Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    Hali!

    Van egy Samsung LE32s81bx tipusú tévém amit rákötöttem a gépre.
    Bekapcsolás után tökéletes a kép egészen BOOT utáni részig mikor a Windows jelentkezik be (Welcome). Utána elkezd remegni a kép. A tévé első összekötés után elkezdte magát automatikusan állítani majd mikor befejezte még mindig remeg a kép. Ha bekapcsolom a PiP funkciót akkor abbahagyja a remegést.

    Azon gondolkodom, hogy újra kéne telepiteni a Windows7-et mert elötte egy "fantasztikus" Acer monitorom volt...

    Üdv
    Puma

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    Hali!

    Ha használ valaki HD Ready tévét HDMI csatlakozóval akkor kérem írjon egy privátot legyen olyan kedves.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    Háhá válaszoltak a Samsungtól!

    Ráadásul egy híradástechnikai cégnél egy nő az ügyfélszolgálaton és még írni sem tud helyesen...

    Na de ezt írtam én első körben:

    "Kedves Samsung!

    Van egy Gigabyte GTX 275-ös (GV-N275UD-896I) VGA kártyám és egy Samsung LCD tévém (LE32S81BX/XEC). A tévét monitorként szeretném használni, de különféle hibákba ütköztem!

    Először Windows Vista SP1 alatt próbáltam használni a tévét. A VGA kártyához "258.96_desktop_win7_winvista_64bit_international_whql"-as verziójú drivert használtam. A tévét VGA kábellel kötöttem össze és minden gond nékül tudtam használni, a tévé áltatal támogatott maximális felbontáson (1360x768@60Hz). Majd áttértem Windows7-re ahol VGA kábelt használva 1360x768@60Hz-ces felbontáson egy ideig rendben működött majd a kép elkezdett remegni, ami csak akkor szűnik meg ha a felbontást leveszem 1024x768-ra vagy bekapcsolom a tévén a "PIP" funkciót. Próbáltam HDMI kábellel is, de nincs a választható felbontásoknál az 1360x768-as felbontás. Ajánlottként 1280x768 szerepel, de az nem jó a látvány miatt mert elég nyomott a kép, valamint van még az 1920x1080@30Hz-es felbontás de az meg nagyon pici és mosottas a kép.
    Próbáltam még másik driver-t használni:
    "260.99_desktop_win7_winvista_64bit_international_whql" de ez sem segített.

    Leegyszerűsítve:
    Windows Vista SP1 Ultimate + NV 258.96 WHQL + VGA kábel = OK
    Windows 7 Ultimate + 258.96 WHQL + VGA kábel = képremegés
    Windows 7 Ultimate + 260.99 WHQL + VGA kábel = képremegés
    Windows 7 Ultimate + 260.99 WHQL + HDMI kábel = nem megfelelő felbontások

    Remélem sikerült mindent leírnom a lehető legrészletesebben, hogy tudjanak segíteni a problémám megoldásában!

    A problémával kapcsolatban az Nvidiát is megkerestem.

    Üdvözlettel Xy (ide a rendes nevemet írtam csak cenzúrázom)"

    Majd kaptam a választ:

    "Tisztelt Xy !

    Köszönettel vettük érdeklodését.

    Az Ön kérésének adtunk egy nyilvántartási számot.
    Kérjük, a továbbiakban erre hivatkozzon: XXXXXXXXXXX

    Az Ön által leírt jelenség televízió készülék rendeltetésszeru,
    megfelelo muködésére vall.

    A Windows 7 operációs rendszer mellet jelentkezo képi eltérésnek vagy a videókártya megfelelo meghajtó - hiányának megoldása nem a Samsung hatáskörébe tartozik.

    Azt ajánlom Önnek, hogy HDMI kábelen összekötve használja a készülék által felajánlott 1280x768 -as felbontást vagy VGA -kábeles csatlakozáskor a 1024x768 -as felbontást.

    További kérdés esetén kérjük, hívja ügyfélszolgálatunkat bizalommal a 06-80/726-7864-es ingyenes számon.

