Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    A "Milyen TV-t vegyek?" topikban már leírtam, hogy UHD TV vásárlásban szeretnék segítséget kérni, de ide is betűzöm, mert főleg Samsung modell érdekelne.

    Közben kaptam olyan tanácsot, hogy kerüljem a felskálázott UHD modelleket, de sajnos egyelőre nem tudom, hogy a leírásnál ezt hol is kell keresni, vagy hogy van feltüntetve...

    Ami a lényeg: 10-bites HEVC kódolású animék és filmek nézése lenne az elsődleges felhasználási terület, ahol lehet és elérhető, ott UHD felbontásban, de minimum FullHD-ben.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #108777 üzenetére

    Esetleg a Samsung UE49KU6400SXXH szerintetek jobb lenne? Ok, hogy azt írtam, nem kell olyan nagy, de azért 49" még nem az az óriási, ez pedig sokkal jobban tetszik kinézetre a másiknál. :B

    Á, nem egyszerű ez. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz PuMbA #108780 üzenetére

    Értem, köszi. Még odébb van, karácsony előtt tervezem a vásárlást, addigra majd tisztázódnak a részletek, de annyit már most el tudok mondani, hogy asszony nézte az elsőről a képeket, amit mutattam neki és nem annyira tetszett, most pedig, ahogy mutatom a KU6400-at, el van ragadtatva... :DDD

    Szóval majd érlelődik még a dolog, meglátjuk, melyik lesz a végén. Egy ekkora dolgot közösen kell megbeszélni. :)

    Közben néztem, van belőle 40"-es is, 150K környékén, úgyhogy megoldható a méret dolog is. Bár nekem azért jobb lenne a 49-es. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Flashget #108786 üzenetére

    Ezzel csak annyi gond van, hogy NAGYON max. 250K-t tudok rászánni, a 7-es és afölötti szériák pedig mind 300K felett vannak árban. Ha nem lenne gond a pénz, megvenném a legújabb OLED luxus TV-t, de sajnos igencsak limitálva van a pénztárcám.

    Egyébként is pont azért írtam ebbe a topikba, mert tudom, hogy nagyon nem mindegy, milyet veszünk, én meg annyira nem értek hozzá, mire kell figyelni.

    Akkor a lényegi kérdés: Tudnátok ajánlani olyan Samsung UHD TV-t, ami 50" környékén van, HDR-t tud, valamint 250K-ba belefér? Eddig a Samsung UE49KU6400SXXH tetszik, de ez 6-os széria, amire azt mondták, kerüljem el. Ha ez valóban nem megfelelő, akkor légyszíves, ajánljatok másikat, ami szerintetek ennél jobb ár/érték aránnyal bír.

    (#108785) hjtz4t3wrseg: Ahogy írtam - ívelt szóba sem jöhet. Nem tetszik. Pont. Azért köszi. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz hjtz4t3wrseg #108789 üzenetére

    Épp ezért írtam, hogy nekem nem kell ívelt TV, mert NEKEM nem tetszik. Nem sértésnek szántam, elnézést, ha úgy sikerült megfogalmazni. :R

    PuMbA, thedarKnight: Feljebb írta Flashget kolléga, hogy biztos arra értették, amikor azt mondták a többiek, hogy kerüljem el a felskálázott UHD-t, miszerint kerüljem el a 6-os szériát. Ezért írtam. Mint mondottam, tényleg nem értek hozzá, ezért is vagyok itt és fárasztalak a kérdésekkel. De elnézést, ha ezzel bárkit is megsértek, bőven nem annak szántam.

    Tehát akkor maradhatunk abban, hogy a Samsung UE49KU6400SXXH jó lesz, ez mondjuk nekem és asszonynak is tetszik, úgyhogy végeredményben megvan a válasz. Csak szükségem volt némi megerősítésre, mert attól, hogy látok róla képeket és videókat, még nem biztos, hogy jó is.

    Köszi mindenkinek a segítséget. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz dethroner #108795 üzenetére

    Mivel már lassan 20 éve élünk együtt, az csak természetes, hogy minden nagyobb kiadást megbeszélünk egymással. Nálunk nincs olyan, hogy az enyém vagy az övé. Közös lesz ez is, még ha főleg én fogom használni, akkor is.

    Viszont abban egyetértünk, hogy nem igazán lehet optimálisan megoldani a rendelkezésre álló keretből - ami még egyelőre csak fejben létezik sajna -, de ahhoz, hogy minden oké legyen, kellene egy lottó ötös, vagy egy gazdag nagybácsi, aki kölcsönad félmillió forintot, és akkor veszek egy OLED TV-t, és probléma letudva. :)

    Mindegy, egyelőre ez marad, szerintetek sem rossz kis TV, nekünk is tetszik, az ára sem vészes, és ez a lényeg. Tudja, amit ezen az áron tudni kell. Nem is várok el tőle többet.

    Majd még később benézek, ha aktuális lesz a dolog. Köszi még egyszer mindenkinek a segítséget, további szép napot.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Jövőre mindenképp szeretnék venni egy QLED-es Samsung TV-t, ám sajnos 350K-nál többet nemigen tudok majd rá félretenni, esetleg felmehetek maximum (de tényleg nagyon maximum!) 400K-ig, viszont kérdés, hogy megéri-e?

    Konkrétan arra gondoltam, hogy ugye a Samsung QLED TV-k közül eleve a legkisebb Q6FN jöhetne csak szóba, jelenleg ki is néztem magamnak a QE55Q6FN típust (55" elég nekem). Ám ahogy utánaolvastam, azt írták, hogy a QE55Q7FN sokkal jobb annál, és annyival nem drágább, hogy ne fontoljam meg a cserét rá, de előbb tudni szeretném, hogy pontosan miben is merül ki közöttük a különbség... :)

    55" Samsung QE55Q6FN: 320K környékén kapható,

    55" Samsung QE55Q7FN: 390K körül van.

    Na most: Én főleg 2160p HDR10 HEVC BDRemux-okat néznék majd rajta, HDMI-vel lejátszva PC-ről. Mellette 1080p-s animéket, de általában azokat is remux formátumban. Így a cél a minél jobb képminőség. Az OLED sajnos még nagyon drága nekem, 450K-nál kezdődik a legolcsóbb LG, amit nemrég teszteltek itt a PH!-n, de én annyit nem akarok költeni.

    Végsősoron annyi lenne a kérdésem, hogy amennyiben én elsősorban szimplán filmek és animék nézésére használnám a TV-t (magyarul az extra ficsőrök annyira nem lényegesek), akkor megéri-e a drágább modellre összekaparni azt a plusz összeget, vagy elég lesz az olcsóbb készülék is, azon is remekül lehet filmeket nézni? Oké, persze, hogy nyilván jobb a drágább, de én ha lehet, konkrét okot szeretnék arra, miért is lesz az jobb nekem... :DDD Köszi előre is. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ΞΔGLΞ #124660 üzenetére

    Olvastam pár helyen, itt a fórumon is, azt most nem tudom, hogy melyik topikban, de írták páran, hogy jobb a Q7-es, mint a Q6-os. Ez persze nyilván így is van, máskülönben nem lenne az drágább, de engem pont ez érdekelt, amit te is írtál, hogy ha nincs a képminőség között sok különbség, akkor az egyéb jellemzők nem érdekesek. Magyarul nekem bőven jó lesz a Q6-os is, amint összejön rá a pénz.

    Köszi a segítséget egyébként. :)

    (#124658) mpo: Hát, majd elválik. Addig is gyűjtöm a pénzt, és meglátjuk, előbb csökken-e le a 2018-as TV ára annyira, hogy már legyen rá keret, vagy már nem sok fog hiányozni a léből, és akkor persze hogy inkább teszek hozzá kicsit és már az újat veszem. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ΞΔGLΞ #124663 üzenetére

    Az durva... bár egyébként ez a mostani nagy *mindennek online kell lennie *-mizéria miatt van szerintem. Van egy régi Samsung FullHD LCD TV-m, se Smart, se semmi extra... már vagy hat éve megvan és egyszer sem volt vele gond...

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ΞΔGLΞ #124665 üzenetére

    Hú, bakker, ennyi pénzt én még nem is láttam egyben... :B Az már tényleg gáz, hogy még ennyiért sem kapsz normális cuccot, amivel semmi probléma nincs. Kétségtelenül jobban le kellene tesztelniük őket, mielőtt ennyi gondot okozva kikerülnek a vásárlókhoz. :K

    MOD: Én is HDMI-n keresztül néztem rajta a filmeket, elindítottam a lejátszót és "áthúztam" rá a képet. Nem volt semmi gond. A monitor mellett, illetve ahelyett is működött szépen, kikapcsolás után is...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz PuMbA #124744 üzenetére

    Bocsi, hogy közbeszólok, csak olvastam a hozzászólásod, és én is pont ebben a cipőben vagyok, miszerint egy QE55Q6FN típusú készüléket fogok majd venni valamikor jövőre - amint meglesz a pénz rá. Olvastam, hogy a 2018-as Samuk nem adják le a DTS-t, de én főleg arra használnám, hogy PC-ről játszak le rajta HDMI-n keresztül HEVC 2160p HDR10 BDRemux-okat, MPC-HC és madVR segítségével.

