Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rogiii

    aktív tag

    válasz salapp #60467 üzenetére

    Elég sok tv megfordult már itthon. Van a nappaliban egy Samsung 65q80r is, Sonyból ugye Xf9005, előtte W755c, és ez a 9096-os szerintem mindegyiknél szebb képet ad.
    A színek természetesek, a fekete is nagyon mély, semmi dse vagy foltosodás, a feliratok körül is minimális bloomingot látok. A fényerő is igen rendben van, meg a kontraszt is, sokkal jobban tetszik mint a samsung. Azon van wide angel bevonat és sokat elvesz a kontrasztból.
    Őszintén szólva a játék miatt cseréltünk, de én a fórum olvasgatása után sokkal rosszabbra számítottam. Úgyhogy nagyon elégedett vagyok, szerintem is gyönyörű a képe.
    Az andoid is érezhetően gyorsabb az xf9005 után. Mondjuk nem szemeltem tele, csak plex,youtube,kodi van fennt, minen mást töröltem.
    Egyedül a mozgásban érzem jobbnak az előző sonyt.
    Megköszönüm, ha elküldi a barátod a beállításait.
    Azt lenne jó tudni a mozgásnál a film beállítás miért nem akar automatikuson maradni, miért áll vissza egyből ki állásba. Ezt nem igazán értem miért csinálja.

    A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

  • Piftuka

    veterán

    válasz salapp #60467 üzenetére

    "Amúgy durva, amit írsz, mert itt többen úgy fogalmaztak, hogy az XF9005-höz képest a paraméterei alapján nem feltétlenül jobb az XH90, sőt, pl. prociban lejjebb került."

    Mindenben lejjebb került. :) Az XH90 sorozat, a korábbi 8-as széria megfelelője (a SONY képviselője fogalmazott így).

    Nincsen azzal semmi baj, hogy Rogii fórumtársunk jobbnak találja az XF9005-nél, hiszen a "szebb kép" meglehetősen szubjektív fogalom.

    De - tisztelettel megjegyzem - minden, amit írt, ellentmond az említett készülékeket tesztelő felhasználók és "guruk" megállapításainak, de még a fizikának is.

    A fekete nem lehet "nagyon mély", ha egyszer kontrasztban ~3:000-4.000:1 közötti értéket produkál, ráadásul fele akkora fényerő mellett, mint az XF90.

    Jó kis tévé az XH90; sok szempontból, és sok felhasználási területre megfelelőés amíg még lehet kapni, LCD palettán abszolút az egyik "Best buy", az biztos.

    Ám az utolsó SONY tévé a "lineup"-ban, amit a szakértők "pitch black" szobába ajánlottak, az az XF90. Gyakorlatilag a valamelyest jelentősebb "blooming"-ot leszámítva mindenben jobb az utódjainál.

    Persze az is tény, hogy elnézve az idei kínálatot, az árakat, és a SONY 2021-es palettáját, aki most akar SONY LCD-t venni, annak az utolsó XG95-öket, XH90/95-öket kell keresnie.

    Amíg még lehet kapni őket...

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák