Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz fotobolond #5424 üzenetére

    Hogy milyen jó kontrasztja és színei vannak, az már a PZ tesztből is jól lejön. Szerintem amúgy senki nem is állított olyat, hogy a 16-70 egy rossz üveg lenne. Csak hát egy Zeiss-szel kapcsolatban azért ennél joggal nagyobbak az elvárások. A csalódottság ennek szól.

    A történet másik vége, hogy sok tesztet végignéztem és alig találni olyat, ahol ne lenne valamilyen mértékben decenteres. Ez pedig elég nagy gyártási szórásra utal. Ez meg megint egy olyan dolog amit joggal elvárná az ember egy ilyen kategóriás objektívnél ne legyen.

    Ami a PZ-t illeti én se szeretem az alapvetően műszeres mérésekre alapuló objektív tesztet. Az ilyenek sok fontos kérdésre nem adnak választ. Ettől függetlenül itt nem érzem azt, hogy a PZ lett volna a hibás. Azt mérték amit az obi nyújtott. Ami a fenti gyártási szórás alapján lehet amúgy egy kifejezetten gyengén sikerült példány volt.
    De ha így is volt, ezért akkor se tudom a teszt oldalt hibáztatni. Ők csak azt mérték amit kaptak.

    Amúgy ha tényleg csak arról van szó, hogy a PZ-nél egy nagyon gyenge példány járt, akkor a Sony helyében minél előbb küldenék a PZ-nek egy másik példányt, hogy azon végezzék el újra a tesztet. Ezzel menthetnék kicsit ami még menthető.

Új hozzászólás Aktív témák