Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz jubilleum #15847 üzenetére

    Valahogy úgy képzelem el, hogy ugyanannak a hálózatnak lenne még egy antennája. Tehát nem még egy hálózatot szeretnék.

    Ez tudomásom szerint így ebben a formában nem valósítható meg. Mindenképp két külön hálózat lenne, még akkor is, ha egy néven futtatod a két WiFi hálózatot.

    Én próbáltam ezt régebben, hogy a router (homewifi néven) biztosította a WiFi-t, és oda, ahova már az nem ért el, raktam egy repeater-t, és az is homewifi néven futott. De az már egy másik hálózat volt, szóval nem "erősítette" a jelet, hanem szó szerint fogta, és ismételte azt. Ha annak a hatósugarában voltam, akkor telefon is lelépett az elsődleges homewifi-ről, és fellépett az ismétlő hálózatára.

    Szóval két külön eszköz, két külön hálózat. :(

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

  • And

    veterán

    válasz jubilleum #15847 üzenetére

    Esetleg WDS-sel lehetne megoldani (mint említették, nem csak a routerektől függ a siker), de ez itt kilőve, mivel az a Cisco modem-router nem támogatja, és amúgy sem árt az azonos típusú chipset / routertípus hozzá mindkét oldalon (például két WRT54GL + dd-wrt esetén ez remekül működik, akár észrevétlenül is válthat közöttük a kliens).
    Marad az, hogy a WRT54GL-t teszed repeater-módba, aminek előfeltétele, hogy ne a gyári firmware legyen rajta. Viszont a repeaterrel létrehozott (virtuális) AP semmiképp sem fog ugyanannak az AP-nek látszódni, mint a Cisco-féle, vagyis mindenképpen két külön hálózatod lesz, amelyek között csak le- és újbóli felcsatlakozással tudsz váltani. Mod: ezt persze nem feltétlenül kell kézzel végrehajtani, de a lényeg, hogy nem lesz szakadásmentes az átállás, és automatikusan amúgy is csak akkor következik be, ha az aktuális AP jele használhatatlanná válik (vagyis csupán attól, hogy a másik jele éppen erősebb, még nem).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák