Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz lcee79 #16789 üzenetére

    Szia!

    Van saját topikja, esetleg ott lehet többet tudnak segíteni Neked, bár minden bizonnyal az lesz a válasz, hogy tegyél fel rá OpenWrt-t, mert az ottani tulajok meggyőződése, tapasztalata szerint, az megoldja ezeket a problémákat is!

    MOndjuk prohardver fórumon a legajánlottabb router volt amikor vettem.

    Én például sosem ajánlottam, ez tuti biztos! Egy TP-LINK-et sem... :)

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz lcee79 #16789 üzenetére

    szia,

    router nélkül kipróbálod a netet, ha úgy tényleg minden rendben, akkor kell tovább nézelődni, az nem mindig mérvadó, amit a szolgáltató mond.
    először a kábeles kapcsolatot kell tesztelni, mert ott kevesebb hibalehetőség adott router alatt is, ha a net router nélkül jó, akkor először a kábeleket kell ellenőrozni, aztán a routert, annak beállításait.
    wifi esetén nagyon fontos, hogy megfelelően kerüljön beállításra, például a használt csatorna a környezeti tényezőknek megfelelően, mert ha olyan csatornán megy a forgalom, amit más eszköz(ök) is használ(nak) elérhető közelségben, akkor akadás, lassulás, esetleg teljes kapcsolati halál is bekövetkezhet.
    térképezd fel ezzel az alkalmazással a környezetet, és olyan csatornát használj, amit mások nem, az az ideális, ha a szomszédos érték(ek) is szabad(ok); link (nem kell telepíteni, csak futtatni!)
    mobiltelefonok esetén nincs teljesen kihasználva a 2 vagy 3 antennás - mimo képes - routerek többlete, mivel a mobilokban jellemzően lite-n, és nem mimo képes wifi modul van, de más ellenoldalak esetén is csak n szabványos, legalább 300-as (mimo képes) eszköz kell ahhoz, hogy rendesen kihasználásra kerüljön a 2 vagy 3 antenna előnye.

Új hozzászólás Aktív témák