Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norby-007

    tag

    válasz PuMbA #120035 üzenetére

    Az a baj ezzel az egésszel, hogy tényleg felesleges vitát folytatni erről a kérdésről. Én is ténynek tartom, hogy amit idáig láttam, tapasztaltam az alapján a több 100 filmnél semmiképpen nem tapasztalható olyan méretű javulás 4k-ban ami azt jelentené, hogy a nemrégen 300 k-ért vett tévémet most lecseréljem egy 600 k-s ra.
    Sajnos azzal nehéz meggyőzni egy filmkedvelőt, hogy van ez meg ez és nézz bele ebbe meg ebbe, mert egy kézen meg lehet számolni a filmeket amit felsoroltok. Ez irtó gáz, tehát 3-4 filmet nézegessen az ember a 4k-s tv-n? Olyan szarok a filmek az elmúlt 10 évben, hogy jó ha egyszer meg lehet őket nézni, végig szenvedni. Ki a franc akarná azokat többször megnézni? Akkor meg 4-5 filmért érdemes 4k-s tévére beruházni?
    Szerintem semmiképpen. Max az javasolt ha valakinek régi lcd-je van, vagy 80 cm-es, akkor az vegyen most valóban egy 50-55 collos 4k-s 10 bites, hdr képes tv-t, de szerintem sincs jelenleg semmi értelme egy 55 collos fhd tv helyett egy 75 collos 4k (ami ráadásul csak 3840*2160- as nem 4096*2160) tv-t megvenni, mert a rengeteg elérhető tartalom nem fogja kielégíteni a felhasználót. Nyilván látható némi különbség az fhd és a 4k tv-n ugyanazon filmek között, de semmiképpen nem 40-50 %, hanem az itt sokat vitatott 10-15 % a reális véleményem szerint is.
    Ha minden film úgy készülne el mint a demók, akkor nem vitatnám én sem és már unboxolnál a tv-t a szoba közepén, de sajnos nem ez a helyzet, majd kb 8-10 év múlva lesz az, hogy a tartalmak miatt megéri majd ilyen tv-be komolyabban beruházni, az meg, hogy 40-50 collos tv-kért kiadjon az ember 800 k 1 m között teljesen agyrém, semmiképpen nem ér annyit az suhd, qled, és a hdr sem együtt véve sem. Semmi más nem számít csak a méret. Aki ezt nem hiszi azt szívesen látom a 135 "-os vásznam előtt egy bemutatóra, és valószínű másnaptól már nem is fogja érdekelni az otthon lévő 50 collos 4k-s ilyen olyan szuper dynamic colorral meg szirrel szarral megkent tv-je. Ez persze csak az én véleményem, de sajnos a filmek között rendkívül kevés aminél szembeötlő a minőség.
    De persze ezek a tv-k rendkívül, piszkosul meggyőzőek az üzletben, és egyértelmű az is, hogy még a 65 "-os suhd samsung és a 75 "-os uhd samsung között is azonnal látni a különbséget egy kicsit, de a ki a francot érdekel az, ha egy jó filmet nézel rajta, észre sem veszed az a nüansznyi, de érezhető különbséget.
    Ha lehetne és tehetném én az egész nappali falára felkennék egy tapéta tv-t kb 200-250 "-ban, mert a méret a lényeg semmi más. Persze ez megint csak az én véleményem.

  • kalidor55

    aktív tag

    válasz PuMbA #120035 üzenetére

    "Nekem 43"-os TV-n 1,5m-ről úgy 30-40%-kal jobb a 4K, tisztán látható a különbség."

    na! ez a beszéd!, így már lagalább van, úgymond, kézzel fogható, vagy legalábbis szubjektív viszonyítási alap, hogy neked, nektek mennyivel ad többet a 4k felbontási élményben. a dunkirket láttam fhd-ban, de utánna nézek 4k-ban is, de aszem az én véleményem nem fog változni egy film megtekintése után, mivel már több tucat anyagon vagyok túl, nem, csak 1-2 tesztet hajtottam végre! én a tezsteknél, kb 2 méterre vagyok a 82-es kijelzőhöz, onnan látok, mindent, ami kellhet, kivéve a pixel hibákat, hálisten, ahhoz kell fél méter, hogy lássam. :K

    olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

Új hozzászólás Aktív témák