Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila0

    őstag

    válasz #20221952 #128484 üzenetére

    Miért, ha csak képmódot váltasz de minden más beállítást vátozatlanul hagysz akkor nem tapasztalsz szintorzulást?

    [ Szerkesztve ]

  • Selynelar

    aktív tag

    válasz #20221952 #128484 üzenetére

    Hello,

    Nos remélem sikerül valamennyit segíteni de azért megpróbálom. Egyenlőre Q7f tulaj lévén hasonló beállításaim vannak mint amik anno az mu8002-n voltak. És mellesleg Digi kábeles vagyok. A "HIBÁD" ugyanúgy jelentkezett nálam is. A beállításaimat amint megkaptam a tv-t rögtön a Film módra való átállítással kezdtem. Így is volt egy darabig amíg egy este majdnem "kiugrott belőlem a ..." olyan színtorzulást vettem észre. Az egyik szereplő arcára olyan kék visszaverődés volt,hogy szinte ki se tudtam venni hogy férfi e vagy nő :D Megijedtem,hogy ennyit ért egy "Prémium" kategóriába sorolható tv s lehet máris szervizt hívni. DE "Google a legjobb barátom". Egy egész napos kutatás után találtam nem egy két külföldi fórumot ahol eléggé részletesen átrágták ennek a problémának az okát. Végigolvasván rájöttem arra,hogy sajnos ez szoftveres probléma amelyre a Samsung még mindig nem adott ki egy értelmes Firmware-t. Amíg ezt nem orvosolják a szoftveres frissítés formájában addig javaslom hogy a "FILM" módot hanyagold. Én is normál módon használom azóta is. A "Digis akadás" pedig nekem is jelentkezik elég sűrűn. De ez nem hinném,hogy a tv hibája lenne. Csak hogy őszinte legyek a Samu inkább való játékokra és 4k-s tartalmak lejátszására nem igazán tv adásokhoz :S A lényeg,hogy vannak beállítások mellyel élvezhető még a tv adás is.
    Remélem segítségedre lesz,itt az én beállításom:
    Nos a háttérvilágítás,kontrasztot rád bízom. Képélesség természetesen 0. Digitális tiszta megjelenítés nekem Automatikusan van. Kontrasztjavító: ki, Helyi sötétítés ha van ilyened : Normál. Automotion: Ki, Színköz: Automatikus, Színtónust ismét rád bízom. Nekem a Meleg 1-es felel meg. Egyébként tanácsolom,hogy az összes eco megoldást kapcsold ki. Ahhoz képest hogy "eco"- eléggé megviseli a tv-t. Főleg az adást.
    Remélem tudtam segíteni.

    A topic admin-jától pedig elnézést a hosszú szájbarágós bejegyzésért. Csak szerettem volna segíteni.
    Írnám privátba,de hátha valaki más is küszködik ezzel a problémával....
    Üdv

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák