Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rakeem

    aktív tag

    Sziasztok!

    Átböngésztem a téma összefoglalót és félig találtam is egy felmerülő kérdésemre választ, ami további kérdéseket vetett fel bennem. Remélem tudtok segíteni.
    Tegyük fel, hogy adott pillanatnyilag egy SLT A58-as APS-C szenzormértű gépem rá való (tehát APS-C) objektívem, és van egy DG-s (ha jól tudom ez FF gépekre való valójában). Ha a jövőben vázat kényszerülök cserélni, és MILC-re váltok, akkor nem szeretném kukázni az obi parkom, tehát valamilyen megoldást kell találnom, hogy A bajonettről E bajonettre tudjak áttérni. Az összefoglalóban találtam is erre választ:
    "Külön kiemelném a gyári adaptereket, melyekkel a Sony kínál megoldást az „A” bajonettes objektívek csatlakoztatására LA-EA1 és LA-EA2 APS-C vázakhoz (ezeket a Sony kivezeti kínálatából); LA-EA3 és LA-EA4 amelyek használhatóak minden vázhoz."
    Valójában csak megerősítésre lenne szükségem (reményeim szerint) azzal kapcsolatban, hogyha a jövőben pl ezt a két obit szeretném felrakni egy APS-C MILC-re:
    Sony SAM 55-200mm 4/5.6 DT
    Sigma 50mm 2.8 DG Macro,
    akkor azt minden további nélkül meg fogom tudni tenni az LA-EA2, LA-EA3 vagy LA-EA4 adapterrel, függetlenül attól, hogy az egyik objektív APS-C-re optimalizált, a másik pedig FF-re.

    Remélem érthető a "problémám."
    A segítséget köszönöm már most. Ezen áll vagy bukik, hogy bridge kategóriáról váltsak felfelé.

  • Rakeem

    aktív tag

    válasz Neck #28892 üzenetére

    1. "Hogy melyik konverter kell, az attól függ, milyen MILC lesz a célgép, nem attól, hogy milyen van most." Még fogalmam sincs milyen MILC lesz a cél.
    2. "Viszont, hozzáteszem, hogy szerintem meg kellene próbálni inkább egyben eladni az egész cuccot..." Konkrétan még semmilyen cuccom nincs.

    A konkrét helyzet az, hogy erősen gondolkozok ezt a szettet megvenni: [link]
    Szeretek előre gondolkozni, és ezért merült fel benne kérdésként, mi van ha egyszer bekakál a váz? Ott leszek egy obi parkkal, amit vélhetőleg nem tudok majd feltenni natívan egy új/újabb Sony gépre.

    A Sony becsípődésem onnan jött, hogy egy DSC-H9-et használok immár 13 éve, és még mindig teszi a dolgát.

    Ha ti, nálam okosabb emberek a témában azt mondjátok felejtsem el ezt az elképzelést, akkor elfogadom és veszek egy Nikon D5300-at 18-55 obival meg mellé valami 70-300 obit.

  • Rakeem

    aktív tag

    válasz 80hun #28895 üzenetére

    "Ja még meg sem vetted de már váltani akarsz"

    :F Egy szóval sem írtam, hogy már váltani is akarok. Ezt olvasd újra:
    "Szeretek előre gondolkozni, és ezért merült fel benne kérdésként, mi van ha egyszer bekakál a váz? Ott leszek egy obi parkkal, amit vélhetőleg nem tudok majd feltenni natívan egy új/újabb Sony gépre."

Új hozzászólás Aktív témák