Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz Silenzio #695 üzenetére

    Sajnos nincs minden Badára. Még én is tudok mondani olyan alkalmazást, ami másra létezik, de Badára sose lesz.

    Egyébként ha már mindenki megírja a véleményét, íme az enyém:
    A Bada egy jó és használható rendszer, megfelelő alapfelszereltséggel. Elsősorban azoknak ajánlott, akiknek nem igényük/vágyuk a folyamatos és/vagy gyakori ROM-csere, és az alaptudáson túl csak néhány alkalmazásra van szükségük, amit - ha szerencséjük van- , akkor valaki megírt Badára.
    Kis kitérő (a végén kiderül miért): anno mikor Windows-ról váltottam Linuxra az volt az oka, hogy elegem lett az állandó vírusirtó frissítésből, tűzfal beállításokból, serial, crack-ek, stb. kereséséből. Körülnéztem melyik Linuxot lenne érdemes használni. Az Ubuntu-ról jókat olvastam, mivel szinte mindenhol felhasználóbarátnak, könnyen kezelhetőnek írták le. Az "igazi" Linuxosok közül sokan viszont lesajnálják és "lakossági disztró" gúnynéven emlegetik. És igazuk van, mert átlag, otthoni felhasználásra ideális választás.
    Egyébként Ubuntu-n se fenékig tejfel az élet, itt is akadnak hibák, javítanivaló dolgok.
    Vissza a Badához: a Bada is egy ilyen "lakossági disztró", átlag felhasználásra ideális, de megvannak a hibái, pl.: sz@r Kies, elfogyó memória, flash hiány, e-mail szinkronizálási probléma, kevés alkalmazás.. stb... de aki tud ezekkel együtt élni, azoknak ajánlott választás.

    Ebből adódik, hogy a fórumon szerintem 3 nagyobb tábor alakult ki:
    1, akik elfogadják a Badát úgy, ahogy van, mert a főbb igényeikre megfelelő,
    2, akik többet vártak a Badát és ezért csalódtak.
    3, az előző kettő keveréke.
    Persze a határvonalak nem ilyen élesek, biztosan van átfedés, közös metszet, stb.

    A korábbi vitákat - és a jövőbelieket is - az váltotta ki, hogy az első tábor védi, a második támadja a Badát. Ki így, ki úgy. Aztán amikor elfajulnak a dolgok, jön egy moderátor és rendet tesz. Egy időre. De mivel nincs tökéletes rendszer, nincs olyan, ami mindenkinek az igényeit kielégíti ezért mindig lesz ellentét táborok/fórumozók között. Elég csak pár napra visszanézni.

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Új hozzászólás Aktív témák