Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vertigojames

    tag

    Sziasztok,

    Gondoltam leírom az első tapasztalataimat az N10 DualCore 3G & GPS verziójáról.

    A csomagot pénteken kaptam meg, és azonnal kibontottam.
    A készülék nagyon jól néz ki, az összeszerelés teljesen rendben van. Recsegni-ropogni nem igazán szokott, talán a bal felső sarka néha, de egyáltalán nem zavaró, és nem vészes. (lehet azért, mert azt tényleg csak akkor csinálja, amikor feszegetem... :))

    Érdekességek: A készülék saját belső memóriája 4Gb, de van hozzá ajándékba egy 16Gb-os SD kártya. Ezt ha jól láttam minden eladó mellé teszi. Volt még egy kijelzővédő fólia is a csomagban, de eleve van rajta egy, így az megmarad tartalékba.
    A töltő a szokásos eredetileg amerikai szabvány, európai átalakítóval. (és külön kis dobozban volt mellé csomagolva a tokkal együtt).
    Péntek óta gyakorlatilag folyamatosan nyüstölöm. Teljesen "belaktam" már, és igyekszem mindent erről csinálni.

    A kijelző képe tű éles, és nagyon szép. Tényleg hozza a 1280x800-as felbontást. (Antutu szerint 1280x752-t, de egykutya) A fényerő jól felvehető, így kint a napfényben sem zavaró a tükröződés, mert fel lehet venni annyira, hogy látható legyen.
    A 10,1" nekem nagyon fekszik. Féltem kicsit tőle, mert nincs annyira jó emlékem erről a méretről. Korábban volt már iPad1-em, ami ezzel a nagysággal elég vaskos, és súlyos volt. Ez a készülék azonban inkább emlékeztet egy iPad2-re, mind súlyban, mind vastagságban. Mármint vékonyságban. Ugyanis nagyon karcsú, és alig van súlya. Egyáltalán nem megterhelő sokáig a kézben tartani.

    Használat közben szerencsére nem igazán melegszik. Persze erősebb igénybevételnél (nem kímélve egyszerre több dolgot elindítva, letöltés mellett) a hátlap jobb oldali részén érezni langyosságot, de elviselhető. Ez szerintem normál működés egy tabletnél, aminél ugye nincs hűtés.

    A SIM kártya foglalat, és a 3G használata először okozott meglepetést, mivel a hálózatra felregisztrált, de nem csatlakozott. Egy másik fórumon kaptam meg a választ, miszerint be kellett állítanom az ún. APN-t, azaz a hozzáférési pontot. Ez után már azonnal életre is kelt a 3G, és tökéletesen funkcionál azóta is. Ha valakinek ilyen gondja lenne, akkor szívesen leírom hogy kell beállítani, de majd egy másik bejegyzésben.
    Nekem egyébként pont ezért tűnik jó választásnak ez a készülék, mert nem vagyok wifi-hez kötve. Na meg nem kell menet közben azt lesnem, hogy lemerült-e a zsebemben a mifi routerem (kis hotspot, ami a 3G-t wifin megosztja. Vettem tavaly egyet a Telenornál, hogy mindig legyen velem wifi, de nagyon gyorsan merül...). Ezzel a készülékkel bárhol online vagyok, és ki is használtam pl. szombaton, amikor suliba mentem. 1 óra oda, 1 óra vissza az út, és végig tökéletesen működött a kapcsolat, én meg olvashattam a híreket, nézhettem a facebook-om. Ez a szabadság szerintem megfizethetetlen. Kár, hogy a legtöbb készülékből kihagyják a 3G-t...

    A GPS is jól működik, hamar megtalálta a műholdakat, és beazonosította a helyzetem. Még sokat nem használtam, de biztos jól jön, ha valahol eltévedt az ember, és csak előkapva már meg is tudta hol van, és merre kell mennie.

    A használhatóságról.
    Én egy olyan készüléket kerestem, ami elsősorban a mindennapi teendőimet támogatja (e-mail, jegyzetelés, naptár, teendők), legyen mindig online, lehessen rajta filmet nézni, zenét hallgatni, na meg fusson rajta pár játék. És mindezt tegye úgy, hogy ne akadozzon, és ne szálljanak el rajta a programok (sajna egymagos készülékkel az volt a tapasztalatom, hogy én túl gyors vagyok a tabletnek... mármint én már rég két-három lépést tettem, amíg ő az elsőt töltötte... na emiatt sokszor szálltak el a programok az egymagos készülékemen)
    Szerencsére a Sanei elég jól összerakta ezt a kicsikét, és a benne lévő Qualcomm dualcore proci is jól muzsikál. Akadást, vagy belassulást max akkor tapasztaltam, amikor már telepakolt állapotban újraindítottam, és nem vártam ki, amíg mindent beszinkronizál (van két e-mail fiókom beállítva widgetként is, na meg naptárból is kettő, és mellette facebook, google+, viber... ezeket azért idő, amíg befrissíti. De az idő alatt itt kb. 10-15 mp-et kell érteni, csakhát én és a türelem... :))
    Az állandó 3G-nek köszönhetően bármikor felcsatlakozhatok szétnézni a világhálón, és a leveleim mindig befrissülnek (a face üzenetekkel együtt). Ez nagyon tetszik. Használat során végig megbízhatóan teljesít.
    Ami még elég meglepő, hogy itthon simán háttérbe sorolja a 3G-t, és a wifit használja. Minden kapcsolgatás nélkül. Ez nagyon bejön.
    A Play-ből mindent le tudtam tölteni eddig, amit kerestem, és nem kellett hackelnem. (korábban ezzel is volt negatív tapasztalatom. Másnak kellett láttassam a készülékem, hogy mindent le tudjak tölteni. Itt nem kellett ilyen trükköt alkalmazni)
    Az előlapi és hátlapi kamera átlagos. Szerintem nem tudja a 2 megapixelt, ami a papíron van, de nem is számít. Skype-olni, és egy egy pillanatot elcsípni elég. Fotózni fényképezőgéppel (max egy jobb telefonnal) kell, nem egy 10"-os tablettel... az elég hülyén néz ki...
    Akkumulátor elég nagy, így az üzemidő szerintem elfogadható. Kijelző fényerőtől, és használattól függően 4-6 órát tudtam egyhuzamban használni. (4 óra volt akkor az üzemidő, amikor közepes és magas fényerőn, folyamatos 3G letöltés mellett használtam; 6 óra volt akkor, amikor alacsonyabb fényerőn játszottam) Ez az üzemidő teljesen kényelmes használatot tesz lehetővé. Szombaton elvittem például a már említett hétvégi elfoglaltságomra (fősuli :)), oda-vissza neteztem vele, ott felvettem egy 3 órás előadást a hangjegyzetként, miközben nézegettem a pdf képlettárat, és szünetekben ránéztem a facebook-omra. Ezt simán kibírta hazáig, és még legalább 20%-on volt (hangfelvétel közben lekapcsolja a kijelzőt, így annyira nem eszi az akksit). Töltés hálózatról kb 2-2,5 óra. Szóval én ezzel a részével is meg vagyok elégedve.
    Hangszórók a baloldalon helyezkednek el. Nagy Hifi hangzást nem vártam tőlük, az elvárt (SOKOL rádiótól kicsit jobb) szintet azért hozzák. Viszont én filmet és zenét úgy is fülhallgatóval élvezek... annak meg jó a csatolója :)

    Pár eredmény, amit produkált a két legnagyobb benchmark appon:
    AnTuTu: 4507 (Samsung Galaxy Tab 10 szint. Gyakorlatilag az ugyan ennyit ér el, csak dupla ennyibe kerül)
    Quadrant: 2454 (Szintén Samsung Galaxy Tab 10 környéke. Az kicsit többet ért el Quadranton, mert 2500-at ír rá.)

    Mindezt összefoglalva az én céljaimnak tökéletesen megfelel azért az árért, amennyit rászántam.

    Összegezve:

    Pozitívumok
    :DD Gyönyörű külső
    :D Tűéles kijelző
    :D Karcsú, és könnyű
    :DD Akadásmentes működés
    :DD Szuper hálózat használat (3G és Wifi)
    :D GPS
    :D Bluetooth 3.0

    Negatívumok (ami lehet valakinek hiány, de nekem annyira nem):
    :( 1080p-s videó szaggat - hát igen. Ezt tudja sajna az 1,1Ghz-es proci, még ha dualcore is. 720p viszont megy. Szóval ez nem akkora veszteség.
    :(( Nincs HDMI kimenet - ez meglepett, mert úgy rémlett van. De nem gond, én ezt amúgy se nagyon használnám. (a Google Nexus 7-nek sincs :))
    :( Némely program nem fut rajta, illetve gond van a megjelenítéssel - ma futottam bele, hogy a Death Rally autói helyett kis négyzetek vannak, illetve egy katonás játék kiírta, hogy nem kompatibilis. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy alapvetően nem játszani vettem, de az eddig feltett 10 játékból ez a 2 nem funkcionált. Nem rossz arány szerintem, de ha valaki a Death Rally miatt akarta volna, az ne ezt a készüléket vegye. :) (hozzáteszem hogy pl a GTR Hyundai játék teljes 3D-s megjelenítéssel tökéletesen fut, és pl a Prince of Persia is...)

    Gondoltam, ha érdekel benneteket, összeszedem milyen alkalmazásokat telepítettem, és használok (de azt egy másik postban)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák