Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dreimus

    senior tag

    válasz Lacus35 #119890 üzenetére

    49” panelja mindig gyengebb mint az 55-ös változaté.
    Itt ha jol emlekszem a garto belso spec tablazatara akkor 8bit plusz frc van nem valodi 10bit

    [ Szerkesztve ]

  • n0k0m_

    tag

    válasz Lacus35 #119906 üzenetére

    Szvsz: Nézd össze őket Media Markt-ban első körben. Játékokban én nem láttam a HDR-t kiemelkedőnek, így erre nem építenék. Edge lit TV-k főleg játékoknál csinálnak csodaszép bevilágítási sávokat a világos HUD miatt, úgyhogy erősen gondolkoznék, hogy milyen backlit/FALD TV-k vannak. Samsung Qled-ek igazi jó demo videó lejátszós TV-k, de játékban nem fog annyival szebb képet adni, ahogy az SDR videóforrások se igazán adják azt a plusz fényerő nyújtotta előnyöket, ami miatt megveszed (mondjuk a többi gyártó is beéri már a Samsungokat fényerőben, Q9FN-t most hagyjuk a majd 1 milliós árával 55 colon). Játék módban ráadásul a képjavító technológiákat ki is lövi a TV. 60 hz-en egyébként se hasít úgy semmi, mint egy 120 hz-re motionplus-olt 60FPS-es demo videó (játék közben a motionplus bekapcsolható, de csúszni fog az irányítás, ahogy továbbszámolja a megkezdett mozgást).

    Q7F-et soha nem tenném 1 lapra pl. a LG OLED55B7V-el (bár ugye OLED-et nem kellene ilyen célra használni, de erről eltérnek a vélemények), pedig majdnem 1 árban vannak. Ha a Q7F-hez 300 alatt hozzájutsz akkor még elmegy, bár így is soknak tartom a kockázatokat. + nem említettük azt a gyári hibát, hogy rosszul van rögzítve a háttérvilágítása és ha kicsit jobban megütődött szállításkor, akkor fele fényerőt tud csak produkálni. Szerintem az olcsóbb kategóriában bőven van pár ajánlott TV, amivel jobban jársz. 1 éve a kb. azonos tudású KS7000-nek nagyon bezuhant az ára, de eleve a feléről indult már újkorában is (így került hozzám). Az egy nagyon jó vétel volt a legolcsóbb OLED árának feléért (ha nem szaródott volna el a képe idővel... és lett belőle Q7F csere).

    Ezek a terméktesztek egyébként elég csalóka értékeléseket adnak pár óra tesztelgetés után. Ez a TV soha nem volt 9/10, nem tudom mit szívtak teszt közben. Pár nap-hét valós használat után azért bőven van mibe belekötni a Q7F-nél a gyártáshibákon kívül is.

    Konkrét típust helyette nem mondanék, konzolos fórumokon biztos van pár ajánlott vétel PS4-hez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák