Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosszus87

    senior tag

    válasz Joshi #68566 üzenetére

    Kicsit beszállnék a vitába, épp most váltottam Sony XH90-ről egy 65-ös Pana LZ980 oledre (sikerült jó akcióban kifogni)...és mit ne mondjak nem cserélném el egy LG C2-re. Drágák a Pana tv-k... igen, de ezért az árért bizony igen jól behangolt, gyárilag bekalibrált, kiegyensúlyozott képminőséget kapsz. Lehet jönni azzal, hogy lehet hívni kalibrátort, de az emberek többsége sosem fogja kalibráltatni a tévéjét vagy aki gondol is rá mint én anno pl. olyan helyen lakik a környékben se végez senki ilyesmit, több száz km-ről kellene iderángatni valakit jelentős utiköltség felárért. Szóval a jó, pontos gyári kalibráció igenis hozzáadott érték. Arról se feldkezzünk meg, hogy a Pana az oled modeljeivel ott indul a belépőkategóriában ahol a többieknek már a középkategóriás modelljei vannak. LZ980 pariban van a C2-vel, Sony A80K-t lenyomja sztem (csúcsfényerőben talán picivel a C2 alatt van, de egyéb tényezőkben meg felülmúlja-kevésbé agrsszív abl, jobban kitartja a fényerőt világos jeleneteknél, egyszó mint száz egy csiszoltabb, kiegyensúlyozottabb képminőséget ad, több részlettel, pontosabb megjelenítéssel), LZ1000 már a G2 szintjét súrolja fényerőben. Az LZ1500 és LZ2000 meg felül múlja az LG G2 modelljét is, szóval bizonyos szempontból indokolható a felár. Kérdezd meg EAGLE kollégát akinek már megfordult a keze alatt pár tv, megengedheti magának a legjobbat és a legnagyobbat, van neki 77LZ2000, Sony A95K qd-oled, hogy mindig a panához nyúl vissza szívesen és jobban szereti mint a tavalyi csúcs Sony QD-oledet. A Pana csúcsomdelljei mindig is azoknak szóltak akik a legjobbat akarják és meg is engedhetik maguknak. Igen, tudom idén majd jött az LG G3 MLA technológiával, de ugyanez az MLA technológia jön az idei Pana MZ2000-ben is majd és merek rá fogadni, hogy felül fogja múlni a G3-at is. Egyébként ha már proci, a proci nem csak a interpolációról szól, a proci végzi az alacsonyabb felbontású tartalmak felskálázását is (ebben szintén jobb a Pana mint az LG), különféle egyedi objektumelemzéseket, képminőségbeli fnomságokat stb. A Pana plazmák képi világát imádtam korábban és ezekből érzem továbbra is az egyedi Panás jelleget a oled tv-ikben is, szeretem a márkát továbbra is, a Sonyban viszont csalódtam kicsit.

    Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

Új hozzászólás Aktív témák