Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Bodoo

    tag

    Üdv! Nekem is SGS2-őm van, T-Mobilos, 93-ért, előrendeléssel véve.
    Imádom a telót! Az itt olvasott hibákra írnám én most a saját tapasztalataimat:
    - telefonálás közben nem vettem észre extrém hőtermelést, bár szinte mindig meleg.
    - töltöttem le progit naplózni az aksi hőmérsékletet, (sajna CPU értéket nem találja egyik progi sem) és a helyzet az hogy ha töltőre teszem, utána még negyed órán át merül a teló tovább és közben extrémen melegszik, eddigi csúcs érték 51 Celsius!! DE a CPU/GPU-nál a kamera környékén még melegebb!!! Játék közben is hasonló a helyzet, de azt megértem mert akkor dolgozik ezerrel, relatíve minimális hűtéssel.
    - A Kies nevű PC program a programozás szégyene. Több perc amíg elindul az amúgy nem gyenge PC-men, emelett beír 7-800 MB adatot a RAMba, de használat közben is lassú marad, és fura hangokat ad közben a merevlemez amikor a zenelistában a számokon húzom az egeret.. szerencsére többé-kevésbé megkerülhető a használata.
    - Aksi üzemidő átlagos használattal az energiahasználatra maximálisan odafigyelve 1-másfél nap.
    Bízok benne hogy hamarosan jön hibajavítás a bugokra.

    POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

  • Bodoo

    tag

    válasz Mymelody #4335 üzenetére

    és tudtak segíteni a t-mobileban? mert ha nekik van rá megoldásuk akkor viszem én is! nost tettem töltöre és így böngészés közben miközben ezeket a sorokat írom rajta az akksit 53°C-nak irja, de a kameránál süti a kezem :s persze tudom hogy 10 perc múlva elkezd hűlni de ezígy kivégzi az akksit :s (eközben a hiába van töltőn a töltöttség csökken)

    [ Szerkesztve ]

    POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

  • Bodoo

    tag

    utánaolvasgattam ennek az extrém merülés melegedés, stb problémának és egyértelműen a KE2 nevű ROMnak a bűne. Itt [link] írják a laggoló főképernyőt, lapozáskor én is tapasztalom néha, azonban a leírás alapján a lagg, a battery drain hiba, és feltételezem a melegedés is megszűnik a KE7-es ROM-mal, sőt a Quadrant-os teszt alapján a telefonteljesítmény is ugrásszerűen megnő.(máshol is írják ezt) Szinte biztos, hogy KE2-ben valamilyen CPU/GPU kezelési hiba van. Elképzelhetőnek tartom, hogy akinek megsárgult a képernyője az is attól lehetett hogy hátulról 50-60 Celsiussal van fűtve panel és nem bírta.. Korábbi kommentre válaszolva még nem vagyok túl 20-30 feltöltési perióduson, de ha a hiba szoftveres akkor max az fog változni, hogy 2-3 hónap múlva kihal az akksi. Jövőhetet végigmelózom, nem lesz szabadidőm, addig figyelem még a melegedést, de utána akkor irány a szervíz...ha csak nem lesz valamilyen házi garanciális megoldás addig.

    ha valaki tudna segíteni értelmezni a link-ben lévő szöveget, megköszönném! ->> Kösziii!!

    [ Szerkesztve ]

    POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

  • Bodoo

    tag

    KE2-es ROMom van, a telefon izomból melegszik, 53°C, és merül mint az ökör (battery drain), esetenként lagg a főmenüben. Magyarul a KE7-es ROM-ra volna szükségem, úgy tudom ott megoldottak ezek a hibák.
    Még új vagyok az Android világában, de az informatikához azért konyítok eléggé.
    Véleményetek szerint saját magam csináljam meg a ROM frissítést, vagy vigyem be a T-Mobile szervízbe és velük csináltassam meg?
    Járhat ez garancia vesztéssel?
    Root-ra nem vágyom, meglennék nélküle is, az feltétlen kell a ROM cseréhez?
    Picit félek házilag ROM-ot cserélni, esetleg ha van ezügyben Győrben jártas személy aki megcsinálná abban is benne vagyok.

    tegnap este úgy lefagyott hogy csak aksi kivétellel tudtam életre kelteni..
    pár kép aksi melegedésről:[/L ](L:/dl/upc/2011-06/05/52162_ya2hqpzfzrqdphvw_sc20110604-011938_1.jpg)(/L) (L:/dl/upc/2011-06/05/52162_sevqkyj94uufn992_sc20110604-092613_1.jpg)(/L)

    [ Szerkesztve ]

    POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

  • Bodoo

    tag

    a mai üzemidő 6 óra 20 perc, oké játék volt benne, meg néha néha FB, de 6 óra ??????? ettől a KE2-től sürgősen meg kell szabadulnom :(

    POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

  • Bodoo

    tag

    válasz dekanov #4878 üzenetére

    te a készüléket megrendelted. Az hogy az üzletben nem tartanak készletet az az ő bajuk, a te rendeléseddel viszont a központi raktár foglalkozik, ne aggódj, én is egy pici faluban lakok, és még olyankor rendeltem a telót amikor megsem jelent, de rá pár napra igen, és már ott is volt a futár a ház előtt. nekem 4 munkanap volt így a webshopból (ügyintézővel), de hangsúlyozom amikor rendeltem még nem volt kapható.

    POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

  • Bodoo

    tag

    válasz Sógi #4880 üzenetére

    amíg nem nyúlok hozzá nekem is szépen teljesít.. de már volt egy durva lefagyás, illetve többször is eljátszotta hogy képtelen volt mobilnetet használni hiába volt adott neki, nem tudott megnyitni semmit, csak újraindítás plussz pár perc extra szünet után... ezt többször is eljátszotta. persze miez ahhoz képest hogy egy korábbi telómnál 3 annyira kritikus bugot találtam amit bármilyen kedves gyártói fejlesztő észrevett volna ha csak bekapcsolja a telefont.. 1 hét után az a készülék már cserés is lett.. kifogtam biztos.. itt csak olyat vettem észre hogy pl a naptárban az évszám helyén YYYY felirat van... egy bug. vagy hogy az Óra/Asztali óra menünél hiába állítom be képtelen kitenni a készenléti képernyőre az időjárást vagy bármilyen egyéb adatot.. lehet én szúrtam el vmit..

    POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

  • Bodoo

    tag

    válasz djapor96 #5114 üzenetére

    én a Battery Monitor Widgetet használom [link], Logolja, a hőmérsékletet is, illetve grafikont is rajzol belőle és más adatokból is, megsaccolja a feltöltés és lemerülés bárható idejét, illetve a telefon "Tesztelés" nevű rejtett menüjét is megmutatja, többnyire használati statisztikák illetve egyéb részletes adatok vannak benne. "Tests" nevű menüpont. ma fedeztem fel, holott hetek óta használom :)
    Nekem is fent van az Elixír, és tényleg nagyon jó kis progi, de ha kiteszek egy Elixíres widgetet, akkor folyamatos ébrenlétben tartja a telefont (Akkumlátoradatok-ban mutatja) és nekem folyamatos ébrenlét nélkül is úgy merül a KE2 mintha én adnám Magyarország áramellátásának háromnegyedét, szóval, a Battery Monitor Widget szerintem tökéletes.
    Megjegyzés: Korábban jeleztem az extrém melegedést töltés kezdésekor, 53C Battery, de most már 46-nál nem megy feljebb.. jönnek a pletykák hogy köv héten lehet hogy jön a telóra a 2.3.4.es Android, megvárom igazak-e a pletykák mielőtt nekiállok ROM-ozni, bár nagyon félek tőle.(a ROM cserétől)
    apropó: igaz hogy a gyári KE7-et felrakva eltűnik az overscroll glow effekt? leírná vki mi is ez pontosan?
    tudom hogy főleg panaszkodást hallotok tőlem, de amúgy imádom a telefont és minden minden képességét, szerelmes vagyok belé :R
    de találtam még egy idegesítő dolgot, nagyon zavar:
    Akiknek nem mindegy hány SMS-t küldenek egy hónapban azoknak Üzenetek-Menü-Beállítások-Szövegbeviteli mód-Automatikus.
    Ezek után nyugodtan lehet ékezetet használni, de azokat amiknek az ékezete balra dől, illetve őű és nagybetűs ékezeteseket kell kerülni, de persze kivétel erősíti a szabályt.
    Az idegesítő probléma amit írtam pedig az, hogy fektetett módban sms írásnál NEM kínálja fel a balra dőlő ékezetes betűket! Állítva igen, fektetve nem?? hogy a rossebbe? Még 1-2 nap és letöltöm az Anysoft keyboardot, de nem értem hogy ezt miért kellett így megcsinálni?? Ötlet ?

    POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

  • Bodoo

    tag

    Másnak is feltűnt, hogy a telefonbeszélgetés, mennyire jó minőségű?? Annyira szépen és tisztán hallom a másik felet, hogy az már csoda!! Csak a másik fél telefonjának mikrofonja és a hálózat minősége lehet rontható tényező, de nagytöbbségben eszméletlen tisztán hallom a másik felet! :) előző telóim P1i (3 év) Alca S853 (2 év) is nagyon ott voltak hangminőségben, nade ezz??? :D
    Másik két dolog: tesztekben mondogatták hogy közepes minőségű a fülhallgató.. EZ KÖZEPES? olyan kristálytiszta a magas hogy elélvezek, a basszus meg szétzúzza az agyam , a hangerő amire képes meg bőven extrém és elegendő amit produkál a telefon illetve a füles..
    Illetve a gyári zenelejátszó.. kipróbáltam minden beállítását és én azt tapasztaltam hogy 5.1 nélkül, Rock EQ-val és Normál effektel szól a legszebben. legszebben??? Egy gyönyör amit átélek zene hallgatás közben!! de még youtube-ról is! 3.ik nap mikor megvolt a teló éjjel 2ig a youtube kedvenceim hallgattam, muszáj volt végigmennem az összes számon, mert tudni akartam mind mennyire gyönyörű is ezen a telón/fülesen hallgatva.. a gyári zenelejátszón kívül még a Winampot próbáltam, MP3-ban messze nincs olyan jó mint a gyári, de a netrádiók abban is nagyon szépen szólnak.
    Eddig csak a rosszakat írtam a hozzászólásaimban, gondoltam megosztom az örömöm is:)
    JA MÉG VMI!!
    A rádugom töltőre és továbbmerül emellé 50 fokra melegszik jelentség megszűnt! koppkoppkopp ettől még merül mint az ökör, de legalább nem süti szét a kezem, és nem gyullad ki a lakás tőle, jipííííí :D
    Bocsi a komment hosszáért :B

    POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

  • Bodoo

    tag

    válasz tomcruise #5430 üzenetére

    az előbb említett fórumon találtam az alábbi gyári kódot: *#5238973#
    LCD Type nevű menüt hoz be, nálam az érték: OCTA : SM2
    Az én kijelzőm nem sárgás, nincsenek rossz pixelek, csíkok beégés, kamerám is jó. Nagyon alacsony fényerőnél a fehér felületen néha észreveszek függőleges csíkokat, de ezt betudom AMOLED technológiai hibának, mert amúgy tűéles, és elképesztően kontrasztos a képernyő. :DDD

    POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

  • Bodoo

    tag

    ja igen a vaku :) durva hogy erősebb mint a dupla LEDes P1i-m:) este felnyomtam SGS2 LEDjét itt a faluban az éjjszakában, és jóval messzebbi ház oldalán is látszódott még a fénye, holott más telóknál csak pár méteren belüli terítést láttam. nem fikázásból mondom de össze hasonlítottam egy iPhone 4-essel, és annál is jóval erősebb .. a vakuja .. meg úgy mindenben

    POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

  • Bodoo

    tag

    - csak engem zavar hogy fektetett billentyűzetnél sokkal kevesebb ékezetes betűt kínál fel mint állítva? (pont azokat nem amik nekem kellenének)
    - mit jelent az overscroll glow effekt? a túlgörgetés utáni visszapattanást?
    - mit jelent hogy deodexed?
    - mit jelent hogy zipaligned?
    - nem tudok elmenni szó nélkül amellett hogy mások szerint ez a fülhallgató amit a telóhoz adtak rossz minőségű lenne.."bizonyítottan ipari hulladék". elhiszem hogy van jobb is, de egyszerűen OMG ahogy szól.. Én nem vagyok egy kis zöld fakocka, hogy ne halljam a különbséget füles és füles között, de az enyém borzasztóan jó, és punktum! :D akkor a többiek kaptak olyat amit a vasárnap éjszakai műszak gyártott :D Óóóó gyerekek biztos tudjátok páran mi megy a gyárakban éjszakás műszakban, én tudom, én ralliztam a 4karikás autókkal a hóban, esőben..a gyárban..éjjel :) egy jó tanács: ne vegyetek hétfőn, hétvégén és éjjel gyártott autót :)

    POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

  • Bodoo

    tag

    Sziasztok!
    Régen írtam már ide, írnám az új tapasztalataim. A gyári T-Mobile-os KE2 ROMmal használom a telót, tok és fólia nélkül. A betonra esést jól bírja, pofára is esett már koszos parkettán, stapa mobil ez a javából. Az Extrém melegedés oka egyértelműen a befagyő Wifi megosztás alkalmazás, de az accuweather is hajlamos fagyni, az átlátszós accuweathert pedig nem engedi telepíteni. mielőtt elfelejtem megírom hogy az Asphalt 6 ingyen letölthető a Samu Store-ból. Nagyon sokat játszok, netezek, stb, sokszor befigyel a napi 2 feltöltés, Melóban inkább le sem veszem a töltőről, volt hogy 5 óra facebookozás (leveleztem) alatt lecummantódott az akksi (pedig állítólag 7 óra böngészést bír).
    VISZONT FIGYELEM !!!
    Gun Bros, Star Blitz, és egyéb képernyő joy-os alkalmazások használóinak:
    rákaptam az említett játékokra, kb 2 hetet toltam őket, nagy ütemben, a befagyott Wifi megosztás miatt persze leégettem párszor a bal hüvelyk ujjam, az jelenleg is sebes, és gyógyul, :Y de a dolog érdekessége az hogy ezen rövid idő alatt, LEDÖRZSÖLTEM A ZSÍRTASZÍTÓ BEVONATOT A KÉPERNYŐRŐL. Ez most úgy jelentkezik hogy, tegyük fel maszatos a képernyő, eddig meghúztam bármilyen fajta szöveten 2-3szor, és voálá tiszta. most megteszem ugyanezt és a játékok joyainak helyén ott marad a maszat, ami további 20-25 mp dörzsölgetésre persze eltűnik. Mostmár mind1, hamarosan jön fólia.
    Egyelőre ennyi, majd még jelentek.

    POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

  • Bodoo

    tag

    válasz mycso #24504 üzenetére

    Köszönöm hogy te normálisan meg tudtad fogalmazni a hibáim. A fórumot utóbbi időben nem olvastam, lemaradtam a hírről hogy van frissítés. a telefon frissítés keresője nem jelzett, a Kiest pedig letöröltem a gépről, mert ha elindítottam, azzal kezdte hogy 700 MBot bemásolt a RAMba, emellett pedig iszonyú lassú volt, és a frissítés keresésen és biztonsági mentésen kívül másra nem nagyon láttam értelmét a gépen hagyni. Töröltem, és feltételeztem majd a teló szól ha van frissítés, és majd akkor újra felteszem a Kiest. Most a baráti reagálások okán feltettem a Kiest, és máris kínált egy frissítést... örömmel látom hogy ez a Kies, nem gyötri a RAMot. Mindjárt nekilátok, ha megoldja a problémát ahogy mondtátok, akkor nagy lesz az öröm. :)
    A képernyőről annyit hogy én a szánalmas és buta nem felételeztem hogy pár óra játék ennyire kikészíti a Gorilla Glass-t, de ezek után akkor majd fólia lesz rajta, nem nagy tragédia. ha jól emlékszek a Brando fóliákat ajánlottátok.

    POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

Aktív témák