    Direkt úgy lesz elhelyezve, hogy a gép mögötti falra szerelem fel tartó segítségével, így tulajdonképpen a PC hangfalai a két szélére fognak esni, mondjuk alatta lesznek egy jó fél méterrel, de szemből nézve két méterről szerintem ez nem okoz majd gondot. Az adatlapomon szereplő gép megfelelő lesz szerinted a 10-bites kép lejátszásához?

    Köszi előre is. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz PuMbA #124760 üzenetére

    Oké, köszi szépen, majd kérek segítséget, ha már ott tartunk. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    TV csere előtt állok. Jelenleg egy Samsung LE40B530P7W van (40" FullHD), amit lassan 10 éve vettem és mindmáig semmi hibája nincs. Épp ezért ismét Samsungot akarok, ami szintén kitart majd legalább 10 évig.

    Sajnos anyagilag nem vagyok túlságosan eleresztve, viszont mindenképp QLED-et akarok, mivel főleg 2160p HDR10 HEVC Remux kódolású 4K-s filmeket szeretnék majd rajta nézni, így a jó képminőség alap. Sok választásom nincs, így valószínűleg a Samsung QE55Q6FN mellett döntök majd.

    300K a maximálisan rászánható összeg, így más nem nagyon fér bele.

    Viszont ami érdekel, és főleg emiatt írok most, hogy egyik munkatársammal beszélgettem ma, és elmondta, hogy egyik haverjának nemrég áramingadozás miatt elszállt a frissen vásárolt 65"-os Samsung QLED TV-je (sajnos a pontos típusát nem tudta megmondani). A szervízben azt mondták neki, hogy a jótállás nem vonatkozik hasonló meghibásodásra, oda kellett volna rá figyelnie, hogy a modern TV-k érzékenyek az ilyesmire, az utóbbi időben sok készüléket hoztak vissza hasonló problémákkal.

    Az volt a szerencséje, hogy tehetősebb lévén drágább lakásbiztosítása van, így abba az elektromos áram okozta kár is beletartozik, azaz a biztosító kifizette neki a kárt. Két hetes TV-ről van szó!!! Azóta vett egy újat, viszont valami 100K környékén vett mellé egy szünetmentes tápot is, így már nincs baja a készülékének.

    Bocs a hosszú monológért, de én őszintén szólva nem tudom, mitévő legyek ezzel kapcsolatban. A számítógép nekem is olyan elosztóra van kötve, ami valamelyest védve van az áramingadozás és a túlfeszültség ellen, viszont az csak 10K volt, nem 100. Arról nem tudok, hogy nálunk mekkora az áramingadozás mértéke (panelben lakunk, elég régi már az épület, a vezetékek nem a legkorszerűbbek), viszont eddig még emiatt nem károsodott egy eszközünk sem. Mint említettem, a fentebb írt TV is már 10 éve megy minden gond nélkül, de nem tudom, ezek a modern csodák mennyire toleránsak az efféle dolgokra.

    Na most már tényleg rátérek, mit akarok kérdezni: Akinek QLED TV-je van, és ne adj' isten, tapasztalt hasonlókat, az mit csinált? Vagy mit tudtok, mennyire súlyos ez a probléma? Mert nekem nagyon nem mindegy, hogy vennem kell hozzá valami extra védelmet, vagy sem. 100K pluszban pedig pláne nem lesz, azaz egy komolyabb elosztó még talán belefér mittomén, max 20K-ig, de például szünetmentes táp vagy hasonló már nem...

    Bocsi a lámaságért, de még nincs tapasztalatom QLED-del, a gépem viszonylag naprakész, de TV-t csak 10 évente egyszer akarok venni... Köszi előre is a választ. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz zolokas #131322 üzenetére

    Ja, persze, 400K-ért... :U

    Bocsi, de nekem nincs ennyim egy TV-re. :N 300K a max, ha ennyiért tudsz jobbat, aminek szebb a képe ennél a QLED-nél, akkor hallgatlak. Drágábban én is tudok jobban venni, az nem kunszt.

    Félreértés ne essék, hálás vagyok, hogy segíteni akarsz, de ha szerinted ez a QLED ócska vacak, akkor te milyet vennél inkább 300K-ért? Ha tudtok jobb LCD-t, ami hasonló képminőséget tud, mint a QLED és olcsóbb, nyitott vagyok a javaslatra, de drágábbat ne ajánljatok, mert nincs rá annyim.

    (#131323) Fr3eWar: Köszi, én is néztem már pár típust, kiállítva is láttam már, onnan tudom, hogy szép a képe. Ezért is akarom ezt. Na meg persze, mert csak erre van keret. :B

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz JoeYi #131332 üzenetére

    Rendben, köszi mindenkinek a visszajelzést. Hát ja, valamit venni fogok, mert hát 300K mégis 300K, nem azért akarok ennyi pénzt kiadni, hogy utána folyton amiatt kelljen aggódnom, nehogy gond legyen vele.

    Utoljára ilyen akkor fordult elő, amikor megvettem anno a 200K-ba kerülő ASUS Strix GTX 980 OC-t, majd miután hazaérve betettem a gépbe, az nem volt hajlandó bebootolni. Vagy két órán keresztül folyamatosan vert a víz, hogy ugyan mi lehet vele a gond, mert akkor épp VGA nélkül voltam, ha vissza kellett volna vinnem gariztatni, két hétig nem lett volna gépem.

    Végül nehezen rájöttem, hogy az akkori (Gigabyte) alaplapom UEFI BIOS-a nem volt hajlandó együttműködni a szintén UEFI-támogatású VGA-val, ezért nem bootolt a gép. Amint átkapcsoltam Legacy BIOS-ra, egyből elindult... Képzelhetitek, mekkora szikla esett le rólam... ezt nem szeretném megint átélni. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Köszi szépen mindenkinek a visszajelzéseket, tanácsokat és egyéb megjegyzéseket. :R

    Most még arra lennék kíváncsi, hogy ha sikerülne eladni a monitoromat és lenne plusz pénzem, akkor 400K környékén mi lenne a jobb megoldás? Vegyek egy kategóriával magasabb tavalyi modellt (QE55Q7FN), vagy már akkor inkább érdemesebb az ideit választani (QE55Q60R)?

    Most egy ideig a TV-t fogom monitorként is használni, tehát valamilyen szinten jó lenne, ha lehetne rajta játszani is. Azért is kell többek között QLED, ahogy látom, ezekben már van FreeSync, ha szerencsém van, az nVidia driverben be lehet majd kapcsolni, de ha nem, akkor sem dől össze a világ, eddig is megvoltam nélküle. Ha esetleg kijön egy jobb játék, akkor pár hétig el leszek vele, de utána megint nagyrészt filmekhez fog kelleni.

    Tudom, hogy 4K-ban játszani még egy GTX 1080Ti-vel sem lehet kompromisszumok nélkül, de nem zavar túlzottan, ha vissza kell venni a grafikából, annyira már egy játék sem fog érdekelni - kivéve talán a Cyberpunk 2077 -, de mire az megjön, úgyis VGA csere lesz. :DDD

    Szóval szerintetek mi legyen? Maradjon a QE55Q6FN, mellette az a 100K jó lesz másra (de nem szünetmentes tápra), vagy akkor már, ha úgyis 10 évre veszek TV-t, legyen kövér az a lúd és érdemes megvenni az idei modellt? Köszi előre is. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ΞΔGLΞ #131380 üzenetére

    Ok, köszi, nekem is jobb lenne a minőségibb, csak sajnos eléggé be vagyok határolva. Sürgősnek nem mondanám, attól függ, mi lesz a monitorral, vagy hogy miképp alakulok anyagilag. De egy-két hónapon belül mindenképp meg akarom venni, akár elkel a monitor, akár nem, ha végül marad a Q6, akkor is.

    Köszi a segítséget. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Na, ha minden jól alakul, jövő hétvégére végre meglesz a QE55Q6FN. :)

    Még egy kérdés: Milyen falikonzolt ajánlotok hozzá? Nem kell prémium kategóriás, de azért gagyi sem jó, mert mégiscsak egy majd' 300K-s TV-t fog tartani, nem lenne szerencsés, ha leesne a falról. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz fjudors #132185 üzenetére

    Típust esetleg tudnál mondani, vagy linket adnál? Csak mert hétvégéig akkor meg kell rendelnem, hogy mire hozom a TV-t, az is megjöjjön.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz fjudors #132187 üzenetére

    Nem tudom, nekem nincs szükségem rá, hogy forgatni tudjam a TV-t, egyedül dönteni kell majd egy kicsit, mert a monitor fölé lesz téve, és ha ágyról fogom nézni, picit magasra kerül. De azért köszi. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz tamas927 #132197 üzenetére

    Szia, köszi, de a link nem jó, elküldenéd újra, hogy melyikről van szó? :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Esetleg erről mi a véleményetek?

    Vogel's W50810

    Ez ugyan fix, viszont annyira lehet dönteni, hogy nekem már jó legyen. Nem kell fejjel lefelé fordítani, csak kicsit megdönteni, hogy ha cirka másfél méterrel alatta lesz a fejem fekvés közben, akkor jó legyen.

    Szerintem ez jónak tűnik, már csak az a kérdés, hogy a QE55Q6FN-hez jó lesz-e?

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Szerkeszteni akartam, ehelyett elküldte még egyszer. Bocsi. :B

    Amúgy ki akartam javítani, hogy a konzol nem fix, hanem eleve dönthető. Ennyi. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #132252 üzenetére

    Sajnos annyival módosult a helyzet, hogy 10K-ból meg kellett oldanom mindent, azaz a keretet és a kábelt is, végül emellett döntöttem, az alzában most a Black Friday keretében le van árazva:

    Adatok alapján fel tudom majd szerelni rá az 55-ös Q6FN-t, plusz adtak mellé pár apróságot is. Egyedül annyi volt a bibi, hogy a HDMI-kábel, ami járt hozzá, 1.4-es volt, így vennem kellett mellé egy 2.0-sat is, de még szerencsére belefért az is a keretbe.

    Most már csak a TV kell, szombaton megyünk is érte, így végre kész lesz ez a projekt is.:)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Adott egy Samsung QE55Q6FNATXXH típusú TV, amit pár nappal ezelőtt vettem. Tegnap furcsa jelenségre lettem figyelmes, valamiért mintha a TV menüje belassult volna, késve reagált a távirányító jeleire, néha még meg is állt vagy 10 másodpercre, utána pedig egy gombnyomásra vagy 20-at ugrott a kijelölés...

    A windows-os tapasztalatokból kiindulva lekapcsoltam a TV-t, vártam 10 percet, majd újra visszakapcsoltam, akkor már minden oké volt.

    Szerintetek ez mitől lehet? Másnál is előfordul ilyesmi? Meg kell jegyeznem, ez az első Smart TV-m, az előző Samsungot 10 évvel ezelőtt vettem, akkor még nem volt divat az ilyesmi. :)

    Jut eszembe: Nincs véletlenül ehhez a TV-hez driver, vagy valami színprofil, amit le lehetne tölteni? Működik így is, csak furcsa, hogy "Generic P&P Display"-ként azonosítja a windows. Az nVidia kontrol panelben már ott van, hogy Samsung, de csak ennyi.

    Még valami: Hallottam, hogy az újabb nVidia driverek nem küldik át rendesen a HDR Metaadatot a TV-nek, ezért nem megfelelően adja le a képet. Nos, kipróbáltam a Kék Bolygó II-vel, ott nem volt gondja, szépen leadta a HDR-t, majd a Mars Mentőakciót is megnéztem, és ott mintha viszont már nem lenne akkora fényereje a képnek, amit indokolna a HDR. Nem volt szürke sem, az igaz, csak valamiért nem voltak annyira telítettek a színek. Íme:

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #132416 üzenetére

    Közben néztem a HDR filmek lejátszása topik összefoglalóját és beállítottam a kellő értékeket, így most már 24 fps-ben adja le a filmeket 60 helyett, olvastam, hogy ez is gond lehet.

    Viszont az nVidia kontrol panelben csak 30Hz-nél engedi kiválasztani a 12-bites színmélységet. Amint átváltok 60-ra, csak 8-bit lesz elérhető. Pedig a kábel HDMI 2.0-ás, a GTX 1080Ti-n is ilyen a kimenet, mégsem tudom 60 Hz-en beállítani a 12-bitet. Ezért kérdem, nincs véletlenül egy driver hozzá, amivel jobban működne? Amúgy végülis megy, a filmeket leadja, a játékok működnek HDR-ben, de valamiért mégsem ismeri fel rendesen a TV-t a windows.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz PuMbA #132419 üzenetére

    Hoppá, igazad van, erre nem is figyeltem. :DDD

    Köszi, így már jó a kép. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok. Tegnap előjött egy fekete pixelhiba a Q6-os TV-n, amit másfél hete vásároltam. Igaz, használtan vettem, most 5 hónapos a készülék, de mikor elhoztam, még nem volt rajta a hiba. Tegnap vettem észre, hogy van egy apró fekete pötty a képernyő bal felső sarkában. Szerencsére közel van a kép széléhez, így annyira nem zavaró, először azt hittem, hogy valami piszok, de mikor közelebbről megvizsgáltam, kiderült, hogy sajnos nem az.

