Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss

    veterán

    válasz Dißnäëß #40429 üzenetére

    28-200 azert 2 stopot veszit a vegen? az rengeteg. indulonal nem is tudom mennyi a diffi, vagy kozepen. persze a 28mm jobb, mint a 35mm, de amugy is kell mindketto ala egy nagylato...persze nem is egy arkategoria a ket obi.
    szerintem papiron ez (35-150) egy nagyon univerzalis mindenes riport uveg, eskuvore is baromi jo lehet ez az atfogas ezzel a fenyerovel. melle egy nagylato es kesz. felteve ha vkinek ez belefer a munkafolyamataba...nekem nem, mert rengeteg olyan resze van egy eskuvonek vagy barmilyen fotozasnak ahol ki tudom hasznalni az 1.4-es obikat. es nem kell vakuzni, amire sokszor nincs ido, sokszor szarabbul nez ki ha pofanvillantod oket, vagy nem is megoldhato a nagy tavolsag miatt, vagy nem tudod egyenletesen bevilagitani a kep minden reszet, nincs idod foliazni, vagy a pillanatok rovasara megy stb...de meg ha vakuzok is sokszor jo melle az 1.4...bulifenyek, kornyezeti fenyek esatobbi.
    nekem inkabb az ilyen 70-180, 70-200 obikat teszi ertelmetlenne ez a 35-150, egyertelmu hogy melyiket valasztanam.
    a nagy kerdes a merete. 1+ kilos objektiv nem kicsit kompromisszumos. volt most megint egy 3 nap egymas utani eskuvos maratonom, negyedik nap ket keresztelo reggel levezetesnek, cipelje aki akarja az 1+ kilos kompromiusszumos uvegeket napi 12 oraban :DDD
    plusz annyi olyan szituacio van, ahol kell a fenyero. szerintem a legfontosabb, a legtobb szabadsagot, lehetoseget ez adja egy fotosnak. nem kell feltetlen mindig gyertyafeny keringore, csillagszoro kapura, tortazasra gondolni vaksotetben 12800+ ison. rengetegszer van olyan, hogy kicsuszunk az idobol es csoportkepezni kell naplemente utan hiphop rogtonzott helyen felhomalyban. vagy kreativozni/fotozni belteren, arnyekban, pont most utomunkaztam kepeket, kopaszin fuzfa alatt naplemente kornyeken arnyekban 1.4-en 3200+ iso-n vagyok. auto fotozas lement a nap 2.8-as obi volt a vazon es 8000 isokat dobalt...reggelig sorolhatnam az ilyen peldakat, minden melo kapcsan. nem is tudom mit csinalnek egy ilyen 28-200 obival oszinten szolva. de nyaralason, hobbistakent se...kb. sielesen napkozben jo lenne tajkepezni :DD
    a 2.8-as fix fenyeros obi is rettentoen kompromisszumos 1.4 obik utan...
    ti este nem viszitek a gepet magatokkal? mit csinaljak egy ilyen obival, mint a 28-200? allvanyt is vigyek a vacsorahoz, esti setahoz magammal? :DD es allitsam fel egy random katt miatt? :DDD vagy fotozzak 28mm-en mindent? pedig ilyen modern vazakkal max hosszu zaridos kepekhez hasznalnek allvanyt, normalis fenyeros uvegekkel full felesleges.
    sose ertettem az ilyen f4+-os obikat...ertem hogy kenyelmes, meg nagy atfogas, de nekem nem ez hianyzik, hanem a feny...plusz ugye dof control, na meg dinamika sem mindegy, hogy mekkora erzekenysegen vagy, mennyit enged utomunkazni a fajl...sokan nem gondoljak, de a legtobb preset annyira radikalisan belenyul mindenbe, hogy nagyon fontos a dinamika..
    az en velemenyem az, hogy a fenyero az ami kihuz a sz*rbol fotoskent nem a zoom gyuru ;)

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Új hozzászólás Aktív témák