    Üdvözlettel,

    Ugron Hanna
    Samsung Electronics Magyar Zrt.
    Ügyfélszolgálat
    "

    Ezzel most nagyon kilettem segítve, kb adott a sz@rnak egy pofont! Mi az hogy nem az ő hatáskörük! Ők gyártanak monitorokat is, ők tették a tévébe a VGA csatlakozót valamint a HDMI-t valamint külön PC funkció is van a tévében. Hogy a fenébe ne az ő hatáskörük lenne. Ez csak lusta dolgozni! Ráadásul diszlexiás mert még írni sem tud helyesen! Vagy legalább word-be tette volna leellenőrizni mielőtt elküldi...

    A Windows 7 operációs rendszer mellet jelentkezo képi eltérésnek vagy a videókártya megfelelo meghajtó - hiányának megoldása nem a Samsung hatáskörébe tartozik.

    Mi az hogy "Az Ön által leírt jelenség televízió készülék rendeltetésszeru,
    megfelelo muködésére vall.
    " Ne nézzen már hülyének! Az nem rendeltetés szerű, hogy egyszer normálisan működik egyszer meg remeg a kép...
    Tök mindegy milyen oprendszer van a gépemen működnie kéne hibátlanul ha már van külön PC funkció a tévében. Működik is csak néha olyanja van és szórakozik a tévé. A megoldás meg hogy a p...ba ne a Samsung dolga lenne?! Ők gyártották a tévét? Igen. Kifizettem érte az árát? Igen. Akkor kutya kötelességük segíteni! Nem mellesleg monitorokat is gyártanak és nem hinném, hogy akkora feladat lenne szólni nekik, hogy írjanak egy "inf" fájlt amit Eszközkezelőben tudnék társítani a tévéhez vagy adjanak egy frimware-t. Komolyan mondom az eszem megáll!

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    Helló!

    Szeretnék tanácsot kérni, mert kicsit bizonytalan vagyok a témával kapcsolatban.

    Adott egy Samsung UE50JU6800W tévé amiben van bluetooth.

    Vezeték nélkül fejhallgató kellene a tévéhez, de nem tudom melyik megoldás lenne a leghasználhatóbb a mindennapokban.

    2 féle módon lehetne fejhallgatót csatlakoztatni a tévéhez:

    -bluetooth
    -jack

    Ezeket a modelleket néztem:

    - Sony MDR-RF855RK
    - Sony MDR-RF865RK

    - Philips SHB3060BK/00

    A probléma ott van, hogy nem tudom melyik lenne a legjobb megoldás esetünkben:

    Ismerős aki használná a fejhallgatót a tévével a legkevesebbszer szeretne kábeleket csatlakoztatni-lehúzni és a légproblémamentesebb megoldást keressük.

    Ezért nézem az állványos (Sony) fejhallgatót, viszont egyszerűbbnek tűnik a bluetooth-os (Philips) megoldás. Csak annak azaz a bluetooth-os fejhallgatónak a töltése lehet problémás és hamar tönkremenne a gyakori töltés miatt a fejhallgató USB-s töltőcsatlakozója.

    Ti melyik megoldást javasoljátok, illetve egyáltalán működne-e a tévével az említett bluetooth-os fejhallgató?

    Esetleg milyen másik fejhallgatókat javasoltok ami vezeték nélküli és működne az említett tévével?

    Üdv
    Puma

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz dethroner #100896 üzenetére

    Ne haragudj meg rám, de nem azt kérdeztem, hogy szerinted drágák-e az általam linkelt fejhallgatók.

    Az említett tévé 250k Ft körül mozog... remélem ezt is megkérdezed ezek után, hogy abból is minek ilyen drágát venni mikor egy 25éves Samsung képcsöves és mono tévén is tök jól lehet nézni a műsorokat... elárulom a nagy titkot: különbözőek az igényeink

    A fejhallgatók árával kapcsolatban keresd fel a hazai üzleteket, forgalmazókat és a gyártókat miért ilyen drágák a normális kialakítású és tudású termékek.

    Sőt! Csapass egy kis politizálást még hozzá, hogy miért 27% az áfa és 300Ft a kenyér.

    A tecsós sz@r meg nem érdekel.
    Kössz!

