Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz Bici #1030 üzenetére

    Annyit még hozzáfűznék a dologhoz, hogy hiába műxik DHCP-n, mert bizonyos időközönként (pl.: energia-takarékos módból való visszatérés után pár percel) elmegy a net, és akkor a router menüje sem jön be. Ezután csak úgy műxik megint, ha kikapcsolom a routert, visszakapcsolom, win restart, és némi várakozás, kézi csatlakozás, stb. Elég bizonytalanul megy. Az már biztos, hogy nem a router és a modem között van a baj, mert azt már minden esetben kiírja, hogy sikeresen csatlakozott. A router és a gépem között lesz a baj.
    Tehát DHCP módban is nagyon köhögős.
    Átállítottam fix IP-re, beállítottam amit csak tudtam. Kikapcsoltam a DHCP szervert a routeren, beállítottam dinamic routing-ra.
    NAT Mode (IP Sharing)-re van állítva Router Mode helyett. Ez az alapbeállítás, gondoltam biztos jó.
    A routeren beállítottam 2db DNS-t, és a gépen is ezeket állítottam be, és olyan gyönyörű kék halál lett a válasz, hogy csuhaj! :O

    Szóval ezek után halvány lila fogalmam sincs, hogy mit hogyan kéne beállítani ahhoz, hogy stabilan működjön fix IP-vel... :(

    [Szerkesztve]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák