Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Big Ben

    csendes tag

    válasz Ragika #3226 üzenetére

    Sziasztok!

    Alapvetően Ragika hozzászólásához szeretnék hozzáfűzni néhány gondolatot, és a tapasztalatait kérni.
    Írta, hogy két SAMSUNG C6000-est vitt vissza 3 napon belül.
    Egyet én is visszavittem. Különbség annyi, hogy nem 40-est, hanem 32-est.(kicsi lakás)
    A képernyő 35%-át érintette a clouding. Ilyen foltok max. egy inverz tehénen mutatnak jól. Iszonyatosan zavaró úgy nézni a kedvenc filmedet (Nem Harry Potter:), hogy a sötét jeleneteknél szürkés fehér pacák nyomulnak. Halálba idegesített.
    Tekintettel arra, hogy nem volt cserekészülék LG 32LE5300-at vittem haza, mert ajánlotta az értékesítő, és mert előtte utána is néztem alaposan, és nagyon jó kritikákat kapott.
    24 órán belül tudtam összahasonlítani a két "LED"-es csodát.

    A helyzet a következő:
    Clouding valóban nincs, vagy elenyésző, de a háttérvilágítást alaposan le kell venni, hogy ne üssön át. Előnye még a kevésbé tükröződő képernyő, és nem tapasztaltam ghosting-ot.
    (Amikor pl. az arcot követi ua. az arc fáziskéséssel)
    A TruMotion lehet, hogy jobb, mint a Samsung Motion Plus-a?
    A színek és a kontraszt kiváló.

    De!
    A tunerje lényegesen gyengébbnek tűnik, mint a Samsungé és ez bizony a hazai viszonyok között nem elhanyagolható. Ebből adódóan a HD performance is gyengébb, nincs lenyűgöző kép. 4 DVD-t is összehasonlítottam, és ott is a Samsung a nyerő.
    A párom, aki laikus, is egyértelműen a Samsung mellé teszi a voksot.
    Most azon agyalok, hogy addig keresek egy C6000-est, amíg olyat nem találok, amin elfogadható a clouding.
    Van ilyen, mert az értékesítőnek is ilyen van otthon, és nála minimális.

    Segít valaki, valami okos hozzászólással :F ?

    Köszi,

Új hozzászólás Aktív témák