    Aki tud segíteni az eredeti hozzászólásommal kapcsolatban, az kérem írjon itt vagy akár privátban, hogy mások lelki békéjét ne háborgassuk.

    Köszönöm!

    Üdv
    Puma

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz dethroner #100900 üzenetére

    Ja sokra mentem a "Korábban volt itt valami jóárú tesco-s BT fejhallgató" halántékimpulzusoddal...
    Nah most már a tévé is sz@r. Jóvanakkó' szóljál a Samsung-nak is erről!

    Szevasz!

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Jovanny2 #100902 üzenetére

    Jól van te is kezdj el egy másik témát :D

    Feltettem egy sima kérdést, amire megkapom a baromira lényegtelen miért ilyen drágát választasz kérdés-választ. Azért ilyet választok nézek, mert neten keresve ezeket találtam amik ennyibe kerülnek :)

    Ez amit írsz egy mikrofonos gamer cucc. +50 éves ismerősnek (látom nem megy a szövegértelmezés?: jobb TV-m van, mint amit kinéztél.) nem biztos, hogy ilyenre lenne szüksége.

    Mindenki megnyugtatására leírom: nem nekem lesz-van a tévé mint ahogy az eredeti a témát elindító hozzászólásomban is leírtam, és ha ismerős megkérdezett volna mit vegyen akkor biztos nem javasoltam volna neki ezt a típust ;)

    (#100903) sityupityu

    Igen azért gondoltam, hogy ha már tudja a tévé a BT-t akkor hátha egyszerűbb és használhatóbb a mindennapokban.

    Amit írsz korlátozás-beállítás meg nem tudtam, hogy van.
    Így 2016-ban azt gondoltam nincsenek ilyen korlátozások mint anno az IrDA mobiltelefonos adatküldés idejében.

    Az USB csatlakozós problémát, meg esélyes hibaforrásnak tekinteném csak így elvi szinten, de igazad van a telefont is sokszor rakja töltőre az ember és húzza le.

    Tudod linkelni azt a szóban forgó fejest?
    Kerestem itt a topikban a keresővel, de nem találtam rá.

    (#100904) dethroner

    Koma te nem ismersz és össze tévesztesz valakivel, mert hogy az általad vizionált "jó nagy alufelni meg neon szar az aljára" baromságok köszönő viszonyban sincsenek a valósággal ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz dethroner #100906 üzenetére

    Bár én csak a tecsót-t írtam be (persze rendesen ahogy írják) és pár legutóbbi hozzászólást néztem, mert azt írtad, hogy "Korábban volt itt". Nálam a korábban az nem majd ~1 évvel ezelőttit jelent, hanem max pár hete esetleg maximum 1 hónapja. De ez már részlet kérdés.

    Kösz!

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz sityupityu #100908 üzenetére

    Rendben akkor továbbítom, hogy ha járnak egy ilyen hipermarketben akkor nézzenek körül.

    Köszi szépen!

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz hoby36 #100910 üzenetére

    Akkor ezek alapján hanyagoljuk azt a Philips-et.

    Köszi szépen, hogy megosztottad a tapasztalatodat!

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    Helló!

    Egy Samsung UE50JU6800WXXH milyennek számít a tévék között?

    Sajnos elég sok negatív véleményt olvasok róla... ezeken a hibákon (lassúság és akadozás) javítottak valamit a később érkező rendszerfrissítések?

    Ingyen kaptam, de még nem raktam össze-kapcsoltam be, hogy megnézzem egyáltalán milyen verziószámú a rajta lévő rendszer és egyáltalán milyen a gyakorlatban.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz hardverlog #138227 üzenetére

    Én akkor leszek besz@rva ha a papírvékony és így törésre könnyen hajlamos OLED tévét kell majd a saját doboza nélkül mozgatni... mert pl majd elvileg azt is megkapom mint most legutóbbi az 50"-os Samu-t :))

    Már a mozgatásához is útmutatót kellett nézni mielőtt hű bele Balázs módjára neki álltunk volna összerakni a talpát és a helyére tenni a tévét... annál pl baromira nem mindegy hogy hol fogja meg az ember és fekteti le... persze evidens, de baszki... úgy kell rá vigyázni mint egy tojásra...

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák