Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90933760

    törölt tag

    válasz Antonius1978 #21094 üzenetére

    XP alapból csak 2 GB memóriát enged címezni a programoknak, ugye az xray engine is csak ennyit enged ezért nem foglalkoztam vele. De van egy nem hivatalos patch amivel a játék korlátja kitolható 3 GB-ig, nem tudom még sose próbáltam. Úgy néz ki az AMKban benne van alapból ez.
    Csak ettől még az XP korlátja ott van, tehát azt is át kell írni.
    A a rendszerpartíción van egy rejtett rendszerfájl a boot.ini, ennek az alsó sora végére kell szóközzel utána írni, hogy /3GB és akkor az XP is ennyi memóriát enged egy programnak. Csak nem szabad elrontani mert akkor újraindítás után nem fog többet betölteni a gép. Illetve van egy kis gond is, hogy kicsit meghülyül az XP ma már amúgy se tökéletes memóriakezelése ettől és lezabálja a 3 Gigát a programnak, a maradékra bepakolja a saját háttéralkalmazásait, minden mást meg kiöl és hibával leállnak a háttérprogik játék alatt. Afterburner, Aida, Speedfan, Skype, Firefox stb. Attól függ mennyit zabál épp fel a Stalker.

    Valószínű le fogom cserélni elég hamar az XP-t. Egyszer már lecseréltem, csak visszatértem mivel a DX11 effektek elég szegényesek a Stalkerbe és emiatt nem foglalkoztam vele, de így már hogy a játszhatóságot is befolyásolja érdemes. Pláne, hogy amúgy is lejár a támogatása két hónap múlva.

Új hozzászólás Aktív témák