Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • YelaWolf

    tag

    Szevasztok!
    Remélem, hogy a megfelelő fórumon vagyok, ha esetleg nem, akkor majd valaki légyszi irányítson át, előre is bocsánat, és előre is köszönöm!
    Rá is térnék a lényegre egy kis felvezetővel, majd a többi: Van egy kb. 2.5 hónapja (vadiújonnan) vásárolt Samsung Q80B QLED 4K Smart TV-m, 55 colos. Nagyon sok pozitív tulajdonsága van a TV-nek, pl. szép a képe is, de most nem ez a lényeg, hanem az az 1-2 érdekes tulajdonsága, amiket nem annyira tudok megfejteni, hogy van-e rá valami megoldás. Kettőt emelnék ki, ezek közül is főleg az elsőként említett lesz számomra az, ami már egyre zavaróbb: Vannak olyan filmek mkv-k között, de mindegy hogy az egy 5-10 gigás mkv, vagy egy kisebb másfél gigás körüli mkv (bdrip), melyeknél a film lejátszása alatt (az mindegy hogy pendriveról vagy külső HDD-ről történik a lejátszás) néha így beröccen/beakad a hang nagyon kis ideig, kb. fél másodpercig, és mikor visszatekerem, olyankor nem hallani újra a furcsaságot, majd random újra előfordulhat még az adott film lejátszása közben is ez később. A kép hibátlanul megy tovább ilyenkor mindig. Egyébként minden mkv-t visz, csak egy csomó filmnél volt már ez. Sok olyan film volt, melyeknél abszolút nem fordult elő egyszer sem. A TV belső lejátszója csinálja ezt gondolom, vagy valami szoftveres dolog, csakhogy van erre valami megoldás esetleg? A legfrisebb szofter van fent egyébként a TV-n.
    A TV optikai kábellel egy Pioneer házimozi erősítőre van rákötve. Erősítőről szólnak a filmek, nem a TV hangján nyomom őket.
    Néhány film, melyeknél a hang furcsa volt, beröccent, beakadt nagyon picit néha:
    Guillermo.del.Toros.Pinocchio.2022.1080p.NF.WEB-DL.DD+5.1.Atmos.H.264.HuN-No1
    Apollo.10.1.2.A.Space.Age.Adventure.2022.1080p.NF.WEB-DL.DD+5.1.Atmos.H.264.HuN-No1

    Ennél csúszott a hang a képhez képest (TV-n lejátszva csak, PC-n tökéletes):
    Wasabi.2001.Custom.BDRip.x264.HUN-MDC

    A második - de ez kevésbé zavar - hogy időnként beakad pár másodpercre a TV menüje, amikor lapozgatok benne pl. a Hang beállítások között, tehát pár másodpercig olyankor így tulajdonképpen megfagy, és nem reagál akkor a távirányító nyomkodására a TV. De nem teljes mértékben fagy meg, mert pl. a filmlejátszás a háttérben olyankor is folyamatos, csak a menü ilyen apró akadásokat produkál, melyek pár másodpercig tartanak, vagy apró fagyásnak is lehet hívni.
    Tegnap nyomtam egy Gyári beállításokat is, mindent alapra tett. Utána azt vettem észre, hogy nincsenek ilyen kis idejű apró belassulások/fagyások sem, hanem gördülékenyen ment az egész, kb. addig amíg be nem állítottam mindent minden menüpontban! Érdekes!
    Ha szükséges, akkor egy következő kommentben természetesen egytől egyig minden beállításomat is leírom, elvégre sose tudni, hátha nagyon érzékeny valamire a Samsung szoftvere, vagy már tényleg nem tudom!
    A TV menüjében a video/hang, többi tesztet is lefuttattam, sehol nem talált semmiféle hibát. Rejtély, hogy egyes filmeket miért nem szeret (beröccenés a hangnál), és az is rejtély, hogy a menüje miért vacakol (apró megállás, apró pár mp-es fagyás, tétlenség).

    Csak én vagyok ennyire béna, hogy egy 300ezres TV-vel picit megszívtam, vagy nem annyira egyedi jelenségek ezek? Akinek ilyen, vagy ehhez hasonló TV-je van, az találkozott-e már valamelyik jelenséggel? Ha igen, mit lehet tenni? Azért kicsit el vagyok keseredve, mert ez így sajnos valamilyen szinten csalódás, még ha nem is óriási hibákról beszélünk. :(

    Előre is nagyon szépen köszönöm Urak!