    Mondjuk nem vészes, ha eltávolodok két méterre a TV-től, akkor már csak akkor veszem észre, ha direkt meg akarom keresni, és csak akkor látom meg, ha már elég világos a képernyő azon a részen. Ha ez kellett, hogy legyen a kötelező gixer, akkor együtt tudok vele élni, viszont azt remélem, hogy újabbak már nem fognak előjönni.

    A kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy nálatok fordult-e már elő hasonló, és mit tud az ember ilyenkor tenni, mármint ha ne adj' Isten, előjönnek újabb hibás pixelek, akkor hogyan és mikor lehet érvényesíteni - ha van rá esély egyáltalán - ilyenkor a garanciális cserét? Öt éves MM Gold gari van rajta, azaz még 2013. decemberéig jótállásos.

    Nem amiatt az apró pötty miatt aggódok, amit egyébként sem látok, miközben nézem a filmeket, hanem a lehetőség miatt, hogy esetleg több is megjelenhet. Ezért kérdem, hogy abban az esetben, ha ez bekövetkezik, mit lehet tenni? Köszi előre is a választ.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Fr3eWar #132557 üzenetére

    Szia. Oké, köszi. Remélem, hogy igazad lesz. Maga a hiba annyira nem zavaró, egy picike pötty nem a világ vége, pláne, ha nem direkt arra bámulok, hanem a filmre figyelek. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Nemrég vettem egy QE55Q95T QLED TV-t, és olyan gondom lenne vele, hogy a PC jelét valamiért nem látja HDMI-n keresztül. Kipróbáltam mindegyik HDMI-bemenetet, de mindig ugyanazt írja, miszerint "Nincs jel, ellenőrizze a csatlakozást". A monitoromra áttéve a HDMI-kábelt, ott egyből bejön a kép, azaz van jel a HDMI-kábelen, csak a TV valamiért nem jeleníti meg.

    Amúgy látja, hogy van ott valami, a gép is érzékeli a TV-t, amint csatlakoztatom, viszont képet nem ad a TV. Minden más működik, a kábel TV, a Smart funkciók, Internet, minden szupi, egyedül a HDMI-n keresztül nem megy a PC képének a fogadása valamiért.

    Nem lehet, hogy hibás a One Connect Box? Vagy csak van rajta valami, amit be kell állítani?

    Köszi előre is a választ.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz AuraSync #147069 üzenetére

    Szia.

    Már próbáltam mindent. Másik bemenet, gyári visszaállítás, minden kábel ki, 30 másodpercig nyomva tartani a bekapcsológombot, majd újra vissza, másik hdmi-kábel...

    ugyanaz.

    Minden működik, TV, Internet, Smart, USB, egyedül ezt a kibaszott HDMI-jelet nem képes érzékelni, ami pedig a legfontosabb lenne, mert PC-ről nézem főleg a filmeket.

    Ellenőriztem a One Connect vezetéket is, nem látok rajta sérülést, szóval szerintem gyaníthatóan a BOX-szal van valami gebasz.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Celtis #147072 üzenetére

    Sajnos nincs, esetleg egy másik VGA-val a jelenlegi helyett, van tartalékban egy GeForce GT 710-es kártyám, ha az 1080Ti-vel történne valami...

    De másik eszköz jelenleg nincs sajnos.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz mpo #147074 üzenetére

    Próbáltam már másik HDMI-kábellel is, azzal sem jó. De még megnézem, hátha találok valahol másikat. Annak idején vettem egy 5 métereset, még amikor hoztam a FullHD TV-t (szintén samsung), hátha...

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #147075 üzenetére

    Nos, három különféle HDMI-kábellel is kipróbáltam, mindegyiknél ugyanez van (az egyik közöttük vadonatúj, a Phillips 4K HDR-es monitorhoz adták, azaz vinnie kell a UHD-HDR jelet). Továbbra is, a gép érzékeli a TV-t, egyből ki is küldi rá a képet, viszont a TV továbbra is azt írja, hogy nincs jel.

    A One-Connect kábel sem hibás, hiszen a BOX USB-csatiján keresztül pendrive-ról azonnal indítja a HDR-es filmet, egy pöccre megtalál mindent.

    Én egyre inkább gyanítom, hogy a HDMI-bemenetekkel van valami gebasz, nem magával a BOX-szal, a többi minden működik - még a netet nem próbáltam eddig rajta, WiFi-ről megy, de gondolom, azzal sem lenne gond.

    Szóval ilyenkor mit lehet tenni? Használtan vettem itt a Hardveraprón, szóval vagy visszaküldöm a francba, vagy együtt élek a dologgal és veszek egy külső HDD-t filmnézéshez.

    Mert amúgy maga a készülék szuper, tényleg, minden oké vele, egyedül ezzel a fránya HDMI-csatival van gond.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Celtis #147077 üzenetére

    Egyetértek, már írtam neki, hogy vagy találunk megoldást a gondra, vagy visszaviszem neki a TV-t személyesen és a fejére borítom, az asztallal együtt...

    Tényleg idegesítő, hogy egy minden más tekintetben kiváló cuccot egy ilyen apró - de annál idegesítőbb - hiba miatt kelljen visszavinni.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz anrab #147080 üzenetére

    Már azt is próbáltam. Közben rákötöttem a netre kábellel is, és ahogy korábban sejtettem, az hibátlanul megy.

    Egyszóval: A HDMI-csatlakozók kivételével eddig minden más kifogástalanul működik rajta. Komolyan mondom, ha nem egy drága TV-ről lenne szó, nem érdekelne, nézném a filmeket HDD-ről USB-n keresztül, legfeljebb utána menne a kukába pár év múlva, de így mindenképp elvárom, hogy működőképes cuccot kapjak a pénzemért. Az, hogy használt, nem érdekel, a korábbi TV-t is használtan vettem, mégsem volt baja. Ennek se legyen akkor már, legalábbis ne olyan, ami nélkül pont az egyik legfontosabb funkcióját veszti el.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz wallace 234 #147082 üzenetére

    Köszi a tanácsot, megfogadtam, szerdára adtak időpontot, délután fognak hívni és belenéznek.

    #147084 Celtis: Annyit tudtam tenni, hogy beraktam a másik VGA-t is, és arra rákötöttem a TV-t, de az eredmény ugyanaz lett. Más eszközöm sajnos jelenleg nincs, amit HDMI-re lehetne kötni. Amint ki tudom próbálni, megteszem, egyelőre nem megy.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Egyelőre sikerült megoldani a problémát, a PLEX tökéletesen leadja a 4K HDR filmeket - és minden mást, amivel próbáltam, egyedül pár animének a feliratával van gondja, de annyi baj legyen, azokat megnézem monitoron... Szóval átmenetileg így nekem megfelel, szerdán majd kiderül, hogy a Samsung-osok mit mondanak, remélhetőleg rájönnek a hiba okára.

    Amúgy más kérdés: Milyen falikonzolt ajánlotok a QE55Q95T-hez 10K környékén, mivel sajnálatos módon véletlenül odaajándékoztam a Q60-assal együtt a jelenlegi konzolom műanyag távtartóit is (azt hittem, a TV-hez jár, közben meg nem, na mindegy. :DDD ).

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz RR-13 #147135 üzenetére

    Bocs a késői válaszért, csak most jutottam ide elolvasni. :B

    Kipróbáltam, Blu-ray lejátszóra állítva is ugyanaz.

    Amikor bedugom a HDMI-kábelt a BOX-ba, egy fél másodpercre elmegy a kép a monitoron, de szinte azonnal vissza is jön, innentől a PC úgy kezeli, mintha minden rendben lenne, magyarul szerinte minden rendben van a TV-vel. Csak épp kép nincs.

    Az esetleg nem lehet, hogy a HDMI 2.1 bemenetnek gondja van a HDMI 2.0 kábellel??? Mert még ez lehet az egyetlen oka, azt ugyanis eddig még nem sikerült vennem. De ezek nem kompatibilisek visszafelé? Mármint, ha nekem nem kell 8K felbontás, vagy 4K 120Hz frissítéssel, akkor elég a 2.0 kábel is hozzá, ugye?

    Csak kérdem, mert ha csak ennyi a gond, hogy kábelt kell venni, akkor nincs gond. Egyébként a TV tesztelés minden esetben jónak írta a kábelt.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz AuraSync #147225 üzenetére

    Jaja, gondoltam. Nekem bőven jó a HDMI 2.0 is, az 1080Ti csatijai úgyis csak ennyit tudnak, és mivel jelenleg új videokártya vásárlásának az esélye számomra szinte a nullával egyenlő (amíg horror árakon vannak, semmiképp), így bőven elég lenne a 2.0 üzemmód is, csak végre működne. 95%-ban filmeket nézek rajta, maradék 5% TV. Ha verseny van, vagy lefekvés előtt akad egy üres félórám, és valahová odakapcsolok... de ez általában csak az első reklámig tart ki, akkor kapcsolom is le a francba... :)

    Főleg azért kellene, mert a PLEX nem mindent ad le, amit nézni szoktam, és bár ez csak pár százalék, amit monitoron tudok nézni, azért ezek is jobb lennének nagyban a TV-n.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Sajnos rossz hírek... A távsegítség nem járt eredménnyel, bár a Samsungos hölgy visszaállította a HDMI-csatlakozókat alaphelyzetbe, és teljesen resetelte a TV-t is, de sajnos úgy tűnik, nem ez volt a baj. Újraindítás után ugyanaz... nem érzékeli a PC HDMI-jelét egyik csatin sem...

