Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sympatex

    csendes tag

    válasz stemplar07 #118062 üzenetére

    Köszönet a válaszokért (PuMbA-nak szintén:), sikerült szinte tökéletesre optimalizálni:) Először én is majdnem rohantam visszacserélni, aztán a válaszaitokból kiindulva inkább utánajártam egy kicsit.

    A tapasztalatok:

    1. Leginkább csak felkonvertálásnál zavaró a jelenség, a nem-HD TV adások esetében (és valóban, ott is csatorna-szelektív.)
    2. FHD esetén megszűnik.
    3. Megfelelő (rtings-ről szerzett) beállítások alkalmazásával az SD adásoknál is minimális lett a zavaró hatás:)

    Az új TV (még) egy régi boxra van van kötve, amin egyelőre csak SD digitális adás van, ezeken az adásokon volt a leírt jelenség. Van egy másik, FHD képes box, HD csomag nélkül, arra most van folyamatban a HD csomag intézése, de a szabadon fogható közszolgálati FHD adásokkal sikerült bizonyosságot szerezni, hogy azokkal nincs gond. Ha meglesz a HD vételi csomag, akkor ez a box fogja hajtani az új TV-t.

    Az rtings beállításokat alkalmazva pedig azt is sikerült elérni, hogy fantasztikusan jó lett a kép, még SD-n is. Előtte plazma volt (egy ősrégi panasonic ugyan, de mégiscsak plazma:), és ez a tévé most már tökéletesen helyettesíti a régit a képminőséget tekintve:) Smart tévéként (központi médialejátszó, telefonnal shared screen, telefonról remote control, stb.) meg egyszerűen zseniális:)

    (49-es MU6452 VA panellel szerelve)

Új hozzászólás Aktív témák