenetére

    1.A kiszakadt furat (szerintem)nem csak nagy erőhatásra utalhat,hanem arra is,hogy a tokfül anyaga nem megfelelő anyagból készül,vagy az anyaga ugyan megfelelő de konstrukciós hiba az anyagvastagság megválasztása.Pár hozzászólással ezelőtt te is tettél említést ilyenek létezéséről.Mivel egyik órámon sem fordult még elő ez a jelenség(elég sokat hordtam már ezeken kívül is) csak ezeknél amelyek gyakorlatilag ugyanolyan tokban vannak nem nagy merészség azt gondolni,hogy a tokban van a hiba.Azokat sem hordtam szorosabbra csatolva mint a többit és vigyázni is éppen annyira vigyáztam rájuk.Nem játszós órának használtam.Gyártották fémtokban is(vagy csak krómszínű műanyag volt?) de olyanom nem volt.Mennyibe került egyébként az általad cserélt ugyanilyen tok?
    2.Amennyiben az elemcserekor rákérdezek,hogy megmarad-e a vízállósága mivel sokat úszok az órában és a válasz az,hogy természetesen,akkor persze mindkettőre szóljon a garancia(a,és b,-re egyaránt).Egyébként nem helyben csinálták az elemcserét,mivel volt két műszaki eladó(az órák mellett műszaki cikket forgalmazott az üzlet),de órás az nem,hanem azt mondták elküldik szakszervízbe.Ennyi információ hallatán arra nem éreztem késztetést,hogy kikérdezzem őket hogyan is zajlik az elemcsere.Nekem elég volt ennyi:igen új elem lesz benn,igen megmarad a vízállóság,szakszervízben csinálják.
    Itt ahol lakom volt egy "Extra Shop"nevű üzlet a Borkutime egyik viszonteladója voltak,amely tudomásom szerint a Casio(legalábbis akkori)hivatalos importőre volt.Fennen hirdették az óra gyári leírásában is,hogy csak a sárga garanciajegy/leírás (?erre már nem emlékszem pontosan)az eredeti hivatalos importőr a Borkutime álltal forgalmazott órák tartozéka,így a garancia is csak akkor érvényesíthető.A vízállósága nem volt számomra kérdés mert több Balatonátúszáson mértem az időmet vele és hetente többször mentem úszni,1,5-2órát egyfolytában.Utána már csak egyszer,az első hossznál bepárásodott,direkt figyeltem épp az elemcsere miatt,rögtön ki is jöttem vele a vízből.

    MZ/X jelentkezz!

Új hozzászólás Aktív témák