Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cickánykoma

    tag

    Sziasztok !

    Az alábbi párost használom itthon netmegosztásra:

    - D-link 360R ADSL modem
    - TP-Link TL-WR841N wifi Router (a legfrissebb firmware van rajta)

    Invitelnél van 15M/0,9M -es netem (ami bőven nem hozza az értéket, de ez egy másik történet :))

    Windows 7 x64 oprendszerem van.

    A problémáma routerrel van mióta nyáron megvettem.

    1) Napi szinten többször ledob a netről, nincs kapcsolat és percekig nem tudok visszamászni vele. Az adapterbeállitásoknál ezt a hibát kapom a hibakeres végén: "The DNS server isn't responding." A router adminja szerint végig kapcsolódva van a modem a netre, tehát ezért gondolom hogy a router a ludas. Amikor elmegy a net, függetlenül a forgalom hiányától a LED-jei vadul villognak, mintha nagy adatforgalom lenne rajtuk.

    2) ritkábban előfordul olyan, hogy a Win 7 szerint van netkapcsolatom, de nem megy a böngészés (x cim keresése) és az FTP/torrent. De a kapcsolat szerinte él, gyakorlatilag meg nem.

    Természetesen többször zsinórban resetelgetem ilyenkor az eszközöket, ami hol megoldja a lefulladást, hol csak sokadjára 10-15 perces szenvedés után.

    Gondoltam az áramellátási zavarokra is, de az egész gép egy 1000VA -s szünetmentesen van.

    A beállitásoknál próbáltam kétfélét:

    1) IPv4-ben automatára hagytam az IP és DNS cimek leosztását, a routerben be van kapcsolva a DHCP

    2) külföldi fórumokon azt javasolták, hogy dedikált DNS cimeket adjak meg a beállitásoknál, ami kiküszöböli Win 7-nél ezt a "DNS server isn't responding" hibát.

    Primary DNS * 208.67.222.222
    Secondary DNS * 208.67.220.220

    Természetesen ezzel a felállásal is jelentkeznek a ledobálós DNS nemtalálós hibák.

    Van valami tippetek mi lehet a gond? Gyári hibás a routerem vagy ez valamilyen szoftveres / beállítási hiba ? (gyári hibát azért zárnám ki, mert a korábbi Canyon routerem is ezt produkálta).

    A válaszokat előre is kösz,

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz Intruder2k5 #5493 üzenetére

    Szia !

    Nagyon köszi a választ.

    Nos, a sorozat melegedéséről olvastam. Emiatt szedtem szét korábban és kivágtam neki a lyukakat a házán, hogy jobb szellőzzön, és állitva használom, nem fektetve.

    A röhej az benne, hogy legtöbbször ilyen szakadás pont akkor volt, amikor semmivel nem terheltem / nagyon kicsit terheltem (böngészés) a sávszélt, P2P/FTP/DDL nem futott olyankor.

    A korábbi routernél is ugyanez volt, csak nem ilyen sűrűn. Mostanában naponta többször bontja. Tegnap óta leszedtem a routert és natúrban a modemről használom a netet, de ugyanúgy ledobál.

    Esetleg halódna a modem és jobban járok ha valamilyen más márkájúra kicserélem ?

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz Intruder2k5 #5495 üzenetére

    Milyen messze laksz a telefonközponttól?

    A szerelő bemérése szerint, - aki kijött az átváltáskor megnézni a helyet - 1,2 km-re.

    A közeledben van másnak ugyanilyen nete? Neki működik rendesen?

    Van, és gond nélkül működik neki, viszont neki 360R-es modeme van.

    Telefonkábel nincs "barbár módon" toldozgatva?

    Nincs, a szerelő direkt ezt is megnézte.

    Véletlenül nem sávszél emelés óta rosszalkodik?

    Nyáron még Externetnél voltam 5/0,5 -ös csomagon és Canyon routerrel, ugyanaz volt a gond, csak nem dobált le olyan sűrűn a net.

    Ha volt előtte kisebb sávszélességű ugyanilyen neted, az stabil volt?

    Nem, nem volt az.

    Amikor üzemben van a router, akkor több gép használja a netet? Ezt csak azért kérdezem, hogy másik gépeken is jelentkezik ez a hiba?

    Egy netbook van wifin keresztül rákapcsolva időnként (másik szobába is tudjak netezni, vagy az épületen kívül) de alkalmanként, tehát nem lóg rajta állandóan. A másik gépen is elmegy a net - mivel wifin át kapja a routertől, de inkább a ledobálás elszenvedője szerintem, mint kiváltója. Mivel a legtöbb időben a nagygépről használom a netet, a netbook zavarása kizárható.

    Vírusosság kizárva?
    Persze, évek óta Avast-ot használok Spyware terminator és Win 7 tűzfal kombóval. Előbbieket naponta frissitem.

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz Intruder2k5 #5499 üzenetére

    T-set akartam írni csak összecseréltem a betűt :)
    Esélyesen az lesz, hogy leteszteljük azzal, köszi még egyszer a segítséget.

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

Új hozzászólás Aktív témák