Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mariner

    tag

    válasz Nick no.1 #16355 üzenetére

    Idézet tőled:"Kinek pap,kinek a papné. :) ..nálam az az óra amely évi szinten nem produkál több eltérést mint +-10 másod perc. Van automata órám , de csak azért mert örököltem."

    Ez szerint nekem nincs is órám(ha az az óra valóban,ami évente 10sec eltérésen belül van),vagyis egyikről sem tudom mert hosszadalmas lenne tesztelni a kézihúzós/automata órákat egy éven keresztül,hordási körülmények között.Max 2 órát viselhet egy ember...Ha lenézőnek hangzott a véleményem a kvarcokról,akkor bocsáss meg, nem volt szándékomban.Csupán arra akartam rávilágítani,hogy egy órától extrém elvárás ez a követelmény,a mechanikával szemben támasztott kihívások miatt(nem laboratóriumi körülmények között járnak ahol biztosítani lehetne az azonos poziciót,hőmérsékletet és mindent kizárni ami esetleg befolyásolhatja a járáspontosságot).amik egy hordott karórát érnek.
    Valami oka lehet annak is,hogy az Omega a villanyos modelljeit nem teszi be mondjuk a Német Órakatalógusba,csak a mechanikus modelleket.Eszerint ők sem gondolják kimondottan órának,még ha kétségtelenül,pontosabbak,kevesebb törődést igényelnek és olcsóbbak is mint mechanikus társaik.Ez nem hiszem,hogy lenézés,hiszen én nem írtam azt,hogy nekem a villanyóra nem óra(nekem is van pár),csak azt,hogy bizonyos vélemények szerint és itt idéztem is egy eléggé közismert mondást,de még azt sem tettem hozzá,hogy osztozok-e ebben a véleményben....Ha idézed azt a rész amiből a lenézést olvasod ki(elolvastam többször is miközben ezt írtam),azt megköszönöm!
    Sajnálatos ,hogy ha valakik valamiről beszélnek és nem csupán helyeslés hangzik el(íródik le)akkor a másik fél azt támadásnak fogja fel,holott nem annak kellene hanem csak érveknek pro és kontra.Én nem meggyőzni akartalak,csupán rámutatni,hogy van óra a +-10sec/éven túl is,és bizony azok nagy részét sokkal komolyabb tudás összerakni/megtervezni mint egy bármennyire is pontos kvarcórát.
    Az idézetet azért várom,és neked is szép napot!

    MZ/X jelentkezz!

Új hozzászólás Aktív témák