Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fbaloo

    tag

    Sziasztok,

    Visszavittem egy sony 55xf9005-öt mert egyszerűen nem tudtam megbarátkozni azzal ahogy a 24p tartalmakat (ami a filmek és sorozat 99%-a) csak stutterrel, vagy mozgásjavítással lehetett nézni (motion interpolation vagy BFI), és egyikkel sem tudtam megbarátkozni. A képe egyébként gyönyörű volt. Sok böngészés után kiderült hogy a 24p stutter oka az az hogy az új tvkent a pixel válaszidő nagyon gyors, sőt minél modernebb a tv általában annál gyorsabb. Ezért van az, hogy a 2009es samsung C6000 tv-men folyamatosabb és természetesebb a 24p tartalom, mint amilyen a Sonyn volt. Van akit a régi LCD-k motion blurje zavar, nekem pedig az akadozás üti ki a szemem. OLEDnél ez a jelenség a legrosszabb. Egyébként gyönyörű volt a Sony képe.

    Emiatt elkezdtem nézni a jelenlegi low-end kategóriában a tv-ket amiknek kisebb a frame hold timeja, ergo jobb rajtuk filmeket és sorozatokat nézni. Így jutottam el a Ru7102-höz. Szerintetek nagoyn elvetemült lenne csak ebből az okból fapados tv-t venni? Többet buknék a képminőségen és egyéb minőségbeli próblémákon mint amennyit nyernék a szebb 24p lejátszással?

    Kis info a témáról:
    https://www.rtings.com/tv/tests/motion/stutter

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák