Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tsabee

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy VPCEB3S1E laposom.
    3 éves azóta az eredeti win 7 van rajta. Van már baja és gyorsítani akarom a rendszert így egy 120-as SSD-t teszek a hdd helyére az odd helyére pedig keretet veszek és abba megy bele a mostani 500-as hdd.
    Több kérdésem is lenne:

    1.
    Szeretnék egy bios frissítést is csinálni, de életemben nem csináltam ilyet a sony oldalán pedig nem igazán van ilyen opció sem aktuális driver.
    Mi a teendő ilyen esetben?

    AIDA és a Vaio Care is ezt a típust írja AMI és R1140Y8 és aida szerint 09/09/23 szóval nem valami friss :)

    2.
    Csinálnék egy pendrive-os win7 inditó lemezt akkor elvileg elég a matricán található aktiváló kód, ha ugyanolyan típusú win7-et teszek rá, mint a gyári?

    3.
    Gyakorlatilag a régi driverek vannak fent a sony oldalán.Ezekből hogy tudom az összeset a legfrissebbre cserélni?Vannak ilyen driver kereső programok is, de nem tudom mennyire megbízhatóak.Vagy elég a windowsos illesztők is?

    4.
    Ezeket a vaio programokat érdemes feltenni a gépre?Eddig sem igazán használtam és mivel a rejtett partíció is legyalulásra kerül majd, így sok értelmét nem látom.

    5.
    Van aki cserélte a gyári ventit valami komolyabb-jobb hatásfokú csendes ventire?
    Ha igen hol lehet notikba ilyen spéci ventiket találni, mivel szinte egyik sem kompatibilis a másikkal.

    Köszi előre is.

Új hozzászólás Aktív témák