Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricsi.M

    tag

    válasz rainman72 #147485 üzenetére

    Ezen nagyon gondolkodom... szerintetek megéri megvenni a Samsung idei csúcs lcd tv-jét vagy inkább a Q60 QLED?

    MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

  • Ricsi.M

    tag

    Hosszas vívódás után végül elköteleztem magam a SAMSUNG mellett és megrendeltem az új 55" AU9002-őt. Győzött a távirányító, Tizen, dizájn, VA panel ez is, plusz elvileg ez lesz a SAMSUNG ide csúcs-LCD modellje. Az Edge LED-et sajnálom egyedül, hogy egy Direct LED legalább nem fért bele... Volt levásárolható kedvezményem, úgyhogy 218k-ért veszem.

    MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

  • Ricsi.M

    tag

    válasz ph2012 #147509 üzenetére

    AU7000, AU8000, AU9000, így sorban.

    MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

  • Ricsi.M

    tag

    válasz dvtkfan #147512 üzenetére

    A filmmaker mode elvileg erre van kitalalva. Szerintem tegyel egy probat, ha azt meg nem probaltad

    MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

  • Ricsi.M

    tag

    válasz ph2012 #147515 üzenetére

    Ha nem csak es kizarolag Samu johet szoba, akkor sztem jobban jarsz a “Milyen tv-t vegyek?” topicban :D

    MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

  • Ricsi.M

    tag

    válasz t-joco #147518 üzenetére

    Mindenkeppen megirom a velemenyem, ha mar hetek ota boldogitom a forumot a tv vasarlasommal... :DD

    MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

  • Ricsi.M

    tag

    válasz moltam #147525 üzenetére

    Legyen más a két SSID, ha eddig még nem volt, és próbálkozz állítgatni routeren a csatornákat. Nem tudom a körülményeket, de ha túlterhelt az adott miliőben az adott csatorna, akkor okozhat ez ilyen kellemetlenségeket. Nem is értem amúgy sok tv-n mi ez a 100-as ethernet port fétis a gyártók részéről...

    MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

  • Ricsi.M

    tag

    Ma megjött végre a várva várt 55" AU9002 :R
    [AU9000]
    Barátkozunk pár napig, aztán hozok egy véleményt.

    MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

  • Ricsi.M

    tag

    55" AU9002

    Ígértem, hogy valami vélemény/teszt jellegű írásom lesz ebben a topic-ban, az új AU9002-ről, amit vásároltam. :C
    Elöljáróban:
    Sokáig kerestem a megfelelő TV-t, mert nem akartam szarba nyúlni ismét. Az eddigi tévéimmel nem voltam megelégedve, ezért döntöttem úgy, hogy kicsit zsebbe nyúlósabban választok most. Volt 32"-os HD Ready LG-m még anno valamikor 11-12 évvel ezelőtt, aztán jött az smart őrület, úgyhogy gyorsan megvettem a lehető legolcsóbbat (középiskolásként még ezt is nehéz volt összespórolni) valami Hyundai-t, aztán volt egy sima FullHD-s Samsung-om, na arra nem emlékszem, hogy vele mi történt, azzal a tv-vel semmi baj nem volt, csak buta volt szegény, de teljesen rendben volt. Aztán vettem egy alsó kategóriás 49-es Sony Bravia-t, majd amikor realizáltam, hogy a 49" édeskevés az új nappaliba, akkor vettem egy 55" Toshiba 4K tv-t. Na ez az abszolút fos. Képpel még csak-csak elvan az ember, de a laggolás, fagyás mindennapos volt, brutálisan idegesítő hibák, Netflix-ezni sem lehetett rajta normálisan.
    Úgy döntöttem ezekből elég volt, és inkább kiadok egy tv-ért többet, ami jó is.
    55" és 60" mellett tettem le a voksomat. Nagyon sok típus, márka szóba jött, először nagyon LG-t akartam, de a VA panel hiánya miatt elvetettem a márkát. Panasonic volt a következő, amit tesztekben és leírások alapján érdemesnek tartottam, márkát szeretem, jónak tartom, de élőben nagy csalódás volt a távirányító és a menürendszer, attól függetlenül, hogy viszonylag gyorsnak éreztem. Hisense jöhetett volna még, abból is a Q8F, egyértelmű győztesnek tartottam. El is ballagtam a Media Markt-ba, hogy majd akkor jól megnézem. Sem a távirányító, sem az OS gyorsasága, gördülékenysége nem győzött meg. Itt kicsit csalódottan mentem haza, és elkezdtem már használt magasabb kategóriájú tévéket nézegetni, hátha…
    Végül elkezdtem nézegetni a Samsung tv-ket, amikről szinte mindenki lebeszélt, hogy ez a Samsung már nem az a Samsung, ami régen, ezek már szarok, elromlanak, sok velük a garis probléma, felhősödnek, minden bajuk van. Haverom vett egy Q60-at, tetszett, amit látok, szép volt a kép, szépek voltak a színek, király a távirányítója is, király az OS, úgyhogy eldöntöttem, Samsungot akarok. Én is a Q60-at nézegettem, aztán belefutottam egy fórumbejegyzésbe, hogy érdemes megfontolni, azt, hogy ne egy budget QLED tv-t vegyek, hanem a Samsung LED tv feljebb lévő kategóriáit. TU8500-at nézegettem, el is mentem megnyomogatni, szintén pozitívan mentem haza, és már meg is akartam rendelni, de egyik reggel úgy keltem fel, hogy az Edigitálban kijött az új AU (2021) széria. Mindjárt megnéztem mit tud az AU9002, és hát meggyőzött, de nem találtam róla semmit. Pár nap múlva viszont el tudtam hozni akciósan 200 körül, úgyhogy végül azt rendeltem, bízva a legjobbakban.
    Kibontva rögtön azt vettem észre, hogy hát ez vékony. Nagyon vékony. A dobozból ketten alig tudtuk kiszedni, mert nincs rajta fogás, és a képernyőt sem akarom erősen markolászni. Másik megdöbbenés, hogy bizony ez a Toshiba tv-hez képest baromi nehéz. A Toshibát egyedül tudtam minden megerőltetés nélkül ide-oda „dobálni”, na ezt a Samsungnál két emberes művelet volt. Nem a talp nehéz, mert az műanyag, könnyű, még a lábak is könnyűek, egyszerűen maga a tv nehéz. Vagy legalábbis annak érződik. Talppal együtt 16kg.
    Képek alapján a talp egyáltalán nem egy meggyőző valami, de meglepődve vettem tudomásul, hogy egyáltalán nem mozog, még rázogatva sem, tök stabilan áll. Forgatni, dönteni nem lehet, ez számomra nem probléma, mondjuk sokaknak biztosan jól jönne. A káva elsőre jó vékonynak, tűnik, másodjára még vékonyabbnak, a kijelzővel egy síkban van, kikapcsolt állapotban tényleg nem lehet észrevenni hol a panel vége. Nyilvánvalóan falra is akasztható, szerintem ez alap, nem is tudom miért írom. De ami a lényeg. SZÉP. A tv maga SZÉP. Nagyon király, letisztult design-ja van, nekem baromira bejön, tényleg az eddigi legszebb tv-m. Nekem tök pozitív, hogy nem középen van a SAMSUNG logo, hanem el van tolva a tv bal oldalának aljára. Valahogy nem olyan megszokott, de tetszik.
    Ami fáj, hogy egy elvileg kategóriájának csúcsán csak HDMI 2.0-át és USB 2.0-át kapott. Ha HDMI 2.1 nem is fért bele, azért egy 3.0-ás USB már szerintem a mai világban alap, sokszor jól jönne, de az esetek 99%-ában NAS-ról játszok le mindent, úgyhogy csak azért fáj, mert jó lenne ha ez is ki lenne pipálva. Bluetooth van benne, jól működik, semmi problémát nem tapasztaltam vezeték nélküli fülesnél. Wifi tudja az 5Ghz-et, remek, 2021-ben úgy gondolom ez alap. Van kábelrendező a tv hátulján, ez tök jó.
