Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LSL1337

    őstag

    válasz Lalee #188 üzenetére

    azt az 1 gbot honnet vetted?

    egy kozos 16gigas flash ram van benne, azt teszel ra amit akarsz

    7100nal a 7510 tobb centivel vekonyabb, szoval ha ilyen pattanos mm pontos tokot rendeltel hozza, akkor nem lesz az igazi

    helyedben lemondanam, nem hinnem hogy jelentos felar lenne a 7510es tokra

  • mycso

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Lalee #198 üzenetére

    De, így működik az is...ugye van az 1GB körüli úgynevezett belső memória (ROM), ahová az alkalmazásokat/rendszer alkalmazásokat telepíti. Ezen felül a készülékek nagy részénél még ott van a "belső SD kártya" és a csatolható külső SD.
    Félhivatalosan az android 2.2-es verziójától, már telepíthetünk a ROM-on kívül az SD kártyákra is, a 2.3x verziótól, pedig már automatikusan, hivatalosan oda települnek/települhetnek.

    Illetve van 1-2 (általában pl.: widget) rendszer alkalmazás, amit csak is a ROM-ba telepít a készülék (valószínűleg a könnyebb, gyorsabb elérés érdekében, stb. ...).

    Tehát természetesen ennél is pl.: a játékok/nagyobb méretű játékok természetesen telepíthetőek az "SD kártyára", illetve ha a ROM-ba telepítette volna, akkor onnan áthelyezhetőek.

    mod.: igazából, úgy lehetne ezt elképzelni leegyszerűsítve, hogy a ROM (az az 1GB körüli ez esetben) egy gyors elérésű, belső rendszertároló, a 12-3GB-nyi "belső SD", pedig egy csatolt "külső tároló".

    mod2: most nézem ennél a 10.1-es tabnál nem is így van, legalábbis én nem látok külön 1 gigás belső tárolót....a 7-es tabnál így van, de ennél simán kiírja tárolónak a 13.xx GB-ot

    [ Szerkesztve ]

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • mycso

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Lalee #201 üzenetére

    Amit most megint megkérdeztél, arra írtam válasznak a kis regényemet. (egyébként most erről a 10.1-es tabról beszélünk ugye??? nem a 7"-osról??)

    A lényeg: ennél a 10.1-esnél én nem látok külön elválasztott 1GB-os belső tárolót...tehát itt az egész ~16GB "belső SD" a felhasználó rendelkezésére áll, tehát azt telepítesz rá, amit csak akarsz, illetve azt másolsz rá amit csak akarsz.

    (a másik dolog, hogy sok androidos cuccnál, van egy külön ROM-nak nevezett belső tároló, de mint leírtam, ezen kívül is lehet a külső vagy belső SD-re is telepíteni)

    Ha a 16GB-nál nagyobb tároló kell, akkor vagy nagyobb belső memóriájú tbot veszel, vagy a 16-oshoz egy USB-s olvasót (és akkor mehet rá sd, pendrive, stb. ...)

    [ Szerkesztve ]

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

Új hozzászólás Aktív témák