Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz petymeg #99 üzenetére

    Csak mivel ha megnézed a nemzetközi árakat - és most direkt nem a magyart mondtam, mert a Ft árfolyama magyar nyomor -, hogy mennyibe került akkor A vagy S széria, amikor még járt hozzá töltő, meg megnézed, hogy mennyi most, akkor minimum azt kell látnod, hogy nem lett olcsóbb. Tehát kifizeted ... de nemcsak ezt fogod látni, hanem azt is, hogy több $-ba vagy €-ba kerül most mint mondjuk 2020-ban.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • Ricardo

    félisten

    válasz petymeg #99 üzenetére

    "Tehát kevesebb töltőt kell gyártani, "

    Igen, mert ha nem teszik a telefon mellé, már le sem gyártják, és ha vásárolni akarsz külön, akkor meg azt mondják, várj pár hónapot mert még le is kell gyártani. :U.

    "Szinte csak előnye van, ha nem adnak egy eszközhöz semmit."

    Hidd el, ha nem is annyit, de közel annyit, így is legyártanak, hiszen nem tudni előre mennyit vesznek külön. Így a legyártott darabszám nem sokkal csökken.
    Ezeket pedig külön csomagolják (sokkal több szemét, mint amennyivel csökken a telefon dobozának mérete), raktározáskor, szállításkor is több helyet foglal külön csomagolva , így nagyobb raktár, több kamion forduló kell. Külön csomagoló kapacitás, hiszen nem együtt csomagolják a készülékkel.
    Lehetne a sort folytatni, de nem ez a topik témája.
    Szerintem környezet védelem szempontjából ez minimum véleményes. Az enyém az, hogy legalább annyit bukik (ha nem többet) a dolog az egyik oldalon, amennyit nyernek a másikon.
    Anyagilag viszont nagyon megéri külön adni, így nem is volt kérdés, hogy meglépik.
    Például az Apple sem ad töltőt mert figyel a környezetre, de a logós matrica ott figyel minden dobozban. Miután leszedi a user a matricát hogy a kocsijára tegye, hogy had lássa mindenki mit használ (Még akkor is ha az eszköz többe kerül mint kocsija), hova kerül az a kis lapka, amin a matrica volt?
    Lehet azt mondani hogy az szinte semmi,de sok millió darabról beszélünk.
    De zöldek és ez a lényeg :U

  • sfefe

    őstag

    válasz petymeg #99 üzenetére

    Mi abban a környezetvédelem, hogy évente adnak ki szinte ugyanolyan telefont??
    De töltőt nem lehet mert környezetvédelem?? Ez szánalmas inkább ....
    Ha eladod a telót töltött is adod hozzá a legtöbb esetben..
    Nem a töltő nem adása a környezetvédelem!!! Ez egy nagy kamu.... Telefonokat nem kellene minden évben kiadni ahogy írtam feljebb... Na az már inkább környezetvédelem.....

    Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz petymeg #99 üzenetére

    Egy töltő meg kiszolgál több generációnyi telefont meg több eszközt is egyszerre.
    Nyilván ki, csak kérdés hogy érdemes-e? Én ahogy veszem a telot úgy adom tovább. Ha töltővel vettem úgyis adom el. Szóval itt már nem áll meg a több generációs töltési opció. De tegyük fel veszek egy külön töltőt. Az iPhonehoz gagyit kaptam(5W). Vettem egyet itthonra. Most kicseréltem a telot Poco-ra. Ezt a szabványt nem ismeri a töltő. Most veszek másikat az mennyiben takarékos megoldás? És ezek a töltők a nyakamon maradnak mivel nem a telo tartozékai. Töltenem meg nem csak itthon kell, hanem a munkahelyen is. Ha következőleg megint másik gyártó teloját veszem ami megint egy újabb és gyorsabb szabványt használ akkor vehetek még egyet? Persze választhatom azt is hogy a 5-10-20 wattal töltök épp hogy sikerül. Csak számomra ez nagyon nem ideális. És kétlem hogy ez bárkinek az. Ahány gyártó annyi szabvány.... ezek után majd úgy veszek telot hogy a töltő határozza meg hogy mit támogat???? :W
    Egy Baseus Gan töltőt vettem... azt hittem jól választok. És már ez is 11k volt Kínából. A magyar piacon most 18k a gyári boltban. 2db type-c és egy usb-a.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • Rodi 4.80

    senior tag

    válasz petymeg #99 üzenetére

    Nekem több samsung telefonon is volt gyárilag fólia, a mostanin is van. Elég rendesen rá van gyógyítva a kijelzőre mert évek alatt se jött fel a sarkoknál sem, pedig tok nélkül használom.

Új hozzászólás Aktív témák