Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ATISoft

    tag

    Sziasztok!

    Én most kezdtem el traderkedni, 25-ös szinten, persze egyelőre csak 1*-al és egyedül.
    Első utam nem volt túl hosszú, dw-ból indultam de csak a kikötőig értem, mert 3 thief leszedett. Nem npc-k voltak, és elég volt egy csapás hogy kifeküdjek. Ez pk volt nem? Mindegy, nagyobb örömük se legyen.

    Viszont most már a harmadik fuvart viszem különösebb gond nélkül. Tegnap egy másik trader jött a hátam mögött a kikötőtől jangan-ig és szedegette le a thief-jeimet, meg a szörnyeket akik megtámadtak, le sem kellett szállnom a lóról. Amikor beértünk a városba megköszöntem neki, kérdeztem szüksége van-e valamire, azt válaszolta nincs mit, nem kell semmi és sok szerencsét kívánt. Vannak még normális emberek. :)

    Visszafele janganból jön a hátam mögött egy játékos, aztán mikor kiértünk a ''pusztába'' elkezdett csapkodni a kardjával. Ilyen 5-10 dmg-ket csinált, tehát nem jelentett különösebb veszélyt. Mivel nem hagyta abba leszálltam a lóról és egy csapás elég volt neki, hogy kifeküdjön. Erre írja nekem, hogy resss.... Na mondom talán meggondolta magát, felélesztettem, vissza a lóra, megyek tovább... Hát csak jön utánam megint. Megjelent egy thief is mögöttem, támadott, erre ez is jön megint és elkezd csapkodni... Nekem sem kellett több, elintéztem a thief-et, aztán őt. Erre megint írja, hogy ress... De otthagytam, nem értem mit akart.... Ennyire hülye nem lehet valaki...


    Nem tudom ti hogy vagytok vele, de a küldetéseknél rettentően ki tudnak azok akasztani (és sajna elég sok olyan van) amikor össze kell gyűjteni 100-150-200 stb valamit amit a monsterek dobnak. És van amikor csak 10.-re dobják... Nem igazán élvezetes ''munka''...

  • ATISoft

    tag

    Na, a mai utam nem volt sikeres. Átjöttem a komppal és rámragadt egy PC thief. Nem támadott meg, 1*-al mentem. De akárhogy fordultam mindig jött utánam, mire egyszer csak megjelentek az ő thief-jei (2) és mivel ő magas szintű lehetett, hamar leszedtek. Ezután megölte a thiefeket, összepakolta a cuccomat és távozott... Erre mi a megoldás?

    Másik.

    Találkoztam két honfitársammal, szóltam nekik, de nem válaszoltak. Látom felkapja mindkettő a thief ruhát és rámrontanak. Átváltottam gyorsan berserk módba és pár ütés után mindketten ott feküdtek a földön, mire jön az üzenet, hogy ''csak vicceltünk''.
    Meg ''ress''. Felélesztettem az egyiket, levette a thief jelmezt, aztán a másik is és elmentek.

    Hát, tényleg humoros volt.

    :)

  • ATISoft

    tag

    Tegnap megvettem első farkasomat.
    Viszont el is követtem azt a hibát, hogy elmentem vele Hyungno Ghost vadászatra.
    Az első lecsapása után három szintet lépett, és 2-3-al később már 5-ös volt.
    Viszont jött egy Hyungno Ghost Soldier és két csapással a túlvilágra küldte szegényt. 50e arany el is ment az élesztésére, de inkább kisebb ellenfeleken fogom ''táplálni''.
    Mondjuk azt nem tudom, hogy mennyi idő lesz mire eléri az én szintemet (26).
    Meg azt sem tudom érdemes volt-e megvenni, de legalább jópofa. :)
    Én ilyen állatbarát vagyok. :)

    És hogy egy kérdés is legyen.
    So-ok mikor fog megjelenni legközelebb? Mert már be akartam váltani a jewel boxamiat, van 12db, csak halogattam és tegnap már nem volt kinél beváltani....

  • ATISoft

    tag

    válasz Arnold2 #991 üzenetére

    Buktam 12 jewel boxot? Huh.... Pedig azokból igen szép pénzeket sikerült keresnem.... Annó így lett három Black Devil Suitom, két Spec. ID cardom meg két Red Flagem. A jelenlegi vagyonomat (4 mill) javarészt ennek köszönhetem.

    Akkor nem is érdemes tárolni a boxokat?

    Farkassal még próbálkozom akkor kisebb ellenfeleken, aztán meglátom mennyire válik be.
    Ha mégsem, akkor eladom, néztem elég nagy pénzeket kérnek egy magasabb szintű farkasért. (bár ezek szerint viszi is a pénzt rendesen)


    Ja még valami.
    Farkasra nem lehet beállítani (mint az emberre) hogy automatikusan használja a potikat?

    [Szerkesztve]

  • ATISoft

    tag

    Pár napja volt egy jó kis sztori a silkroadban. :)

    Barátnőmnek megtetszett a játék és csinált ő is egy karaktert magának, szóval mostanában egyszerre szoktunk játszani. Még nem ismeri 100%-osan a játékot, azt hitte, hogy a sálak csak dísznek vannak, vett magának egyet és abban ment küldetésre (amikor a temetőben kell köveket gyűjteni)

    Mikor ott volt, egy másik player (másik sálban) megtámadta és mivel pár szinttel felette lehetett, megölte. Ezek után hiba próbált felkelni mindig megölte, aztán írta, hogy ''1000 gold''. Persze ő nem akart fizetni, de az illető nagyon kitartó volt, néha elszaladt, de rögtön vissza is.

    Én éppen farmolgattam a banditoknál amikor kérdezte most mit csináljon. Fogtam magam, return scroll, sál vásárlás, lóra és indulás a temetőbe. Barátnőm írja az illetőnek, hogy 2 percen belül meghalsz, de őt nem hatotta meg a dolog. Kiértem, erre megtámadott, de csak 20-asokat sebzett rám, én viszont 140-et rá. Nem sok lövés kellett és kifeküdt. Ott áltunk a teteme felett, barátnőm írja neki, hogy ''1000 gold'' :) Ezek után még párszor kinyírtuk, aztán otthagytuk.

    Eddig csak magamban játszottam (most indítottam nemrég egy új ''farmos'' karit) de most látom milyen élvezetes párban, vagy ismerősökkel játszani. :) Amikor találkozunk a városban, összefutunk küldetések közben, segítünk egymásnak... Jó na.



    Ja és még egy kérdés a végére:
    Guildból hogyan kell kilépni? Másik karimmal (még nem ismertem annyira a játékot) beléptem egybe figyelmetlenségből (harc közben jött fel egy panel, azt hittem ''party'' ablak és gyorsan rányomtam az accept-re. Aztán kiderült, hogy mégsem az volt. De nem tudom hogyan lehet kilépni. Valami blackheart klán vagy mi a neve.

  • ATISoft

    tag

    Tudom, hogy ingyenes játék és ezért nem várhat az ember tökéletes szolgáltatást, de ez a belépés dolog egyre siralmasabb... Legyen délután 4 vagy este 8, sokszor negyed/fél óra mire beenged.

    Amikor indult az új belépési mód (beírni a képen látható kódot) pár napig elsőre beengedett. Azután már csak másodikra és most már ott tartok mint ez előtt, annyi különbséggel, hogy a (user/pass) + kód beírása után kapom a DC-t.


    Az új karimmal most értem el a 20-as szintet (naponta 2-3 órát tudok csak játszani) 9-es gap-on vagyok, szóval xp-t inkább csak a küldetésekből kapok. Két napja végeztem a white tiger skin 3. küldetéssel, de vagy botok voltak ott ahol én is, vagy csak egyszerűen ''kedves'' emberek, de folyamatosan ks-eltek. Azt sem értem, hogy megjelenik egy white tiger Giant, elkezdek vele harcolni, erre jön egy high level kari és egy ütéssel lenyomja aztán továbbmegy. Ő gondolom nem sok pontot kapott érte, én még kaptam volna, na mindegy. Ja és találkoztam Tiger Girl-el is, persze megvártam amig mások rárohannak, utána kezdtem el messziről íjjal lőni. :) Igaz csak szúnyogcsípés lehetett neki a max 300-as sebzés, de így is kaptam 3% xp-t mikor megölték. :)


    Próbáltam még bizniszelni kicsit, vettem árusoktól SOS cuccokat amikről úgy gondoltam olcsón adják és kis hasznot húzhatok belőle. Volt egy 25(+1) szintű shoulder 450K-ért, egy 19(+1) korona 400K-ért és egy 10(+3) csizma 150K-ért. Eddig csak a csizmát sikerült eladnom, azt 200-ért, de a másik kettőt nem akarják megvenni. :) Pedig egyre olcsóbban árulom őket. :) Na mindegy, többet ilyet nem csinálok. :)



    [Szerkesztve]

  • ATISoft

    tag

    Sziasztok!

    Elértem a 30-as szintet a full str íjászommal. (tudom ez még nem nagy szint, de nekem az:)
    Eddig négy mastery-t vittem, a pacheon-t, továbbá a lightning, fire és force masteyket.
    Mindegyik 27-ig van húzva, a lightninget abbahagyom 30-on, igazából a grass walk és a passzív miatt vittem eddig, csak nem fogom győzni sp-vel. Most 2300 van, de elég gyorsan fogy.

    Egy kérdés. Tegnap láttam egy árusnál Gold Dragon Flag-et, +2 int és +2 str. 2 milláért árulták. Mivel olcsóbban nem láttam sehol, sőt a sima red flaget is van aki 1 millért árulja, megvettem, úgysem volt még ilyenem. :) Megért ennyit? Utána kezdtem gondolkodni. :) Másrészt azt hittem ez másképp fog kinézni kicsit mint a ''sima'' red flag, de nem látok különbséget... (vagy mindenki gold dragon flagben mászkál)

  • ATISoft

    tag

    Kérdésem lenne:

    Dilemmában vagyok, ugyanis új karit csináltam (jobb legyen a skill elosztás, stb) de nem tudom hogyan járok jobban. Tegnap este elkezdtem már, 12-es szintig jutottam, de van egy probléma. Ahogy elnézem Janganban egyre kevesebb ember van. Az előző karimmal még sikerült jó cuccokat vásárolni a stallokban, de most alig találok valamit. Ha meg van valami jó, azt horror áron adják. (pl egy lvl10 +1-es íjat 500k-ért, nem sos és kékből is csak haszontalan dolog volt rajta) Sajna az előző karim kinőtt cuccait eladtam, nem gondoltam, hogy újat akarok majd indítani. :(

    Amúgy a Xian-on játszom, tudom régi szerver, tele van high lvl-ekkel, ezért gondolkodtam el, hogy érdemes itt új karit indítani? Vagy érdemesebb átmenni valamelyik nemrég nyílt szerverre? Esetleg a ksro-val próbálkozni? Egyetlen gond a szerverváltással, hogy itt vannak az ismerőseim....

    És még egy ráadás kérdés:
    Karakter nevét a generálás után meg lehet változtatni? (gondolom nem, csak kérdem)

  • ATISoft

    tag

    Karakter nevének változtatásával kapcsolatban kaptam infot:

    A hivatalos oldalon bejelentkezés után a personal info-ban lehet a ''Change Character's name'' gombra kattintva. Ekkor új ablak nyílik, bejön a szerverlista és a megfelelő szerver kiválasztása után a szerveren lévő karakterek nevei. (Alul egy ''Change'' és egy ''Cancel'' gomb) De van egy ''kicsi'' hiba benne, ugyanis hiába nyomom meg a ''Change''-et, csak annyit csinál, hogy bezárja ezt az ablakot és nem kérdez rá, mire szeretném változtatni... Ha újra megnyomom, akkor meg azt írja, hogy ezt egy nap csak egyszer lehet használni...

    Tudja valaki mi lehet a megoldás?
    Sikerült már nevet változtatni vkinek?

  • ATISoft

    tag

    Sziasztok!


    Úgy látszik sikerül a Joymaxnak az emberek hülyítése, ugyanis megvettem az első cuccgyűjtő állatot, mondván nem sok az a havi 1000ft körüli összeg a hosszabbításra,
    meg az egyszeri 2000ft a vásárlásra. Amúgy egyelőre nem bántam meg, hihetetlen sok macerától megszabadít, ugyanakkor újabb macerák merülnek fel vele kapcsolatban.
    Kár, hogy nem lehet pontosabban beállítani miket szedjen, ugyanis sokszor azért lesz tele szegény inventoryja mert telepakolja nyílvesszőkkel, amikkel nem igazán tudok mit kezdeni.
    De mindegy még így is sokkal jobb mint volt, gyorsabban megy a hentelés ha nem kell állandóan hajolgatni a dropokért.

    A belépés tényleg gáz, vehetjük úgy, hogy ennyire jó a játék... Mondjuk ez nem nyugtat senkit, sőt most, hogy már fizettem is érte, valamilyen szinten elvárnám, hogy ne legyenek ilyen problémák, mert ha még 2-3 próbálkozás után beengedne nem szólnék semmit, de van amikor 1 óra is elmegy rá...

    Egyébként egyre több botot látok (vagy csak eddig nem tűntek fel)...
    Klán nélküli, sokszor értelmetlen nevü karakterek, akik rögtön rámennek a mobra, néha nekimennek egy fának, sziklának, amit próbálnak ''odébbtolni'', aztán kikerülik. Nem szólnak ha ks-elek, lévén chat modult még nem írtak beléjük. Annyira nem is zavarna a dolog, de múltkor pl a kedvenc hentelő helyemre keveredett három, és egyszerűen nem tudtam mit csinálni, kellett keresnem másik helyet...

    Na röviden ennyi.

  • ATISoft

    tag

    Sziasztok

    Karakterfejelsztési kérdésem lenne.

    1:2 int hibrid karit csináltam, jelenleg 40-es szinten van. Választott fegyver a spear.
    Kezdetben elkezdtem húzni az ice és a lightning masteryket, a Heuksal mastery mellett.
    Nem tudom érdemes-e az ice-t tovább húzni, egyáltalán szükség van-e rá a lighning mellett?
    Amiért annó elkezdtem húzni az a fagyasztás és a jégpajzs miatt volt, de az utóbbi szerintem nem ad annyi plusz védelmet, hogy miatta egy egész mastery ágat húzni kelljen. Vagy? Egyedül a fagyasztást sajnálnám, de hát valamit valamiért. Szóval tartsam meg ami van, vagy fejlesszem vissza? Még a force ágat is felhúztam 30-ig. SP-vel nehezen győzök ennyi mastery-t de nem vagyok hajlandó hardcore farmolásra. Így is általában 2-3-4-es farmon játszom.

    Másik kérdés:
    A fegyverskillek közül amiket fejlesztek az a soul spear move, ghost spear petal, flying dragon flow és a passzív. Szimpatikus még a chain spear tiger, csak nem tudom érdemes-e fejleszteni, vagy valamelyik korábbi helyett használni...

  • ATISoft

    tag

    Köszönöm, azt hiszem lesz elég munka még ezzel a karival. :)


    Tegnap elértem a 44-es szintet, most már a bunwangokon húzom a karit, de hogy ott mennyi bot van az valami katasztrófa. Klán nélküli, fsdfdsa, yiiyi meg hasonló nevü figurák, kb 10-ből 9. Ráadásul néhányuk ks-re van beállítva, persze pm-re nem reagálnak, csak írtanak. És emiatt kezd néha elegem lenni a játékból, egyszerűen a botokkal nem lehet versenyezni.
    Nem tudom, hogy a joymax nem tud vagy nem akar ellenük tenni semmit, de rengetegen vannak már... Ha legalább a botokat lehetne támadni pk nélkül...

Új hozzászólás Aktív témák