Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Varszegig

    veterán

    válasz ForRedGlory #421 üzenetére

    Itt a lényeg:

    As usual we started with the 3G talk time and we saw both participants put up a great performance. With the large power-hungry screens out of the equation, the beasts kept going for quite a while. The One X lasted for 9 hours and 57 minutes of telephony on a single charge, while the Galaxy S III managed the hard to believe 10 hours and 20 minutes.
    The two flagships were less convincing in the browser endurance test. The HTC One X shut down just 4 hours and 18 minutes into the test and the Galaxy S III went on for 5 hours and 17 minutes. We were actually rather surprised that the S III came out on top here, knowing how badly the predominantly white web pages treat AMOLEDs.
    The HTC One X suffered a humiliating defeat in the video playback part of our test. The Galaxy S III put the superior power efficiency of its screen to great use here and required a minute over 10 hours to deplete 90% of its battery. The HTC One X, on the other hand, gave up after less than 6 hours of SD playback.

    Szóval ennyit a tegra 5. magjáról, meg a fehér oldalak által szivatott amoledről. :Y

  • muveszur

    addikt

    válasz ForRedGlory #421 üzenetére

    Na megjöttem én is... ;]

    Eléggé meglepett engem ez a teszt... Nem gondoltam volna, hogy ekkora a különbség lesz a két telefon között... Viszont még mindig nem tudom elképzelni az SGS III anyagminőségét, hogy is néz ki ez a kék változat, mennyire lesz fekete, ha tetszik, akkor tuti megveszem a III-t...

    Amik nekem nagyon számítanak:
    -Akku idő: itt nagy meglepetés ért engem, főleg a böngészésnél, AMOLED fehér oldalakon vs LCD2...
    -Kezelhetőség, UI: ez szubjektív lesz... A SenseUI-t sose szerettem, mindig is túlkomplikáltnak tartottam, most meg már nekem retro az egész... Az SGS III TW-je sokkal modernebbnek tűnik, ráadásul amit Te is hiányoltál a Sense-ből, azok nekem is hiányoznának. Meg a fizikai Home gomb...
    -Hangminőség... akkor igaz tényleg Wolfson DAC van az SIII-ban?
    -Kamera...
    -Kijelző... Én AMOLED párti vagyok, ez a Pentile mátrixos dolog annyira nem hatott meg...volt SGS I-m is, ott is megvoltam vele, igazából csak akkor lehetett látni, amikor akartam, hogy lássam... itt meg nagyobb a felbontás is, szerintem nem lesz vele bajom.
    -Kis egyszerű kis extrák... S Beam mindenképpen hasznos lesz nekem, S Voice nem izgat, Smart Stay-t viszont hasznosnak tartom, ha pl tényleg nem fordítja el a képet, ha én lefekszem az ágyra, és kissé ferdébben tartom a telefont...
    Meg a zárképernyőt nyomvatartom, elfordítom a képernyőt, és a kamera jön be... ez nekem nagyon tökély, ha megfelelő gyors is lesz, tetszeni fog nagyon!

    Szóval még meg kell fogni az SGS III-t, de ha tetszik, hibátlan lesz nekem...

    Illetve egy kérdés... Milyen MHL csati van a telón? Tudja egyszerre kezelni az USB-s hubokat, illetve a HDMI csatlakozást? SII nem tudta, azt mondták, majd az MHL 2.0... én nagyon szeretnék egy ilyet...

    [ Szerkesztve ]

  • agabe

    addikt

    válasz ForRedGlory #421 üzenetére

    jo kis osszehasonlitas...de a tenyleges kulonbsegek akkor derulnek ki amikor az ember kezbe fogja, es hasznalja oket (most fokent nem az anyaghasznalatra gondolok)...gyari bongeszovel birtak ennyit a telok, ami lehet siman rosszul megirva, es javithatjak is kesobbi verzioban, ezert jobb lett volna mindketton az opera mobile-t futtatni...az legalabb ugyanannyit eszik mindenhol.
    videolejatszas kulonbsege is meghokkento...azt is jobb lett volna valami alternativ (pl. mxplayer) lejatszo progival osszevetni.
    A nagyobb akksi persze elvarhato, hogy tobbet birjon, es orvendetes, hogy az amoled a feher weboldalakon sem fogyaszt tobbet mint kellene...de ezek a tesztek meg raadasul nem igazan eletszeruek (ki fog egyfolytaban 5-6 orat telefonalni, vagy 6-10 orat videozni..stb) ?
    Normal hasznalat kozben (amikor nyugiban pihen a telo nap sok sok orajaban) a rendszer is eszi az akksit nem is keveset ha mar mondjuk 2 napja volt feltoltve, es nem hard modon van hasznalva...ezt eddig meg nem vettek bele a tesztekbe, pedig emiatt van pl, hogy a note a valosagban sokkal jobban birja a nap vegere mint pl. az s2-es...szoval ezen a tesztelesen kellene meg csiszolni, mert bar ezek az adatok is jok, de kb olyanok mint a szintetikus benchmark tesztek...iranymutatok, es nem mindig latszik igazabol a kulonbseg amiket kihoznak napi hasznalat soran.

    meg egy dolog ami meglepo:
    a htc one s szinte minden tesztben alazza a one x- et, es az s3-ast is...ezek szerint az lenne a legcsucsabb? Nem az, csupan a benchmark tesztek ennyire tudnak pontos kepet adni (persze belovik nagyjabol mi varhato el, de inkabb csak a kategoriat es nem a tenyleges felhasznaloi elmenyt) , szoval ki kell probalni hogy valoban mit nyujtanak, es az egyeni szubjektiv benyomasok is sokat nyomnak a latban.

    ..azert varom az s3-ast, hogy megtapizhassam :))

Új hozzászólás Aktív témák