Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thomas19

    tag

    válasz Celtis #49289 üzenetére

    Hú, köszi szépen! Tehát a Hz és az fps lényegében egymás párja, az egyik, hogy a kijelző hány képkockát tud megjeleníteni másodpercenként, a másik pedig, hogy egy videó hány képkockát tartalmaz másodpercenként, igaz? Én még 60 fps feletti videókkal nem is igazán találkoztam, azok pedig, ha jól értem, ugyanúgy fognak mutatni 120 Hz-en, mint 60-on. Csak bekapcsolt Motionflow folyamatosabbá tudja tenni a mozgást, mert több köztes képkockát tud behelyezni a 120 Hz-es megjelenítő miatt.

    De korai volt a TV csatlakozója miatt aggódnom, mert nagyon úgy tűnik, hogy az alaplapom 4K felbontás mellett csak 30 Hz-et támogat HDMI-n keresztül (Supports HDMI with max. resolution up to 4K x 2K (4096x2160) @ 24Hz / (3840x2160) @ 30Hz). (A videokártyám elvileg: "The 2200G supports HDMI 2.0b (3840x2160@60Hz)"). Ez most hogy fog kinézni, ha 4K felbontásra állítom a Windowst és elindítok egy 1080p-s, 60fps videót, akkor azt nem fogja tudni továbbítani? Tehát Full HD-n kell továbbra is használnom?

    Kábelek terén akkor nekem Premium High Speed kell, igaz? Feleslegesnek látom az Ultra High Speedet, ha sem a TV, sem a számítógépem nem támogatja a 4K120Hz-et. A most használatos kábelem 9 éves, fogalmam sincs, hogy milyen, de Full HD-t 60 Hz-en továbbítja. Ez mondjuk jó lenne? Itt csak annyit ír, hogy 2.0. Már ha egyáltalán tudom és akarom 4K felbontásban használni a Windowst, ha ez a 30 Hz nem kavarna be, különben ugyanúgy használhatom a jelenlegi kábelemet is.

Új hozzászólás Aktív témák