    Pedig még ő is azt mondta, hogy ha minden HDMI-csatlakozón egyformán nincs kép, az általában szoftveres probléma, a hardveresnél csak egy-kettő nem jó... Nálam úgy tűnik, mégis komolyabb a gond.

    Megpróbálok hétfőn megint beszélni velük, hátha tudnak küldeni egy szerelőt, aki megnézi magát a TV-t és a BOX-ot. Ha ez sem jár sikerrel, mese nincs, vissza kell küldenem a TV-t, amíg még újnak számít, és vagy kicserélik, vagy visszaadják a pénzt.

    Hát, ez van...

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #147335 üzenetére

    Jó reggelt.

    Érdekes dolog történt ma reggel. Ugye, írtam már korábban, miszerint amikor kipróbáltam az általatok javasolt - és a neten fellelhető - megoldásokat a QE55Q95T TV-m HDMI-problémájára, akkor többek között a kábeleket is kicseréltem és ellenőriztem. Jelenleg három különféle HDMI-kábelem van, egyik már nagyon régi, egy 5m-es, amit még a 10 évvel ezelőtt vásárolt Samsung FullHD TV-hez vettem (ezt még nem próbáltam, de tuti nem jó 4K-hoz).

    Ezen kívül van még kettő, egyiket a Philips 326M6VJRMB 4K HDR monitorhoz kaptam, míg a másikat a QE55Q6FN-hez vettem az Alzából, egy 2m-es HDMI 2.0 High Speed Premium kábelt, ami a Q6-tal tökéletesen működött, ám a Q95T-vel ez sem jó, akárcsak a másik.

    Na most, ugyebár korábban, amikor először írtam ide a topikba, említettem, hogy a TV-vel mindkét esetben ellenőriztettem a HDMI-kábelt, és mindkettőt hibátlannak találta, vagyis akkor kizártam a kábelt, mint okot a kép hiányát illetően. Ellenben ma reggel, mikor gondoltam egyet és újra kipróbáltam pár felbontást, hátha valamelyiken bejön a kép, kíváncsiságból újra lefuttattam a HDMI-kábel tesztet, és ezúttal az alábbi hibát produkálta:

    Ez azért érdekes - és meglepő -, mert korábban nem írta ki egyszer sem ezt a hibát, pedig kipróbáltam többféle felbontásban, és szintén futtattam a HDMI-kábel tesztet is. Oké, mondom, akkor lássuk a felbontásváltást, amit felajánlott. Vagy három különféle beállítást próbált ki a TV belőni magának, de egyik sem adott képet. Végül az alábbi üzenet jelent meg:

    Ezek szerint akkor lehetséges, hogy mégiscsak a HDMI-kábellel lenne a gond? De mint mondtam, magának a kábelnek kutya baja sincs, a Philips monitoromra kötve tökéletesen leadja a képet, ahogy a Q6FN esetében is gond nélkül üzemelt (2160p, YCbCr444, 12-bit, 24Hz beállítással használtam, mivel én csak filmeket nézek a TV-n). Ja, és még valami: amióta a tesztet lefuttattam, és kiírta a hibát, azóta a Windows (és az nVidia Driver) sem engedi a beállításoknál kiválasztani a 4K-t, csak 1080p-t, 60Hz-ig.

    Nem lehet, hogy mégiscsak gondja van a HDMI 2.1 csatlakozónak a HDMI 2.0 kábellel? Elméletileg visszafelé kompatibilis kell, hogy legyen, bár olvastam valahol, miszerint a kábelcsere HDMI 2.1-re megoldotta a gondot, bár ott a VGA is már RTX 3xxx volt, amin szintén olyan csati van, ám nálam csak egy 1080Ti van, ami ha jól tudom, szintén csak 2.0-s.

    Akkor szerintetek is próbáljak meg venni egy HDMI 2.1 kábelt? Már csak azért is, mert később úgyis lesz RTX 3xxx (úgy 100 év múlva, ha lemegy az ára... :P ), és akkor úgyis kell.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #147482 üzenetére

    Megrendeltem egy Vention HDMI 2.1 kábelt az Alzából, holnap meg is hozzák, remélhetőleg tényleg csak ez volt a probléma. Ha nem, mindenképp vissza fogom küldeni, és megoldást találunk a cserére.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák