Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tbs

    addikt

    válasz tomazin #443 üzenetére

    Dan Simmons: Hyperion

    Technikailag, történetileg, logikailag, irodalmilag scifi. Egyszerre ezekre képtelen volt Asimov. Asimov (kb.) az első kettőt tudta a felsorolásból. DS azonban még arra is rátett egy lapáttal. Nem szájbarág, hagy gondolkodni. IA néha nagyon szájbarág. Pl. prehistória kialakulása (Alapítvány eleje, ~100 oldal (rég olvastam, ne dörgöld bele az orrom, ha hibás az adat, nem tudom leelenőrizni; Asimov könyvei/novellái közül csak az igazán ütősek vannak megtartva. :B )). A történet szempontjából kevés relevációval bírt, és bőven kikövetkeztethető lett volna...

    Félreértés ne essék: szeretem Asimovot. ''Kavics az égben'' alapmű. Viszont a 3+1 törvényes robotjai annyira idealisták voltak, hogy hiteltelenné váltak számora a szorosan e köré bonyolódó sztorik (lsd. Alapítvány). Szórakozni azokon is lehetett, persze (pl. Donovan ''ujjai''). Nem véletlenül akart szabadulni a vége felé a 3tv-től. Erre utal Andrew kapálódzása a 0.-al, és a tv. nélküli robot ötlet, amit sajnos nem tudott rendesen kifejteni. Csúnya spinoff lett belőle... :(

    Asimovval kb. ua. a probléma, mint Clarkkal: földhözragadtak, szájbarágósak és 1000%-osan antropomorf gondolatokat variálnak, közel 0 jellemábrázolással. (Átláthatóak.)

Új hozzászólás Aktív témák