Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Antonio

    senior tag

    válasz #20221952 #127201 üzenetére

    Kicsit visszaolvasgattam Mo-i tv csatornák kép minősége vs nagy képernyő ...

    Hát én pont úgy vagyok hogy a "sajt nem lehet sok" és a tv nem lehet elég nagy.

    Szinte az összes tv adás (UPC) elérhető HD ben és pl 65"KS 8000 on ez már normális kulturált megjelenést ad (durván 3 méterről nézve). Igaz valóban van 1-2 csatorna amit nézünk ami csak SD ben elérhető ez valóban bosszantó. Másrészről aki "csak" tv zni akar annak meg -lehet nagyképűen hangzik- de fölösleges nagy képernyő most, mi a filmek sorozatok nagy részét NAS ról 1080 ban nézzük TV n szinte csak az ilyen vetélkedő/show műsor, természetfilm megy a "háttérben". Viszont tv -t nem 2 évre vesz az ember és szerintem javulni fog a képminőség illetve tovább fog bővülni a HD adások köre a közeljövőben.

    Másrészről (bár szerintem itt a fórumozók nem tartoznak ebbe a körbe) de az emberek nagy része, mindenféle utólagos képi beállítás nélkül nézi a tv-t otthon, úgy ahogy kicsomagolta és bedugta a hálózatba. Ez is számíthat ...

    megjegyzés: RTL HD n meg lehet figyelni hogy mikor reklámok/filmek közt benyomják az aktuális RTL csatorna image reklámot (ami évszakonként változik) annak brutálisan jobb a képminősége mind a csatornán futó reklámoknál mind a filmeknél ... nem tudom lehet-e ebből levonni messzemenő következtetéseket a közeljövőre vonatkozóan a tv csatorna teljes egészének képminőségre/javulására ...

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

Új hozzászólás Aktív témák