Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Volfram42

    senior tag

    válasz mrfire #26 üzenetére

    Hát még nem látunk el a "széléig" ahol még mindig az ősrobbanás határa van és robog tovább létrehozva a teret és az időt. Ezért van határa az univerzumnak, mert egy idő elérjük azt a pontot amikor már nem jön új infó, mert a fénynek nincs ideje idáig eljutnia.

    (#24523) Cris99: A két gázkar miatt egyszer lehet beújítok egy ilyenre én is. VH-s szimekben is a nehézvadászokat szeretem és SC-ben is szerintem a Vanguard lesz nálam a végleges befutó. Így látatlanban is. Tegnap is egy ME-410-ben nem egyszer menekültem meg a két motornak hála. Persze leszállásnál mivel szétlőtték műszerfalam elmértem a sebességet és sikerült kitörnöm a futókat. :) Így is majdnem kirúgtam a ház falát annyira kellett a pedállal korrigálnom a sérüléseket.:)

    (#28) Menthirist: mi ez az offolás itt kérem? :)

    [ Szerkesztve ]

    Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz mrfire #26 üzenetére

    Torzulásnak nem nevezném. Némi egyszerűsítéssel: egy adott pontban tapasztalható gravitáció a téridő-kontinuum görbületének mértéke. Ha egy puha lepedőre leraksz egy almát, az kicsit "behorpad" az alma körül. Ha egy golyót gurítasz az alma mellett, ezért a golyó az alma irányába tér el a pályájáról, "vonzódik" hozzá. Ezt csinálja minden tömeggel rendelkező test a téridő "szövetével". Ha alma helyett egy nagy görögdinnyét helyezel a "lepedőre" (csillagok), akkor a "horpadás" is nagyobb lesz. Kb. így kell elképzelni, de persze ez csak egy közelítés; mankó az agy számára, a fizikai egyenletek működésének elképzeléséhez.
    A világegyetem a jelenlegi információink szerint nem végtelen, de határtalan. Ha elindulsz "egyenesen" egy irányba fénysebességgel, akkor nagyjából 15 milliárd év múlva visszaérnél a kiindulási helyedre. Persze lehet, hogy az asztrofizikusok tévednek ebben, ugye a tudomány egyik határterülete ez.

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Új hozzászólás Aktív témák