    [ Szerkesztve ]

  • YelaWolf

    tag

    válasz mpo #156194 üzenetére

    Megkérdezem, köszi! :)
    De akkor 100%, hogy a szoftveres probléma kizárva a TV-m esetében?

  • YelaWolf

    tag

    Sziasztok!
    Van egy Samsung Q80B 55-ös TV-m. 1 héttel ezelőtt frissítettem rajta pendrive-ról a firmware-t, vagyis szoftverfrissítést csináltam a menüből. Előtte legalább 4 hónapig az 1430-as verziójút használtam, jelenleg az 1503-asat (újabbat nem is tudok rá feltenni, nincs újabb szerintem). Az 1430-ast azért frissítettem (bár félve), mert a feliratok kezelésével nem voltam megelégedve, volt amiket feliratokat nem is látott a TV, egy csomó filmnél. Most az 1503-assal ez valamennyit javult, ahogy észrevettem. Viszont ami zavar, hogy az 1503-as frissítés óta nem olyan stabil filmnézés közben a TV, mint amilyen az 1430-assal volt, mert volt olyan hogy kivágott hirtelen film közben a főmenübe. Illetve bekapcsolás után a főmenüben csak Normál üzemmódban használható a TV, ott nem engedi átállítani másra. Nem lehetne visszatenni valahogy rá az 1430-as verziót? Az a baj, hogy azt sehol nem találtam meg neten, és előzőleg a gépemről is töröltem már. De eléggé röhej számomra, hogy a Samsung nem tud készíteni egy tökéletes frissítést már. Ahonnan tölteni szoktam: samsung.com/support. Mit tudnátok javasolni? Előre is nagyon szépen köszönöm! :)

  • YelaWolf

    tag

    válasz Celtis #157792 üzenetére

    Az csodás, pedig jó lett volna. :( Akkor várhatok a következő frissítésre, hátha az majd segít valamennyit.

  • YelaWolf

    tag

    Tegnap késő este óta hiba jelentkezik a Q80B TV-men sajnos. :( Este 8 óra körül még tökéletes volt a kép (meg előtte mindig az elmúlt közel 8 hónapban mióta megvan), de ilyen éjfél körül, amikor újra használtam, akkor elkezdett 2 csík megjelenni, melyek folyamatosan ott vannak, nem tűnnek el. A bekapcsolás után egyből ott vannak. Nem tűntek fel egyből, meg először azt hittem a videó olyan csak, ami éppen futott a TV-n youtube-on, de sajnos nem a videó volt a hibás. Az egyik csík egy függőleges vékony kék (végig a képernyő tetejétől az aljáig), kb. a képernyő 3/4-énél helyezkedik el. A másik csík egy vékonyabb fekete, ez már vízszintes, szintén végig az egész képernyőn, ez a képernyő közepe alatt helyezkedik el (vízszintesen). A két csík értelemszerűen keresztezi is egymást egy pontban. Fényképet még nem készítettem, de mutathatok majd, ha gondoljátok. Ebből egyértelműen szervíz lesz, nem sokat bírta a cucc, hiszen kb. november közepe óta van meg. Eléggé elkeserít a dolog. :(

  • YelaWolf

    tag

    válasz Sonex79 #157798 üzenetére

    Korábban nem hittem volna hogy sok tönkremegy, de ez elég rossz hír, és teljes mértékben megértelek, hogy inkább már nem Samsungot vettél, jelen állás szerint én sem venném többet ezt a márkát.

  • YelaWolf

    tag

    válasz Celtis #157799 üzenetére

    Azóta készítettem pár fényképet, mindenképpen jó, hogyha vannak, én is ezt mondom.

  • YelaWolf

    tag

    Sziasztok! Pendrive-ot/külső HDD-t hogyan célszerű biztonságosan leválasztani, eltávolítani Samsung TV-ken? Én mindig úgy szoktam, hogy TV kikapcs, várok kb. 4-6 percet, aztán kihúzom az adathordozót. Jó így? Volt egy régi pendrive, ami félig megadta magát, remélem nem emiatt. Olyan lehetőségről pedig nem tudok, hogy pl. "Adathordozó leválasztása", pedig illene már lennie.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák