Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mycso

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz SFONarayan #1043 üzenetére

    Igen, pont erről beszéltünk.
    A gyári 3.1 az egy hányadék....a 3.2, már egész jó, viszont egy overcome rom+preshot kernel páros már nagyon jó.

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • mycso

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz SFONarayan #1045 üzenetére

    Tudtommal KIES-en még mindig nincsen 3.2-es frissítés a magyar tabokra (régebben néztem, majd megcáfol valaki ha azóta már megérkezett rá). De ami felrakható 3.2, azok gyári romok, amiket a mi régiónkba szántak, csak nem a mi kis országunkba. (ezért odinnal lehet felrakni).
    p1000 - erre már 2011 májusa körül kijött a 2.3.3 és december körül a 2.3.6, viszont itt Magyarországon, KIES-en csak valamelyik 2.2-es elérhető az összes tabra, nem csak a szolgáltatósokra...tehát nem kapkodnak

    p7500 és p7510, hardverileg teljesen megegyeznek, nincs olyan különbség, mint annó a p1000 vs p1010 között.

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • mycso

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz SFONarayan #1048 üzenetére

    Hát ugye a market a brand kódot is nézi, tehát, hogy milyen típusú a készülék.....hogy miért gondolják azt, hogy azt a programot ami a 7500-on elfut nem engedik a 7510-re letölteni, nem tudom.

    Ez a KIES dolog picit összetettebb. Általában ezeknek a "gyári" romoknak a nagyrésze, KIES rom. Tehát ha az adott product kóddal kijön egy frissebb rom kiesen, akkor azt tudod, majd frissíteni.

    Illetve van lehetőség a product kód átírására is multi CSC esetén, így simán bármelyik romhoz társítható magyar független vagy akár magyar szolgáltatós product kód.

    1 feltétele van, hogy a rom ami a tabodon van a megfelelő csc-vel, az már kint legyen kiesen a szolgáltatód által is! És ha kijön egy frissebb akkor fogja frissíteni.
    (huhh picit bonyolultan/kacifántosan fogalmaztam,de remélem a lényeg érthető :R )

    Odinos romcseréhez, custom romhoz kis apróság: [link] (linkelve nem a legfrissebb van, de az elve ugyan ez)

    [ Szerkesztve ]

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • simon7109

    csendes tag

    válasz SFONarayan #1048 üzenetére

    hidd el megéri frissíteni és nem lehet elrontani:)
    ha meg valami baj lenne akkor visszarakod az alap szoftvert és kész. csak le kell menteni.
    először én is féltem tőle,de simán megérte felraknom.

  • mycso

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz SFONarayan #1054 üzenetére

    1, ezt pár hsz.-al fentebb már megválaszoltam, eléggé kifejtve van lehetőség utána is kiesre
    2, nem kell feltétlenül root, legalább is az overcome romhoz nem, csak a saját recovery-ét kell feltenni
    3, a gyári 3.2-höz sem kell a root, simán odinból felrakható
    4, a gyári azt jelenti, hogy gyári! Hivatalos, KIES-en kiadott rom. ()mindegyikben a samsung TW-e van
    5, nyilván olyan romot kell felrakni szerviz látogatás előtt, ami az adott országban/szolgáltatónál megtalálható hivatalos rom
    6, EFS mappa lementése, esetleg a gyári romot szokták még lementegetni, viszont ehhez meg a CWM felrakása szükséges...igazából ez utóbbi szerintem felesleges, mert megtalálhatóak neten a régebbi gyári romok.

    Egyébként szintén pár hozzászólással fentebb, amit linkeltem leírást, ott minden le van írva elég alaposan.

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • mycso

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz SFONarayan #1056 üzenetére

    Mivel most van egy csomó időm, leírok pár dolgot.

    Nos a romok product kódját (nyelvezetét, régióját) a rommal együt felrakott csc fájl tartalmazza/állítja be. Általában ezekben az odinnal felrakható romokban és a custom romok egy részében egy úgynevezett 'multi csc' található, amiben szinte az összes európai ország, köztük a magyar és az itteni szolgáltatók product kódja is megtalálható.
    Ebből következően a kies frissítési ledhetőség is megoldott.
    Két lehetőség van:
    1: felrakod a szolgáltatód által kiadott legfrissebb romot odinnal és egy bizonyos programmal (asszedm galaxy s csc changer) megváltoztatod a product kódot arra, ami a te szolgáltatód.
    2: felraksz egy a szolgáltatód által kiadott régebbi romot, szintén elvégzed az előbbieket, majd ráereszted a kiest és az befrissíti a legújabbra.

    romok, ezek a romok (illetve szinte az összes ilyen gyári) megtalálható és ingyenes regisztráció után letölthető a sammobile.com oldalról. Ezek mind hivatalos, gyári romok, az XW és az XX kezdetűek a mi régiónkba szánt verziók.

    custom romok, ezek egy gyári romra épülő módosított romok--> más téma, más beállítások, plussz programok, lehetőségek, root, proci tuning, stb. ez a rom készítőjétől függ, hogy miket rak bele, miket módosít. A határ a csillagos ég.

    cwm, ezek a készülékek tartalmaznak egy bizonyos recovery lehetőséget, viszont a gyári, nem sok lehetőséget ad nekünk. Erre írták meg a ClockWorkMod recoveryt. A custom romok nagy része ez alól telepíthető, simán a tab belső SD kártyájáról.

    root, ez igazábol egy rendszergazda/superuser jog, amivel hozzáférhetün a tab rendszerfájljaihoz illetve használhatunk olyan programokat, amik szintén igénylik ezt a jogot. A megfelelő tudás megszerzése után ezzel igazából nagyon sok mindent optimalizálhatunk, változtathatunk, a tabunkon, szinte bármit.

    Ezek alkalmazása/telepítése a leírásom szerint. Egyébként ha esetleg eljutsz ide a romcseréhez, akkor segítünk benne, hogy mikor-mit-hova.

    A moddok az egyelőre maradjon tabu, az már picit összetettebb dolog, ha magad szeretnél nekilátni. Viszont rengeteg mod, téma, stb. létezik az XDA fórumán. (illetve itt találhatóak romok, custom romok, illetve minden ami a tabbal kapcsolatos) Ezek általában a fentebb taglalt CWM-ből rakhatóak fel.

    No egyelőre ennyi, mert közben dolgom lett.

    (ja ha valamilyen nyelvi hiba van, az azért van, mert a tabrol írtam és már alig látok)

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

Új hozzászólás Aktív témák