Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz Badb0y #181 üzenetére

    Ha a 7d ragadott meg videóban, akkor 5n (szerintem a 7 nem éri meg a plusz pénzt-várakozást, de javítsatok ki), ugyan az a plasztikus dslr-re oly jellemző dof-os feeling, persze egyelőre csak manuál obikkal a nex 5n-nél.

    Mivel GH2-ről váltottam, így reagálhatok erre a változatra is; egy vérprofi, minden ízében szinte tökéletes szerkezet, jobb élekkel. Előnye még a sokkal jobb objektív választék, videóra persze a 14-140-et ajánlom, ami nem olcsó, de lenyűgöző.
    Hátránya az 5n-nel szemben; nekem dslr feeling, nagy-nehézkes felépítés, nem igazán lett a szívem csücske (hozzáteszem dslr-ről váltottam, valami mást akartam, nem csak egy kicsivel kisebbet). Az 5n plasztikussága jobb, nem a képélekre hajaz, bár fényerős jó fixekkel hozza egyelőre azt a minőséget, amit a váz tud.

    Az 50p vs 25p vitába nem kívánok beszállni, mindegyiknek van előnye-hátránya (50p többek között még nem egy elfogadott formátum, ennek megfelelően kezelik, többek között a net-es átalakító progik azonnal konvertálják egy hihetetlen ganéj 25p-re, ezért alapból 25p-t töltenek fel 5n-nel is)

    Mondjuk úgy, amit 25p-ben el lehet érni azt a GH2 tudja, a nex 5n inkább egy concept kamera, de ha vállalkozó kedvű vagy, nem jársz pórul.

    Fenykípnél elég nagyok a különbségek térérzetben, plasztikusságban az 5n javára, a jpeg motorja meg az 5n-nek zuseniális.

    Most ezt add össze, és gondolkodj... :))

Új hozzászólás Aktív témák