    VA LED LCD panel, edge led, 4K felbontás, kontraszt valahol 5000:1, szerintem teljesen korrekt, igaz, nem egy Q8F, de kárpótol az OS meg a táv. Nagyon kíváncsi lennék amúgy, hogy ha oda tenném haverom Q60-ja mellé, akkor mit mutatna, szemre rendben van amúgy a kontraszt. Lehet majd egyszer sort kerítek rá és összehasonlítjuk. A színek nagyon rendben vannak, nekem már néha-néha túlságosan is rendben. Játék közben kimagaslóan király szerintem (Xbox One S), Netflix nagyon király, most az EB-re vártam nagyon, hogy tudjam tesztelni futballmeccs közben is. Ott egy kicsit már túl erősnek érzem a színeket, pedig aztán próbáltam keresni hozzá manuális beállításokat, meg előre definiált beállításokat is végignézegettem. Megszokás kérdése, 2-3 meccs után már egyáltalán nem zavaró, lehet csak az előző Toshiba tv-m miatt éreztem nagyon színesnek a dolgokat. A fényerő kevés, 350 nit körüli érték. Most már azt mondom nem zavaró, hozzászokott a szemem, de először úgy éreztem, mintha valami napszemüvegen keresztül nézném a tv-t. Aztán mókoltam kicsit a beállításokon, kikapcsolatam az ECO módot, feljebb toltam a fényerőt, így én azt mondom, hogy most egész jó. Szintén azt tudom mondani, hogy most már megszoktam és egyáltalán nem zavar a kis fényerő. Nyilvánvalóan ezért a HDR tartalmak annyira nem látványosak. Felhősödést nagyon figyeltem és kerestem, de csak egy pontot tudnék mondani a bal felső sarkot, ahol minimálisan lehet észrevenni valamit, ha folyamatosan nézem 5-10 percen keresztül, szóval attól függetlenül, hogy edge led, én azt mondom, hogy elég homogén a világítás, nem zavaró, de nyilván jobb lenne egy FALD vagy legalább egy DLED. Betekintési szöge teljesen rendben van, annyira oldalt senki nem nézi a tv-t, ahonnan már azt mondom, hogy érzékelhető valamiféle szürkülés. A képernyő feketéje a VA panel miatt rendben van, nyilván nem OLED, de én meg vagyok vele elégedve. Főleg egy IPS panel után.. Képfrissítés 60Hz, nem jó, de nem is tragikus. Mondjuk ennél többet várnék el, de szintén csak azt tudom mondani, hogy azért várnék el többet, hogy ez is ki legyen pipálva, kihasználni nem tudnám én személy szerint.
    Hangerő rendben van, nem torzít, nem kopog, átlagos, kell hozzá legalább egy jó soundbar. 😊 Hamarosan beszerzésre is kerül. Tudja a Q-Symphony-t. Erre nagyon kíváncsi leszek majd, ha végre lesz soundbarom.
    Appokból nincs hiány úgy gondolom, sok van és változatosak, de ami nekem kell YouTube és Netflix az természetesen megtalálható. Elég alá a hardver, nyomogathatom a YouTube-ot, átugorhatok másik app-ba, majd a Netflixbe, majd böngésző és vissza YouTube, ott folytatom, ahol abbahagytam, nincs fagyás, laggolás, kikapcsolás, újraindulás. Király.
    Böngészője gyors, nem tapasztaltam hibát, fagyást, akadást. Médialejátszója is gyors, gyárilag van előre telepített, úgyhogy nem kell szarakodni és appokat keresni, kár, hogy az .avi fájlokat már szinte semelyik nem támogatja, vannak olyan tartalmak, amiket szívesen megnéznék, de lusta vagyok konvertálni a dolgokat. Amúgy a 40-50 GB-os cuccokkal is tök gyorsan megbirkózik, és simán elindítja, de akkor is kellene az USB3.0. Synology NAS-al és Windows médiaadatfolyam-továbbítással (a.k.a DLNA) is teszteltem, hibátlanul működik, azonnal megtalálja LAN-on keresztül a szervereket, és nincs várakozási idő, meg homokóra.
    Távirányítója már az új, nekem a régi jobban tetszett, ami ilyen kissé ívelt volt, ez teljesen egyenes, semmi baj nincs vele, kényelmes, könnyű, kb 10 perc nyomogatás után fejből tudod melyik gomb mit csinál és hol van, abszolút felhasználóbarát. Sokkal, sokkal szimpatikusabb a távirányító, mint más márkáké, az LG MagicRemote nevű csodája ami még jó, de az is egy féltégla a kezedben.
    Screen Mirroring iPhone-al és Windows PC-vel is hibátlanul működik, elég hasznos sokszor és gyors is, úgyhogy dolgozni is kiváló akár, ha nagyobb képernyőre van szükség, mert szinte késlekedés nélkül tudja tükrözni egy laptop képernyőjét, mintha HDMI-vel lenne rákötve, nyilván ehhez kell egy jó Wi-Fi hálózat is.
    Háttér módot is tudja, bár annyira nem érdekel, hogy csak kipróbáltam, jópofa, de szerintem nem fogom használni… 😊
    Összességében szerintem egy jó tv, ezért az árért pláne jó volt, meg vagyok vele elégedve. QLED jó lett volna, de abból is a Q60-nál feljebb pozícionált modellek, amiket megvettem volna, igaz azok már jóval drágábbak. Nem bántam meg és bátran tudom ajánlani bárkinek. 10-ből összességében egy 9 pontot adnék neki. Kategóriájában szerintem kiváló.

    [ Szerkesztve ]

    MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

  • Ricsi.M

    tag

    válasz rainman72 #148282 üzenetére

    Mint írtam, 200-ért sikerült hozzájutnom, ennyiért teljesen meg vagyok vele elégedve. :) Ennyiért nem találtam olyat, ami szoftveresen és hardveresen is ennyire jó, mint a Samsung. Panasonic My Home Screen-je nem jött át, meg a táv sem, Hisense szép volt, de ehh, Hisense, szintén volt gond a gördülékenységgel és a távval, Sony-ból nem találtam értelmeset, brutál drága volt már akkor is, LG többségben IPS, az nem kell. TCL-t nézegettem még, de nem mertem megvenni.

    Most nézegettem az árát, 230-250-et már nem biztos, hogy adnék érte...

    MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

  • Ricsi.M

    tag

    válasz rainman72 #148285 üzenetére

    "Nehéz döntésnek nehéz volt dee... döntöttem"

    https://www.youtube.com/watch?v=zcJbQRE_t-Q

    MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

Új hozzászólás Aktív témák