Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz ddaydome #62 üzenetére

    Szoftveresen nem veri meg.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz ddaydome #62 üzenetére

    Hát igen. Én azon voltam meglepődve amikor a 10,4"-es Samsung Tab S6 Lite 2022 tablet (ami £369 volt bár a Samsung később adott visssza £100-at) után vettem egy 8,4"-es Doogee T20 mini tabletet (ami meg £109 volt) mert akartam egy kisebbet is. A 3x árkülönbség egyedül ott látszott hogy a Samsung ugye nagyobb és elvileg erősebb a processzora, meg kap Android frissítéseket még egy darabig és van hozzá S Pen. De. RAM mindkettőben ugyanannyi (4GB). A hátulja mindkettőnek aluminium. A képernyő mindkettőben full HD+, Widevine L1-et mindkettő tud. A tárhely Samsungban 64GB a Doogee-ban 128GB (még egyszer: 1/3 annyiba kerülő tablet!). A Samsungban nincs vibra motor, a Doogee-ban van. A Samsungban nincs iránytű, a Doogee-ban van. A Samsung nem tud SIM kártyát kezelni, a Doogee igen. A Samsungban nincsen vaku/LED, a Doogee-ban van. A Samsung egy rakás dolgot, pl app-ok frissítését dög lassan csinálja, a Doogee az elvileg elavultabb és gyengébb processzora ellenére 2-3x gyorsabban frissít. A Doogee képernyője egyértelműen élesebb. A Samsung tele van nyomva vagy két tucat tök felesleg bloatware app-al, a Doogee-n semmi felesleges/eltávolíthatatlan nincsen. A Doogee gyorsabban tölt (dacára hogy névleg a Samsung magasabb wattal tölt, elvileg). Stb. Én nem tudom mi a fenét csinálnak Samsungéknál, de szerintem az a szerencséjük hogy legtöbb nyugati országban jó a marketingjük meg a legtöbb szolgáltató az ő cuccokat ajánlja főleg/elsősorban. Egyébként 3x árkülönbségnél ilyen fillérb...ás hogy kihagyni a vakut, iránytűt, vibra motort, SIM kártya foglalatot stb. filléres dolgokat egyszerűen megbocsáthatatlan, sőt, tekinthve hogy a 64GB és 128GB tárhely között alig pár font a különbség, az is megbocsáthatatlan, Mindennapi életben azt veszem észre hogy a Doogee-t veszem kézbe inkább, és nem csak mert jobban kézbe illik, kezelhetőbb méretű, hanem mert hihetetlen, de gyorsabb, gördülékenyebb és jobb. Persze lehetne mondani hogy Samsungnak is van olcsóbb és kisebb tabletje mint az A7 Lite, de az ocsmány 1340x800-as felbontású képernyővel van, alapból 2GB RAMmal ami röhejes stb... Ugyanez volt mikor kolléga feleségének Samsung Tab S9 FE-t vett £479-ért, magának meg két hónappal korábban egy OnePlus Tab-ot £449-ért. A OnePlus működési sebességben és töltési sebessében is porba alázta a Samsungot szerinte... Másik kolléga mutogatta a Samsung A54-et, a gáz az hogy feleségem régi tartalék 2017 karácsonyi OnePlus 5T-je így 6 évvel később egyéretlműen gyorsabb... Vagy mondhatnám hogy az Samsung S23 25W-al tölt az S23 Ultra meg 45W-al így 2023-ban, az én 2020-as OnePlus 8T-m 65W-al (és lassan három év gyorstöltés után is 90 százalék feletti az akku állapota), kolléga tavalyi OnePlus 10T-je meg 150W-al (!!). Szóval remélem Samsung összekapja magát hamarosan... Meg persze a Google is, mert az is jól le van maradva. Meg az Apple is, aki anno az éllovas volt, de aztán valahogy csak évekkel a többiek után sikerült bevezetniük az OLED kijelzőket, mai napig nincs strapa telefonjuk vagy foldable (szétnyitható) telefonjuk stb... Valahogy a nagyok mintha ülnének a babárjaikon aztán a kicsik meg elhúznak mellettük innovációban...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák