Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • synar

    őstag

    válasz ddrram2 #14 üzenetére

    Sziasztok!
    Az első nap tapasztalatai:
    Ami tetszik:
    - Szép éles, színhelyes az IPS kijelző képe és a fényereje is több mint kielégítő.
    - Az eddig kipróbált játékoknál (Angry Birds, Nfs, Asphalt), a 3d gyorsítás meglepően jól teljesít. A vezérléssel sincs probléma, pontosan és gyorsan reagál az érintésre és a döntögetésekre is.
    - Videókat akadás mentesen játssza le és a kezelőfelület is gördülékenyen működik.
    - Az aksi időt korrektnek ítélem, most kb. 4-5 óra nyüstölés, játék próbák, wifi, böngészés, letöltések, dlna után 54%-on áll.
    - Huzamosabb használat alatt sem melegszik a készülék, pedig a fém hátlap miatt lehetne érezni.
    - A kamera meglepően használható minőséget produkál megfelelő fényviszonyok mellett bár a színhűség hagy némi kívánnivalót. A elfogadható minőséget, elsősorban az előlapra szerelt kamera használhatóságára értem, mert szerintem tableten főleg ezt lehet kihasználni pl. skype. A kamera applikáció a következő lehetőségeket biztosítja: 2 MP állókép, 720p videó és egy érdekes megoldású panorámamód (gombnyomás után csak forgatni kell a készüléket és eközben folyamatosan illeszti össze a panorámaképet). Az exponáló gombra szinte azonnal reagál (többek közt ezért várom már nagyon az ICS frissítést az LG Optimus 3D telefonomra).

    Ami nem tetszik:
    - A böngészés kiábrándítóan lassú vele, főleg az oldalak betöltése. Wifi-ről próbáltam többféle böngészővel is, bár még dolgozom a problémán, de mindenesetre ez csalódás, mert főleg erre vettem. A wifi térerő full-on van és az 1080p-s dlna lejátszás közben sem lehet panasz az átviteli sebességére. Bizonyára a JB frissítés használna neki, bár azt olvastam, hogy erre nem lehet már számítani, mivel a quad verzió megjelenése után, annak fejlesztésére fókuszálnak.
    - A hangszórója sajnos nagyon gyenge, halk és néha torz is, lehet ha nem hátrafelé nézne jobb lenne. (Nem tudom a quad verzióban javítottak-e a hangminőségen is, mert ott már két hangszóró is van a kamera mellett.) Próbáltam letenni asztallapra, hátha felerősíti a visszavert hangot, ahogy a mobilomnál is működik, de úgy meg befogja a nyílást és még jobban lehalkul. A legjobb hangerőt akkor lehet elérni, ha van egy kis távolság a hangszóró és az asztallap között, kicsit fel kell valamivel támasztani. Persze zenehallgatásra és filmnézésre így is alkalmatlan a hangminősége, de legalább a beszéd hallható. Kipróbáltam egy jobb minőségű fülessel, így már élvezhetőbb a hangerő és a minőség is. A saját fülesét még ki sem bontottam.
    - Teljesen sötét képernyőnél érzékelhető némi bevilágítódás, körbe a kijelző pereménél, de használat közben ez már észre sem vehető.
    - A mikrofon lehetne érzékenyebb is, ez főként videó és hangfelvételnél jelenthet problémát esetleg Skype-nál, de azt még nem próbáltam, a Google voice search viszont működik, tehát arra elég.
    Egyelőre ennyi. Végül is az ár-érték arány megfelelő, de a böngésző lassúság miatt egy kicsit csalódott vagyok. Zenehallgatáshoz és filmnézéshez pedig nem árt egy jobb minőségű füles, vagy egy asztali hangszószett használata.
    Következő lépésként gondolkodom még egy 4.0.4 -es firmware frissítésen, a tapasztalatokat majd megosztom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák